Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zmiany w PIT: 21.03.2019. Praca małżonka lub dziecka teraz jest już kosztem w firmie. Poznaj szczegóły
  Wiadomości

  Zmiany w PIT: 21.03.2019. Praca małżonka lub dziecka teraz jest już...

  Nowe zasady obowiązują jedynie małżonków i małoletnie dzieci przedsiębiorcy lub wspólnika spółki osobowej. Natomiast nie znajdują one zastosowania w przypadku zatrudnionych osób pozostających z nimi w nieformalnych związkach, pełnoletnich dzieci lub dalszych krewnych przedsiębiorcy.

 2. Miliony Polaków stało się właścicielami nie tylko mieszkań, lokali mieszkalnych, ale i gruntu który jest z tymi mieszkaniami związany – mówił wiceminister
  Z kraju i ze świata

  Dlaczego płacimy za użytkowanie wieczyste, którego nie ma?

  Użytkownicy wieczyści gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe stali się właścicielami. Nie ma więc już opłaty za użytkowanie wieczyste, a termin na opłatę przekształceniową w pierwszym roku to 29 lutego 2020 r. - Tak dużych zmian w zakresie nieruchomości jeszcze w Polsce nie było- mówi Artur Soboń.

 3. Na kłopoty finansowe w wieku 60+ narzeka aż 62 proc. emerytek. Wiele z nich to wdowy, które musiały przejąć długi współmałżonków.
  Z kraju i ze świata

  Kobiety otrzymują niższą emeryturę nawet o 32 proc.

  Kobiety żyją statystycznie dłużej, a ich przewidywana długość życia do 2050 roku ma wzrosnąć o kolejne 6 lat. Ich świadczenia emerytalne są niższe średnio 32 proc. od świadczeń otrzymywanych przez mężczyzn i choć mają prawo przejść na emeryturę w wieku 60 lat (mężczyźni w wieku 65 lat) to często pozostają aktywne zawodowo lub dorabiają do emerytury.

 4. Ciągle wszyscy mamy jeszcze nadzieję, ze ten system przed 20 maja stanie- mówi Maciej Ptaszyński, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Handlu.
  Z kraju i ze świata

  W hurtowniach może zabraknąc papierosów

  Hurtownie będą robiły zapasy wyrobów tytoniowych? -To nie będzie duży czas, ponieważ żadna hurtownia nie chce być magazynem w którym leżą papierosy, Bóg wie jak długo- tłumaczy ekspert. Hurtownie nie będą więzić gotówki.

 5. Ceny mieszkań 2019. W ubiegłym roku z miesiąca na miesiąc za mieszkania trzeba było płacić coraz więcej. A jak jest teraz?
  Wiadomości

  Ceny mieszkań 2019. W ubiegłym roku z miesiąca na miesiąc za...

  W ubiegłym roku wzrost cen na rynku nieruchomości wyraźnie przyspieszył, rodząc wiele pytań i wątpliwości, tym bardziej, że niełatwo na nim o w pełni reprezentatywne dane, a ich interpretacja także nie zawsze jest prosta. Średnia cena wyliczona dla transakcji dużym mieszkaniem położonym w peryferyjnej dzielnicy i najbardziej popularnym dwupokojowym lokalem w centrum miasta, niewiele nam powie o rzeczywistej sytuacji na rynku, a nawet może prowadzić do nietrafnych wniosków.