Pomorskie atrakcje na weekend. Galeria Pępowo - jedyne takie Muzeum Volkswagena w Europie Wschodniej

Akcja specjalna Weekend z PKM

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
Galeria Pępowo jest jedynym w Polsce i największym w Europie Wschodniej Muzeum Volkswagena. W tym nietypowym muzeum z pewnością znajdzie się coś ciekawego, nie tylko dla koneserów starych aut. Obecnie, dzięki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, wyjazd do Pępowa łączy się tylko z zakupem biletu na SKM-kę.

Nasz cykl: Weekend z PKM:
Odcinek 1:Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Odcinek 2:Wieża widokowa na Wieżycy i Gołubieński Ogród Botaniczny
Odcinek 3:Rezerwat Jar Raduni i Kamienne kręgi w Trątkownicy
Odcinek 4:Dom do góry nogami. Unikalne skarby CEPR w Szymbarku
Odcinek 5:Pociągiem nad urokliwe jeziora Szwajcarii Kaszubskiej
Odcinek 6:Z głębi Kaszub nad morze w Trójmieście. Aktywny wypoczynek w Sopocie
Odcinek 7:Historyczny spacer śladami Weisera Dawidka
Odcinek 8:„Sąd Ostateczny” i Bazylikę Mariacką połączył gdański kaper i żeglarz Paweł Beneke
Odcinek 9:Spacer po Gdyni - śladami polskiej emigracji, architektury modernizmu i podwodnej fauny
Odcinek 10:Muzeum Kaszubskie w Kartuzach
Odcinek 11:Kuźnia Laskowskich w Borkowie - rodzinny biznes z pokolenia na pokolenie od 1912 roku

***
Na zwiedzających czeka tu ponad 35 ciekawych eksponatów (kultowych garbusów, hipisowskich ogórków i innych oryginałów typu Kubelwagen), a także licząca ponad 800 eksponatów kolekcja miniatur aut w skali od 1:64 do 1:18. Częstymi gośćmi galerii są właściciele starych, niejednokrotnie unikalnych volkswagenów, pasjonaci, urodzeni „garbusiarze”, ale też turyści.

Galeria Pępowo to idealne miejsce dla turystów chcących wypocząć- pokoje gościnne, zobaczyć coś ciekawego- zwiedzanie obiektu muzeum. A dla tych, którym atrakcji nigdy za wiele, Galeria proponuje wczasy z garbusem.

Oferta noclegowa obejmuje nie tylko pokoje gościnne, ale również pole campingowe i namiotowe. Na terenie galerii znajduje się serwis, w którym obsługa zadba o samochody, również zabytkowe, jak również wypożyczalnia aut do ślubu.

- Pierwszego garbusa w naszej rodzinie zakupił ojciec w latach 60. XX wieku - opowiada Ewa Suchecka, właścicielka Galerii Pępowo i Muzeum Volkswagena. - Zafascynowany samochodem, z którym się wychowywał, syn również kupił garbusa i kilka lat później transportera - hipisowskiego ogórka. W tamtych czasach jeszcze nikt nie myślał o zgromadzeniu kolekcji. Pomysł powstał dopiero na początku lat 90. Wtedy dopiero mogliśmy stworzyć odpowiednie warunki do kolekcjonowania samochodów. Przede wszystkim chodziło o przestrzeń do garażowania pojazdów oraz warsztat, w którym byłyby serwisowane i odrestaurowywane. Takim sposobem powstała Galeria Pępowo, której oficjalne otwarcie nastąpiło 8 sierpnia 2008 roku.

Galeria Pępowo jako obiekt noclegowy czynna jest przez cały rok, Muzeum Volkswagena jest czynne do zwiedzania od 1.05-30.09 w godz. 10-18, natomiast poza sezonem - po uzgodnieniu telefonicznym.

- Z naszej pasji zrodziło się miejsce, które łączy wypoczynek i dobrą zabawę z kameralną atmosferą - dodaje Ewa Suchecka. - Jego wymarzona lokalizacja przyciąga nie tylko pasjonatów motoryzacji, lecz również miłośników wojaży po naszych pięknych okolicach.

Obiekt Galeria Pępowo położony jest na granicy Gdańska i Kaszub, 25 minut jazdy od Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz 20 minut jazdy od gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy.

Muzeum Volkswagena - Galeria Pępowo. CENNIK

Bilety indywidualne:
dorośli – 15 zł
dzieci do lat 12 – 7 zł
dorośli (studenci, uczniowie, emeryci, renciści, kombatanci, honorowi dawcy krwi, posiadacze pojazdów historycznych, goście hotelowi) – 12 zł

Bilety grupowe: grupy (pow. 8 os.) – 12 zł/os

Galeria Pępowo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie