Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do technikum w Gdańsku? [lista techników]

Marlena Klepacz
PROGI PUNKTOWE - TECHNIKA w GDAŃSKU. Trwa rekrutacja do szkół średnich 2019/2020. Ósmoklasiści i gimnazjaliści wybierają szkoły, w których chcą kontynuować naukę. Prezentujemy progi punktowe w technikach w Gdańsku, obowiązujące podczas rekrutacji w 2018 roku. Zobacz, ile trzeba było mieć punktów w 2018 roku, żeby dostać się do danej klasy w poszczególnych technikach.

Rekrutacja do szkół średnich 2018/2019. Progi punktowe

W najlepszych, najbardziej obleganych szkołach średnich w Gdańsku dla wielu uczniów, nawet tych z bardzo dobrymi wynikami w nauce, w 2018 r. zabrakło miejsc.

Czytaj więcej na ten temat: Rekrutacja do szkół średnich na Pomorzu: w najlepszych liceach nawet 150 punktów to za mało

To między innymi wynik tego, że od 2017 roku licea musiały zlikwidować po jednej klasie, aby zrobić miejsce dla kandydatów, którzy będą ubiegać się o przyjęcie do szkół średnich w 2019 r. W tym roku "zderzą się" ze sobą absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów oraz VIII klas szkół podstawowych.

Jeśli chodzi o gdańskie technika, podczas ubiegłorocznej rekrutacji do szkół średnich w Gdańsku największy bój stoczyli uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Technikum nr 4 (Zespół Szkół Łączności). Tu progi punktowe były tak samo wysokie, jak w najlepszych gdańskich liceach. Aby się dostać do najbardziej obleganych klas, kształcących w zawodzie technik informatyk, trzeba było mieć 139.4 pkt najmniej.

TOP 10 najlepszych techników na Pomorzu. Prestiżowy ranking ...

Zobacz wideo: Egzamin gimnazjalny 2018 w Gdańsku

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hanna

Artykuł bardzo na czasie. Chętnie zobaczyłabym progi punktowe w technikach w Sopocie i Gdyni.
Mam syna w III klasie gimnazjum i jest to dla nas istotne.

Dodaj ogłoszenie