Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018 [LO - punkty]. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do LO w Gdańsku?

mk
Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku podczas rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 r.
Trwa rekrutacja do szkół średnich 2019/2020. Ósmoklasiści i gimnazjaliści wybrali szkoły, w których chcielby kontynuować naukę. Prezentujemy progi punktowe w licach ogólnokształcących w Gdańsku, obowiązujące podczas rekrutacji w 2018 roku. Zobacz, ile trzeba było mieć punktów w ubiegłym roku, żeby dostać się do danej klasy w poszczególnych gdańskich LO.

Zobacz też: Progi punktowe w liceach w Gdyni w 2018. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do LO w Gdyni?

Ile punktów trzeba było mieć w 2018 r., żeby dostać się do LO w Gdańsku?

Zobacz progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018 r.

Listy osób przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych zostały opublikowane 12 lipca 2018 r. W najlepszych, najbardziej obleganych liceach w Gdańsku dla wielu uczniów, nawet tych z bardzo dobrymi wynikami w nauce, zabrakło miejsc.

Czytaj więcej na ten temat: Rekrutacja do szkół średnich na Pomorzu: w najlepszych liceach nawet 150 punktów to za mało

Czytaj także

To między innymi wynik tego, że od 2017 roku licea musiały zlikwidować po jednej klasie, aby zrobić miejsce dla kandydatów, którzy będą ubiegać się o przyjęcie do szkół średnich w 2019 r. Wówczas "zderzą się" ze sobą absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów oraz VIII klas szkół podstawowych.

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów ...

Rekrutacja do szkół średnich w Gdańsku na rok 2018/2019. Progi punktowe

Podczas ubiegłorocznej rekrutacji do szkół średnich w Gdańsku największy bój stoczyli uczniowie ubiegający się nie tylko o przyjęcie do tych najpopularniejszych od lat gdańskich liceów, jak V LO, III LO, II LO i I LO. Bardzo dużo kandydatów było też do XX LO, VIII LO oraz - co wielu kandydatów zaskoczyło - do XIX LO. W tych liceach progi punktowe podskoczyły w porównaniu z ubiegłymi latami.

Czytaj także

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018...

Oferta liceów ogólnokształcących w Gdańsku na rok szkolny 20...

Ile trzeba było mieć punktów w 2018 r., żeby dostać się do liceum lub technikum w Trójmieście?

Dni otwarte w gdańskich liceach 2019

Zobacz wideo: Egzamin gimnazjalny 2018 w Gdańsku

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
magda

jest gdzieś dostępne takie zestawienie dla techników?

Dodaj ogłoszenie