Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbna matura 2019/2020 z matematyki z Operonem. Opinie i komentarze maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym [20.11.2019]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Próbna matura 2019/2020 z matematyki z Operonem. Opinie i komentarze maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym [20.11.2019]
Próbna matura 2019/2020 z matematyki z Operonem. Opinie i komentarze maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym [20.11.2019] Grzegorz Dembinski
Matura próbna z matematyki z Operonem odbyła się w środę, 20.11.2019 roku. Przyszli maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki. "Był o wiele trudniejszy niż w poprzednim roku" - mówią. Zebraliśmy opinie i komentarze po testach. Czekamy także na Wasze komentarze pod materiałem!

Matura próbna MATEMATYKA z Operonem 2019/2020. Co pojawiło się na egzaminie? Komentarze, opinie

Do rozwiązania było w sumie ponad 30 zadań, w tym pięć zamkniętych, w których można było lawirować wokół odpowiedzi od a do d. Wśród nich znalazły się takie, które dotyczyły trójkątów wpisanych do okręgu, gdzie trzeba było obliczyć wysokości trójkątów albo środek okręgu. Aż trzy pytania z puli dotyczyły prawdopodobieństwa.

Utknęłam na jednym z zadań z prawdopodobieństwa i straciłam na to mnóstwo czasu

MATURA 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI NOWA FORMUŁA. Matura z matematyki - poziom podstawowy 7.05.2019 - arkusz CKE, zadania, rozwiązania

MATURA 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI NOWA FORMUŁA. Matura z mat...

- W porównaniu do próbnych matur, które pojawiały się w poprzednich latach, ta wydała mi się o wiele trudniejsza - powiedziała Kasia z Liceum Ogólnokształcącego nr XIX w Gdańsku. - Utknęłam na jednym z zadań z prawdopodobieństwa i straciłam na to mnóstwo czasu. Po nim upadłam nieco na duchu. Jednego nie ruszyłam wcale, ale i tak siedziałam do samego końca, wierząc, że wymyślę poprawne rozwiązania.

Na łopatki rozłożyło mnie ostatnie zadanie dotyczące róż

- Na łopatki rozłożyło mnie ostatnie zadanie dotyczące róż - wspomina Michał z XIX LO. - Na pierwszy rzut oka wydawało się banalne, ale koniec końców wychodziły mi kompletne bzdury. Trzeba było zrobić układ równań i obliczyć, ile będzie ich w każdym pudełku. Najwidoczniej źle ułożyłem wzór.

Przyznał, że najczęściej zadania rozwiązuje "na około". To zajmuje mu wiele czasu, ale na ogół udaje mu się dojść do poprawnego rozwiązania. Liczy, że poza potknięciem w ostatnim zadaniu, w pozostałych nie popełnił zbyt wiele błędów.

Było też dużo geometrii, ale ona pojawia się za każdym razem, więc byłam na nią przygotowana

- Nie było najgorzej - podsumowała Marta, maturzystka z równoległej klasy. - Na lekcjach nie przerobiliśmy jeszcze zbyt wiele z kombinatoryki, ale chodzę na dodatkowe zajęcia, dzięki czemu poradziłam sobie z tymi zadaniami. Było też dużo geometrii, ale ona pojawia się za każdym razem, więc byłam na nią przygotowana. Takie zadania wymagają dużej koncentracji, bo tutaj bardzo łatwo może powinąć się noga. Na szczęście byłam skupiona i wielokrotnie sprawdzałam czy nigdzie się nie pomyliłam.

Matura próbna MATEMATYKA z Operonem 2019/2020. ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWIEDZI - 20.11.2019

Arkusze matury próbnej z matematyki wraz z kluczem odpowiedzi znajdziecie na stronie gieldamaturalna.pl

MATURA 2019. PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINÓW:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki