MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aleksandra Dulkiewicz oraz Magdalena Czarzyńska-Jachim namawiają do głosowania na Tadeusza Szemiota

Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Poparcia Tadeuszowi Szemiotowi udzieliły Aleksandra Dulkiewicz oraz Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Poparcia Tadeuszowi Szemiotowi udzieliły Aleksandra Dulkiewicz oraz Magdalena Czarzyńska-Jachim. Łukasz Kamasz
Aleksandra Dulkiewicz, Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wspólnie namawiali mieszkańców Gdyni do tego, aby w drugiej turze wyborów samorządowych w Gdyni poparli oni Tadeusza Szemiota. - Gdynia to duże miasto, bardzo zależy mi na tym, żeby stery Gdyni oddać w ręce doświadczonego samorządowca - mówiła prezydent Gdańska.

Kolejni samorządowcy poparli Tadeusza Szemiota

Na wspólnej konferencji prasowej wraz z Tadeuszem Szemiotem pojawili się prezydent Sopotu, Gdańska oraz marszałek województwa pomorskiego. Wszyscy zgodnie podkreślali, że kandydatura Tadeusza Szemiota na prezydenta Gdyni ma ich bezwarunkowe poparcie. Padły również zapewniania o ścisłej współpracy Trójmiasta po wyborach.

- Kluczem do sukcesu Gdyni zawsze była i będzie współpraca - mówił Tadeusz Szemiot, kandydat na prezydenta Gdyni. - To właśnie z taką myślą stworzyliśmy najszersze porozumienie samorządowe w Polsce. Chcieliśmy włączyć w debatę o Gdyni jak najszerszą grupę mieszkańców. Nasze listy wyborcze w wyborach do rady miasta odniosły sukces. Dla miasta bardzo ważna jest współpraca z partnerami, z naszymi siostrzanymi i bratnimi miastami, z samorządem województwa pomorskiego, jak również z rządem Rzeczpospolitej Polskiej. To dla nas olbrzymia szansa, że w końcu nastał rząd przyjazny samorządom i rozumiejący ich wielką rolę w poprawie życia Polaków. Podczas wielu rozmów z mieszkańcami Gdyni widziałem tą samą nadzieję, która jest we mnie, że Gdynia stanie się lepszym miejscem do życia.

Prezydent Gdańska zaapelowała również o wysoką frekwencję, jak zaznaczała, Gdynia potrzebuje u steru doświadczonego samorządowca.

- Kochanie gdynianki i gdynianie, nie śpijcie bo was przegłosują , apeluję o wysoką frekwencję i wzięcie odpowiedzialności za waszą małą ojczyznę - podkreślała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Gdynia to duże miasto, bardzo zależy mi na tym, żeby stery Gdyni oddać w ręce doświadczonego samorządowca. Tadeusz Szemiot od 20 lat służy mieszkańcom Gdyni, najpierw jako radny dzielnicy, później jako radny miasta. To osoba, która wie o co w samorządzie chodzi. Ale co bardzo ważne, ma za sobą drużynę, wiemy wszyscy, że samemu nic się nie da zrobić. Tadeuszu, trzymam za Ciebie kciuki, wierzę w mądrość mieszkańców Gdyni, powodzenia.

Prezydent Sopotu z kolei, zwracała uwagę na fakt, że Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Rady Miasta Gdyni.

- Żeby Gdynia odniosła sukces potrzebna jest drużyna i jej lider - podkreślała Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydent Sopotu. - Taka liczba radnych Koalicji Obywatelskiej w Gdyni to ogromny sukces Tadeusza Szemiota. Postawcie Państwo na osobę, która potrafi budować. Teraz to jest najważniejsze, musimy razem w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, w ramach współpracy, stawiać czoła wyzwaniom, które nie są łatwe. Mamy ostatnią szansę na duże środki zewnętrzne. Nie ma czasu na eksperymenty, musimy wziąć się do pracy dużą i szeroką drużyną. Taką pracę w Gdyni gwarantuje Tadeusz Szemiot.

Swojego poparcia Szemiotowi, po raz kolejny, udzielił także marszałek województwa pomorskiego.

- Bardzo dziękuję Tadeuszowi Szemiotowi za tą deklarację współpracy - zaznaczał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Gdynia to miasto o ogromnym potencjale, żeby go wydobyć potrzebujemy współpracy. Jestem przekonany do tego, że osoby, które posiadają bogate doświadczenie samorządowe, są gwarantem dobrej współpracy i sprawnego uzyskiwania środków europejskich. Tadeusz Szemiot jest gwarancją dobrego rozwoju dla miasta Gdyni. Dokonajcie dobrego wyboru i głosujcie na Tadeusza Szemiota, bo razem będziemy współdziałać.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki