Pięć szkół do wyboru w Gdańsku w 2019 r.! Ruszyła rekrutacja do szkół średnich na rok 2019/2020 dla absolwentów SP i gimnazjów na Pomorzu

mk
Rozpoczęła się rekrutacja do szkół średnich na rok 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Od 13 maja 2019 r. można składać wniosek o przyjęcie do wybranych, preferowanych przez ucznia szkół. I tu nowość! Od 2019 r. można we wniosku zaznaczyć 5 gdańskich szkół, a nie jak do tej pory - 3.

Rekrutacja do szkół średnich 2019. Więcej szkół do wyboru w Gdańsku

Proces wyboru szkół i składania wniosków trwa od 13 maja do 18 czerwca 2019 r.

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020, kandydaci do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych mogą składać wniosek do pięciu szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk oraz do innych szkół publicznych i niepublicznych, dla których organem prowadzącym jest osoba fizyczna lub prawna.

Do tej pory uczniowie mogli zaznaczyć we wniosku tylko 3 gdańskie szkoły.

Czytaj także

Wniosek o przyjęcie do szkoły średniej. Ile szkół można zaznaczyć?

Na wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej może znaleźć się ograniczona, choć spora, liczba wybranych szkół.

Wybierając swoje preferowane szkoły, można wybrać maksymalnie:

5 szkół publicznych w Gdańsku + 3 z Gdyni + 3 z Sopotu + 3 z powiatu kartuskiego + 3 z powiatu lęborskiego + szkoły niepubliczne bez limitu.

Uzupełniony, podpisany wniosek należy dostarczyć tylko do jednej szkoły: do szkoły pierwszego wyboru (niezależnie od liczby wybranych szkół i miast).

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były ustawione w sposób świadomy i przemyślany.

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018...

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów ...

Wniosek z wyborem preferencji (szkół) można składać w dniach 13.05.2019- 18.06.2019 godz. 15:00

Jeśli ktoś już złoży wniosek, a w ostatniej chwili zmieni zdanie co do wyboru preferowanych szkół, może zmienić swoje preferencje w dniu 19.06.2019 w godzinach 8-15.

Czytaj także

Szukasz dobrego liceum lub technikum?

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie