Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Nawet kilka tysięcy złotych dopłat do zwierząt i roślin. Sprawdź, czy dostaniesz pieniądze!
  Strefa Agro

  Nowe dopłaty dla rolników. Kto dostanie pieniądze?

  Na przełomie sierpnia i września przewidywany jest nabór wniosków, w którym gospodarstwa zajmujące się produkcją zwierzęcą czy roślin ozdobnych, będą mogły starać się o kryzysową pomoc rynkową. Do dyspozycji będzie 1 mld zł. Pomoc jest adresowana do gospodarstw, które poniosły straty w związku z koronawirusem.

 2. Idziesz z psem do lasu? Możesz dostać nawet 5 tys. zł mandatu!
  Strefa Agro

  Idziesz z psem do lasu? Tego nie rób, możesz dostać mandat!

  Leśne spaceru to świetna forma relaksu. Wiele osób wybiera się na nie w towarzystwie swoich pupili. To nie jest zabronione. Pamiętajmy jednak, żeby pies zawsze był na smyczy. Inaczej narażamy się nie tylko na niebezpieczeństwo, ale też na wysoki mandat.

 3. W polskich ogrodach częstym problemem jest sucha, przepuszczalna ziemia. Ale zdarza się też odwrotna sytuacja, kiedy ziemia poziom wód gruntowych jest
  Dom

  Polecamy kwiaty na podmokłą i wilgotną ziemię

  Zdarza się, że w ogrodzie lub jego części jest podmokła ziemia. Podpowiadamy, jakie kwiaty będą na niej dobrze rosły.

 4. Ceny skupu. 360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę", komentują rolnicy
  Ceny

  360 złotych za tonę żyta. "Rozpędzam się i już wiozę"

  Rolnicy z całej Polski grzmią na ceny skupu zbóż. Dyskusja na Facebooku gorąca, bo i temat wywołuje duże emocje - "Żyto 360 zł za tonę. Cena w Lubelskim, okolice Zamościa". Pan Robert odpowiada: Rozpędzam się i wiozę. "A nasiona do siewu po 250 zł za jednostkę, czysty biznes", dodaje kolejny gospodarz.

 5. Czy w Polsce mamy "aleję tornad"? Gdzie tornada pojawiają się najczęściej? W jakich województwach/regionach kraju odnotowano najwięcej
  Strefa Agro

  Polska "aleja tornad". Gdzie tornada występują najczęściej - mapa?...

  Czy w Polsce mamy "aleję tornad"? Gdzie tornada pojawiają się najczęściej? W jakich województwach/regionach kraju odnotowano najwięcej tego typu zjawisk i jaką siłę przybierały? Zobacz na mapie z podziałem na poszczególne regiony Polski.