reklama

ORP Ślązak wcielony do służby w Marynarce Wojennej. Obchody 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej w Gdyni [zdjęcia]

red.Zaktualizowano 
Obchody 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej w Gdyni. Podniesienie bandery wojennej na ORP Ślązak MON
W czwartek, 28 listopada 2019, odbyły się uroczyste obchody 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej. Podczas wydarzenia po raz pierwszy podniesiono banderę wojenną na ORP Ślązak.

- Przed chwilą byliśmy świadkami ważnej i historycznej chwili - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. To jest ważne, aby Marynarka Wojenna, która liczy sobie 101 lat rozwijała się. Ważne jest, aby marynarze ramię w ramię z żołnierzami pozostałych rodzajów sił zbrojnych strzegli bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. I tak się dzieje. Podniesiona bandera na ORP Ślązak jest tego przykładem.

Szef MON złożył podziękował marynarzom za ich codzienną, pełną poświęcenia służbę. Odniósł się także do kwestii modernizacji Marynarki Wojennej

Czytaj także

- Na to potrzeba czasu, na to potrzeba także budżetu - powiedział minister. - Została przyjęta 15-letnia perspektywa budżetowa. Ona daje gwarancje modernizacji polskiej Marynarki Wojennej. Mówiliśmy o ORP Ślązak, ale przecież do służby wkrótce do zostaną włączone kolejne niszczyciele min. Do służby trafią także mniejsze jednostki. W kwietniu tego roku w Świdniku podpisałem kontrakt na dostarczenie dla Marynarki Wojennej śmigłowców służących do zwalczania okrętów podwodnych.

ORP Ślązak to polski okręt klasy korweta patrolowa

Jednostka wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Bojowych 3. Flotylli Okrętów. Przeznaczeniem ORP Ślązak jest zwalczanie celów nawodnych, powietrznych i zagrożeń asymetrycznych, a także patrolowanie i ochrona torów podejściowych oraz morskich linii komunikacyjnych, eskorta i ochrona jednostek komercyjnych. ORP Ślązak jest przystosowany do kontroli morskich szlaków, jako element sił wielonarodowych, zwalczania piractwa i terroryzmu morskiego, współpracy z siłami specjalnymi w zabezpieczaniu ich działań oraz udziału w akcjach humanitarnych i ekologicznych.

Wodowanie ORP Ślązak w Gdyni. Na ten moment czekano 21 lat! ...

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie