MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura próbna 2020 język polski - poziom rozszerzony. Arkusz CKE. Jakie tematy na maturze online z polskiego na poziomie rozszerzonym?

mk
Matura próbna z języka polskiego 2020 rozpoczęła się w czwartek 2.04.2020. O godz. 9 można było na stronie CKE pobrać testy z polskiego w wersji podstawowej. Po godz. 14 dostępne były testy z polskiego na poziomie rozszerzonym. Jakie tematy pojawiły się na zdalnej maturze 2020? Jakie są zasady CKE w sprawie egzaminu zdalnego? Jak zapisywać wyniki i jak je przesłać do szkoły? Zasady oceniania próbnej matury online. U nas także znajdziecie arkusze CKE matury oraz proponowane odpowiedzi.

Matura próbna 2020 język polski - poziom rozszerzony. Arkusz...

Matura próbna 2020 język polski - poziom podstawowy i rozsze...

Próbna matura 2020 z CKE - język polski i fizyka 2.04.2020

Próbne teksty CKE dostępne są od czwartku 2.04.02020 r. od godz. 9. Wtedy to na stronach OKE i CKE pojawiły się arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14 pojawiły się arkusze próbnej matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym i z fizyki na poziomie rozszerzonym. W następnych dniach na stronach CKE i OKE pojawiać się będą testy z kolejnych przedmiotów - również o godz. 9 i 14.

Matura próbna 2020 fizyka poziom rozszerzony. Arkusz CKE. Ja...

Za nami już próbny egzamin ósmoklasisty 2020, także w trybie zdalnym. Pierwszego dnia pojawiły się problemy techniczne, padły serwery. W następnych dniach sytuacja wróciła do normy.

Próbna matura 2020. Terminy egzaminów

Wraz ze wszystkimi materiałami, niezbędnymi do wykonania zadań, na stronie CKE arkusze pojawią się w następujących terminach:

 • 2 kwietnia (czwartek), około godz. 9:00 – język polski PP, około godz. 14:00 – język polski PR, fizyka PR
 • 3 kwietnia (piątek), około godz. 9:00 – matematyka PP, około godz. 14:00 – matematyka PR, filozofia PR, język łaciński PR, historia sztuki PR, historia muzyki PR
 • 6 kwietnia (poniedziałek), około godz. 9:00 – języki obce nowożytne PP, około godz. 14:00 – języki obce nowożytne PR
 • 7 kwietnia (wtorek), około godz. 9:00 – biologia PR, wos PR, około godz. 14:00 – geografia PR, informatyka PR
 • 8 kwietnia (środa), około godz. 9:00 – chemia PR, język litewski PP, język białoruski PP, język ukraiński PP; około godz. 14:00 – historia PR, język litewski PR, język białoruski PR, język ukraiński PR, język kaszubski PR

Próbna matura 2020. Zasady

To, jak będzie wyglądać matura próbna, zależy przede wszystkim od danej placówki szkolnej. Przeprowadzenie próbnego egzaminu wśród uczniów jest dobrowolne. Za nieuzasadnione uważa sie wiec wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Jakie studia wybrać? Skorzystaj z naszego GENERATORA KIERUNKÓW

Dyrektor CKE Marcin Smolik zaleca, by uczniowie przystąpili do egzaminu w domu w taki sam sposób, w jaki nastąpiłoby to w szkole – to znaczy bez dodatkowych pomocy dydaktycznych i w czasie, jaki jest przeznaczony na napisanie egzaminu.

Rozwiązane arkusze należy przesłać do nauczyciela w formie e-maila z załącznikiem, aby mógł on sprawdzić odpowiedzi i ewentualnie napisać do nich komentarz. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, CKE zaleca o rozważenie możliwości przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie takich wydruków do odbioru w szkole.

zmiany w 2020 roku

Matura próbna 2020. Ocenianie i wyniki egzaminów

Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom liceów i techników, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin maturalny, za pośrednictwem serwisów dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Jak uczniowie mają zapisywać odpowiedzi? Decyzja należy do szkoły i nauczyciela:

 • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
 • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
 • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Próbna matura 2020. Wyniki egzaminów - w jakiej formie i kiedy?

Proponujemy również, aby uczniowie mogli przesłać swoje rozwiązania do nauczycieli (np. emailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

 • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
 • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
 • w postaci komentarzy w pliku, jeżeli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (15 kwietnia 2020 roku).
6993[/sndv]
Zobacz także:

Matura 2019. JĘZYK POLSKI poziom podstawowy 6.05.2019 - odpowiedzi i arkusz CKE. Matura z języka polskiego (podstawa) - pytania, odpowiedzi

MATURA 2019. JĘZYK POLSKI poziom podstawowy 6.05.2019 ODPOWI...

Matura 2019. JĘZYK POLSKI poziom rozszerzony 6.05.2019 - odpowiedzi i arkusz CKE. Matura z języka polskiego (rozszerzenie) - odpowiedzi

Matura 2019. JĘZYK POLSKI poziom rozszerzony 6.05.2019 - odp...

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki