Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Lekarz weterynarii stwierdził, że w ośrodku jazdy konnej i hipoterapii w Mirotkach zwierzęta są w złym stanie. „Stwierdzono złe warunki utrzymania zwierząt
  Zwierzęta

  W ośrodku jeździeckim w Mirotkach głodzili konie?

  Prokuratura w Starogardzie Gd. sprawdza, czy w ośrodku jeździeckim w Mirotkach dochodziło do znęcania się nad zwierzętami.

 2. Echa afery mięsnej. Minister odwołał zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii
  Wiadomości

  Minister odwołał zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii!

  Jan Krzysztof Ardanowski odwołał Jacka Kucharskiego. Był on odpowiedzialny za bezpieczeństwo żywności pochodzenia zwierzęcego.

 3. Dzień kota 2019. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych pupili!
  Zwierzęta

  Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych pupili!

  Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Poniżej zobaczcie wielką galerię kocich piękności, podzieloną na części!

 4. Na hasło teledetekcja, rolnicy łapią się za głowę. Teraz chce ją wykorzystywać KOWR
  Rośliny

  Na hasło teledetekcja, rolnicy łapią się za głowę

  W cieniu konfliktu producentów rzepaku z PZU, była teledetekcja. Przypomnijmy. W wielu przypadkach - po zdjęciach z góry - ubezpieczyciel zmniejszył ubezpieczoną powierzchnię, tłumacząc to brakiem odpowiedniej obsady roślin. Teraz na metodę teledetekcji chce postawić Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 5. Protest mieszkańców Krynicy Morskiej przeciw przekopowi Mierzei Wiślanej i trwającej wycince drzew
  Wiadomości

  Ekolodzy w żółtych kamizelkach. Protest na Mierzei Wiślanej

  Mieszkańcy, m.in. Krynicy Morskiej protestują przeciw budowie przekopu Mierzei Wiślanej. 30 osób w żółtych kamizelkach, z transparentem "Stop przekopowi" dotarło do tzw. strefy bezpieczeństwa, gdzie trwa wyrąb lasu pod tę inwestycję.