"Wyczesany Las - Weź to podnieś". Lubisz trójmiejskie lasy? Pomóż o nie zadbać

aoleZaktualizowano 
„Wyczesany Las 2020” to społeczna, oddolna inicjatywa, łącząca w sobie aspekt ekologiczny, artystyczny i charytatywny. Przedsięwzięcie opiera się na lokalnych działaniach mających na celu zaangażowanie mieszkańców Trójmiasta w ochronę przyrody i zwiększenie szacunku do niej.

Lubicie spacery po trójmiejskich lasach? Cenicie ciszę, spokój i naturę? Weźcie udział w akcji sprzątania 12 leśnych lokalizacji na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni 21.09.2019, o godzinie 11:00.

"Wyczesany Las 2020" to druga już edycja tej wyjątkowej akcji. Pierwszy, zeszłoroczny projekt składał się z 4 etapów i zakończył sukcesem.

Inicjatywa autorstwa sopockiej agencji kreatywnej A STUDIO miała debiut w 2018 roku. W ramach pierwszego etapu zorganizowano akcję sprzątania lasu – okolic urokliwej Polanki Redłowskiej. W drugim etapie wybrane śmieci stały się bohaterami artystycznej sesji zdjęciowej, a powstałe w jej wyniku fotografie wykorzystano w ramach trzeciego etapu do stworzenia kalendarza “ekocegiełki” ( kalendarz można zobaczyć tu )

Całkowity dochód z jego sprzedaży przeznaczono na ostatni, czwarty etap akcji – wiosenne nasadzenia 2019 drzew w Parku Reagana. Finałowe sadzenie drzew zorganizowano wspólnie z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni. Wzięło w nim udział ok. 300 mieszkańców Trójmiasta. Gościem honorowym była Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Druga edycja projektu, czyli Wyczesany Las 2020

Przy okazji tegorocznej, drugiej edycji A STUDIO planuje zrealizować projekt o większej skali. Wraz
ze stowarzyszeniem Weź się Zbierz, inicjatorami odbywającej się od trzech lat akcji sprzątania lasu Weź to Podnieś!, chcą jednego dnia – 21.09.2019 (Sprzątanie Świata) – posprzątać 12 lokalizacji w Trójmieście (7 – Gdańsk, 4 – Gdynia, 1 – Sopot).

Link do wydarzenia

Z każdej lokalizacji wybrany zostanie jeden śmieć, którego artystyczne zdjęcie trafi na osobną kartę kalendarza, i podpisane zostanie nazwiskiem/ksywą jego „znalazcy”.

Analogicznie jak w roku ubiegłym, agencja wyda kalendarz na papierze pochodzącym w 100%
z recyclingu (certyfikat FSC), użyje farb ekologicznych, wykorzysta zawieszkę niepowleczoną plastikiem.

Kalendarz od 15.09 jest w przedsprzedaży. Można go kupić z rabatem -10%. Dostępny na stronie zaprzyjaźnionego wydawnictwa Poczytne.pl .

Cel Projektu

Podstawowym, długofalowym celem projektu jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Celem tegorocznym będzie analogicznie do roku poprzedniego – zasadzenie 2020 drzew, wiosną 2020 r.

HARMONOGRAM PROJEKTU „WYCZESANY LAS 2020”

  • Etap I – sprzątanie 12 lokalizacji w Trójmieście: 21.09.2019
  • Etap II – sesja zdjęciowa i projekt kalendarza: październik 2019
  • Etap III – wydanie kalendarza i dystrybucja: 11.2019 – 03.2020
  • Etap IV – sadzenie drzew: wiosna 2020

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym przez Prezydent Gdańska, Prezydenta Sopotu
i Prezydenta Gdyni. Patroni medialni: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl

Lokalizacje sprzątań 21.09.2019 zorganizowane we współpracy z inicjatywą Weź To Podnieś (https://www.facebook.com/WezToPodnies/)

1 - POLANKA REDŁOWSKA: http://bit.ly/Polanka_Redłowska
2 - WITOMINO: http://bit.ly/Witomino
3 - KOLIBKI: http://bit.ly/Kolibki
4 - WIELKI KACK: http://bit.ly/Wielki_Kack
5 - SOPOT: http://bit.ly/Sopot_
6 - PACHOŁEK: http://bit.ly/Pachołek
7 - POLANKI: http://bit.ly/Polanki_
8 - PODLEŚNA POLANA: http://bit.ly/Podleśna_Polana
9 - KOKOSZKI: http://bit.ly/Kokoszki
10 - MORENA: http://bit.ly/Morena__ i SUCHANINO: http://bit.ly/Suchanino
11 - ANIOŁKI: http://bit.ly/Aniołki_
12 - ORUNIA: http://bit.ly/Orunia

POLECAMY NA STREFIE AGRO:

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pi

Do Olo: ta ustawa wspomniana przez Ciebie nie ma nic do rzeczy. Odkąd pamiętam w lasach były śmieci,nawet w czasach gdy nikt nie słyszał o segregacji śmieci. Interesuję się ekologią i to doskonale pamiętam jak to było a przeżyłam już 46 lat.

O
Olo

Gdyby nie bzdurne segregacje śmieci,lasy,polne drogi...

Byłyby czyste. Ludzie często nawet nie wiedzą co mają zrobić z starym kiblem,oponami itp. najprościej wywieźć do lasu. Śmieciarka nie zabierze starych opon,starego kibla,więc właściciel tych opon,kibla,wsadza w bagażnik i wywala do lasu. To lepsze jak płacić za utylizację. Takich przykładów jest setki. Bzdurne przepisy powodują ten syf!

Dodaj ogłoszenie