Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Kleszcze warto przywieźć do laboratorium, po to by zbadać, czy nie są nosicielami groźnych dla ludzi i zwierząt chorób.
  Wiadomości

  Uwaga na kleszcze! Są wygłodniałe i aktywne

  Dodatnie temperatury powodują, że liczba kleszczy się zwiększa. Pajęczaki są też aktywniejsze.

 2. Już można prowadzić rolniczą rzeźnię w ramach ustalonych limitów uboju
  Wiadomości

  Już można prowadzić rolniczą rzeźnię w ramach ustalonych limitów uboju

  Od wtorku 18 lutego obowiązują nowe przepisy, które pozwalają rolnikom prowadzić na terenie gospodarstw rzeźnie o małej zdolności produkcyjnej. Oznacza to limity uboju zwierząt - dzienne i roczne. Ministerstwo zapewnia, że będzie łatwiej.

 3. Sprawa związana z zabiciem jeży szokuje wielu gorzowian.
  Strefa Agro

  To była rzeź jeży we śnie. Ciężki sprzęt urywał łapki

  Urzędnicy zlecili zewnętrznej firmie posprzątanie terenu między blokami. "Widok był makabryczny. Ciała jeży były rozszarpane (...)".

 4. Co posiać w lutym, aby mieć piękny ogród wiosną i latem? Jak nie przepłacać za kiełki i zioła? Luty w ogrodzie i na działce
  Polska i świat

  Co posiać w lutym, aby mieć piękne rośliny wiosną i latem?

  Styczeń to czas na porządków i planowania. W lutym trzeba już poważnie zabrać się za siew roślin, które będą nas cieszyć wiosną i latem. Posiejmy kiełki, wczesne zioła, warzywa i rośliny ozdobne o długim okresie wegetacji. Na pewno nie będziemy żałować wysiłku włożonego we własną rozsadę. A jak się zabrać do stworzenia własnej plantacji na balkonie? Doradzamy!

 5. W Wołowie 44-letnia Agnieszka P. zagłodziła na śmierć suczkę w typie huskiego.
  Zwierzęta

  Zagłodziła psa na śmierć. Chciała zemścić się na mężu

  Agnieszka P., chciała zemścić się na swoim byłym mężu. Postanowiła zagłodzić psa. Zwierze padło za domem. Kobieta w rozmowie telefonicznej z inspektorką Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt powiedziała "Zwłoki leżały tak przez tydzień, nie miałam psychicznej siły ich posprzątać. Co się stało psu? Nie wiem... zdechł"