TOP 10 najlepszych liceów 2019 w Gdańsku. Ranking liceów...

  TOP 10 najlepszych liceów 2019 w Gdańsku. Ranking liceów ogólnokształcących 2019 Perspektyw. Najlepsze LO w Gdańsku [zdjęcia]

  mk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  TOP 10 najlepszych liceów 2019 w Gdańsku. Ranking liceów ogólnokształcących 2019 Perspektyw. Najlepsze LO w Gdańsku [zdjęcia]
  1/12
  przejdź do galerii
  TOP 10 NAJLEPSZYCH LICEÓW 2019 W GDAŃSKU. Ranking najlepszych liceów jest od lat tworzony przez prestiżowy edukacyjny portal perspektywy.pl. LO są oceniane za pomocą 3 kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Sprawdź, które licea z Gdańska zostały najwyżej ocenione przez Perspektywy. Tu warto się uczyć!

  Kliknij w galerię i SPRAWDŹ TOP 10 najlepszych liceów 2019 w Gdańsku wg. Perspektyw  Zobacz galerię

  W czwartek 10.01.2019 r. poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce według rankingu miesięcznika i portalu Perspektywy. Na Pomorzu po raz kolejny triumfuje III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku.


  Jak wypadły gdańskie LO?

  Najlepsze licea 2019 r. w Gdańsku. Ranking Perspektyw  W porównaniu z 2018 rokiem, w tegorocznym rankingu gdańskich liceów zaszło kilka znaczących zmian (SZCZEGÓŁY W GALERII POWYŻEJ). Z miejsca pierwszego na drugie "spadło" V liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, natomiast na pierwsze miejsce z drugiego awansowało Gdańskie Liceum Autonomiczne.

  Do pierwszej piątki w 2019 roku awansowało XX LO w Gdańsku, które konsekwentnie pnie się w górę w rankingach, zarówno pod względem wyników, jak i popularności (podczas naboru do szkół ponadgimnazjalnych na obecny rok szkolny była to jedna z najbardziej obleganych szkół).

  Awansowało też XXIV LO mieszczące się na gdańskiej Osowej.

  Z kolei z 5. miejsca spadła gdańska "jedynka" (obecnie zajmuje miejsce szóste). Zaskakujące jest też "wypadnięcie" poza pierwszą dziesiątkę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego "Lingwista".

  Sprawdź ranking trójmiejskich liceów 2018


  Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 będzie szczególnie trudna. Zderzą się ze sobą absolwenci ostatniego rocznika gimnazjów oraz VIII klas szkół podstawowych. Można się spodziewać, że w najlepszych, najbardziej obleganych liceach w Gdańsku dla wielu uczniów, nawet tych z bardzo dobrymi wynikami w nauce, zabraknie miejsc.

  Już od 2017 roku licea musiały zlikwidować po jednej klasie, aby zrobić miejsce dla kandydatów. W efekcie bardzo wzrosły progi punktowe.

  Sprawdź też: Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018 [LO - punkty]. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do LO w Gdańsku?  Zobacz też: Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdyni w 2018 [LO - punkty]. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do LO w Gdyni?

  Sprawdź jak liczy się punkty na koniec gimnazjum

  Zobacz wideo: Egzamin gimnazjalny 2018 w Gdańsku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Egzamin ósmoklasisty - próbne testy

  WIDEO

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!