Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Sprawdź, czy zgodnie z prawem [6.04.2020 r.]
  Praca

  Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Czy mają prawo?

  Pandemia koronawirusa uderzyła w pracowników - zarówno osoby z umowami cywilnoprawnymi, jak i w etatowców. W ciągu pierwszych tygodni epidemii COVID-19 przedstawiciele licznych branż otrzymali wypowiedzenia lub propozycje przejścia na część etatu. Przypominamy, kiedy pracodawca może zwolnić pracownika, zredukować jego godziny pracy lub obniżyć mu pensję.

 2. Połowa Polaków chce odłożyć świąteczne zakupy na ostatnią chwilę a 77 proc. planuje je zrobić w sklepach stacjonarnych – głównie dyskontach (93 proc.!:
  Wiadomości

  Jak najbezpieczniej zrobić zakupy na Wielkanoc

  Blisko połowa Polaków chce zrobić zakupy wielkanocne niemal na ostatnią chwilę. To ze względu na ograniczenia przy robieniu zakupów – chcemy zrobić jedne za to kompleksowe. Ze względu na produkty świeże: warzywa, owoce, pieczywo dla większości optymalnym rozwiązaniem są dni maksymalnie bliskie świąt, a miejscem – dyskonty lub supermarkety. Praktycznie trzech na czterech Polaków świąteczne plany zakupowe wiąże z Biedronką lub Lidlem. A to dodatkowo zwiększy kolejki w drugiej połowie tygodnia.

 3. 5 kwietnia 2020 roku w Polsce był 12 dniem pandemii COVID-19, przy założeniu, że jej pierwszy dzień przypadł na 1000 potwierdzonych zachorowań.
  Z kraju i ze świata

  Dynamika pandemii w Polsce przyspieszyła. Mamy nowe źródła

  Niezależnie od tego czy jesteśmy typowym konsumentem czy przedsiębiorcą, informacje o stanie pandemii koronawirusa mają dla nas kluczowe znaczenie praktycznie każdego dni: wpływają bowiem nie tylko na stan epidemiczny, ale i na organizację naszego życia. Dla przedsiębiorców mają jednak znaczenie dodatkowe - są ważnymi danymi, które dają możliwość urealnienia perspektyw najbliższej przyszłości biznesowej, w tym funkcjonowania firmy lub jej zawieszenia. Dlatego prezentujemy w naszym portalu materiał oceniający stan pandemii w skali mikro (Polska) i makro (świat).

 4. Będziemy mieć mniej czasu na odpoczynek? Poznaj nowe uprawnienia pracodawców
  Praca

  Kiedy pracodawca może ograniczyć czas odpoczynku pracownika?

  Pracodawca może obniżyć pracownikowi okres odpoczynku. Tarcza antykryzysowa daje mu nowe uprawnienia w tym obszarze. Zobacz, ile godzin pracy dopuszczają przepisy oraz co powinien zrobić pracodawca, który zwiększa wymiar czasu pracy.

 5. Nowe obostrzenia i zakazy w Polsce. Prawnicy alarmują: Póki nie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny, rozporządzenia są nieskuteczne!
  Koronawirus

  Zakazy i kary związane z epidemią wprowadzono bezprawnie?

  Czy nałożone obostrzenia rządu są bezprawne? "Z punktu widzenia interesu społecznego dla powstrzymania rozwoju epidemii zakazy powinny być przestrzegane. Natomiast patrząc od strony prawnej widzimy, że uchylanie się od respektowania zakazów nie może być karane- mówi mec. Janusz Masiak z Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. -  Przepisy ograniczające wolności i prawa przysługujące obywatelom, zostały wprowadzone bezprawnie. Ograniczenia swobód obywatelskich mogą być wprowadzane rozporządzeniem jedynie w stanach nadzwyczajnych - czytamy w podjętej w piątek uchwale gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.