Prasówka 29.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „TU KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miast w Polsce, które nie sprzyjają długowieczności. Na czele śląskie miasto. Jakie? Sprawdź LISTĘ”?

Prasówka 29.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miast w Polsce, które nie sprzyjają długowieczności. Na czele śląskie miasto. Jakie? Sprawdź LISTĘ

Nie jest tajemnicą, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn. W tych 25 miastach i powiatach w Polsce przeciętna długość życia jest najniższa! Dlaczego akurat w tych miastach, a nie innych? Biorąc pod uwagę, że na czele znajduje się miasto położone na Śląsku możemy domniemywać, że czynniki środowiskowe mają duży wpływ. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

Nie przegap promocji!

📢 Biesiada taneczna dla seniorów z gminy Wejherowo. Na parkiecie w Bolszewie bawiło się 200 mieszkańców | ZDJĘCIA, WIDEO

Około 200 osób z gminy Wejherowo bawiło się na biesiadzie dla seniorów w hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie. Był poczęstunek, tort i zabawa przy muzyce na żywo.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 28.01.2023

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

Prasówka 29.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 28.01.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty [29.01.2023]

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

📢 Te starocie z PRL są warte więcej niż myślisz. Tyle warte są teraz te kryształy i kolorowe szkło [29.01.2023]

Przedmioty z czasów PRL wracają do łask. Kryształowe naczynia, kolorowe szkło i porcelanowe kury schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują. Kto by pomyślał, że są aż tyle warte!

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [29.01.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Oto tabela wyliczeń [29.01.2023]

Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 Te produkty mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieciówki wycofują je ze swoich półek. Kupiłeś te produkty? 28.01.2

Robisz zakupy w Lidlu, Biedronce, Żabce czy innych sieciowych marketach? Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenia dotyczące wycofania ze sprzedaży produktów, które nie spełniają norm i mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu konsumentów. Lista jest długa. Zobacz, jakie produkty zostały wycofane przez GIS z takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Żabka czy Auchan. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Wywal je natychmiast lub zażądaj zwrotu pieniędzy. Które produkty wycofano? Sprawdź na naszej liście.

📢 Waloryzacja emerytur w 2023 r. Tak mają wyglądać świadczenia. O ile wzrosną emerytury? 28.01.23

W marcu czeka nas waloryzacja emerytur. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji emerytur w 2023 r. Podwyżki wyniosą minimum 250 złotych. Na naszej stronie sprawdzisz, o ile urośnie Twoja emerytura. Zobacz najnowsze wyliczenia.

📢 Fotoradary na Pomorzu. Gdzie są ustawione kontrole prędkości? Oto aktualne miejsca gdzie się znajdują [LISTA]

Fotoradary na Pomorzu w 2023 roku. Przy obecnych stawkach za przekroczenie prędkości, nikt nie chce otrzymać zdjęcia czy też niechcianej pamiątki z wakacji. Zdecydowanie lepiej mieć się na baczności i jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Oto aktualna lista miejsc gdzie znajdują się fotoradary. Zobacz koniecznie w naszej galerii, na których drogach i miejscowościach się znajdują. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

📢 Skoki narciarskie BAD MITTERNDORF NA ŻYWO 28.01.2023 r. WYNIKI. Żyła skakał świetnie. Gdzie oglądać transmisję w TV, stream online, relacja

Skoki narciarskie BAD MITTERNDORF WYNIKI na żywo. Puchar Świata w Bad Mitterndorf 28-29.01.2023 r. Gdzie oglądać konkursy Pucharu Świata w Bad Mitterndorf w skokach narciarskich w telewizji i internecie? Gdzie znaleźć darmowy stream online z konkursów Pucharu Świata? Skoki live w TV i internecie. Szczegółowe informacje o nowym sezonie w skokach narciarskich! Sprawdźcie wyniki z konkursów w Bad Mitterndorf. Sobotni konkurs wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, a najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął czwarte miejsce.

📢 Skoki 2022/23 NA ŻYWO. KLASYFIKACJA, WYNIKI. Tabela, Puchar Świata, Puchar Narodów, loty narciarskie, Bad Mitterndorf 28.01.2023 r.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2022/2023. Klasyfikacja generalna. Tabela, Puchar Narodów. Klasyfikacja generalną Pucharu Świata oraz Pucharu Narodów. Sprawdź wyniki konkursów! Za nami sobotni konkurs w Bad Mitterndorf. Przed nami kolejne zawody w Bad Mitterndorf (29.01.2023 r.). [tabela, klasyfikacja generalna].

📢 Skoki NA ŻYWO. KULM 28.01.2023 r. WYNIKI, KLASYFIKACJA. Puchar Świata 2022/23. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream online?

Skoki narciarskie na żywo 2022/2023. Terminarz, tabela + aktualne WYNIKI ONLINE. Śledźcie na bieżąco wyniki polskich skoczków! 5 listopada w Wiśle się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sprawdzajcie wyniki wszystkich konkursów i klasyfikację generalną Pucharu Świata. Za nami sobotni konkurs w Bad Mitterndorf. Przed nami kolejne zawody w Bad Mitterndorf (29.01.2023 r.).

📢 Skoki NA ŻYWO. KULM 28.01.2023 r. Wyniki, klasyfikacja. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream online w internecie?

Skoki narciarskie na żywo 2022/2023. Terminarz, tabela + aktualne WYNIKI ONLINE. Śledźcie na bieżąco wyniki polskich skoczków! 5 listopada w Wiśle rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Puchar Świata 2022/2023 zakończy się 2 kwietnia 2023 roku w Planicy. Sprawdźcie kalendarz zawodów, wyniki wszystkich konkursów i klasyfikację końcową Pucharu Świata. Za nami sobotni konkurs w Bad Mitterndorf. Przed nami kolejne zawody w Bad Mitterndorf (29.01.2023 r.).

📢 Pościg policyjny w Gdańsku! 28.01.2023. Uciekający kierowca rozbił samochód. Próbował dalej piechotą jednak został ujęty

Kierowca uciekającego samochodu rozbił go po tym, jak zaczął uciekać przed kontrolą drogową. Policjanci zatrzymali go i jednego z pasażerów, gdy próbowali dalej uciekać piechotą. To już 4 pościg policyjny w Gdańsku od początku roku.

📢 Przysięga pomorskich terytorialsów na Rynku w Kościerzynie. Ślubowali m.in. żołnierze 72. Batalionu Lekkiej Piechoty. Zobacz ZDJĘCIA I WIDEO

Po raz pierwszy na Rynku w Kościerzynie mieszkańcy mogli wziąć udział w uroczystej przysiędze pomorskich terytorialsów. Ślubowanie złożyli m.in. żołnierze 72. Batalionu Lekkiej Piechoty, który powstał w Kościerzynie.

📢 Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Brokowie. Co ustalili?

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w Brokowie (gmina Kwidzyn). Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

📢 Julia Kamińska: metamorfoza. Tak zmieniła się kultowa "BrzydUla" pochodząca z Gdańska. ARCHIWALNE ZDJĘCIA

Julia Kamińska w polskim show-biznesie gości już wiele lat. Największą sławę aktorce pochodzącej z Gdańska przyniosła rola Uli Cieplak w kultowym serialu "BrzydUla". Od momentu swojego debiutu przeszła spektakularną metamorfozę. Najlepszym dowodem na to są archiwalne zdjęcia w naszej galerii.

📢 Gdańsk kiedyś i dziś. Tak zmieniały się popularne miejsca miasta. Porównujemy te same lokalizacje na przestrzeni 20 lat. Dużo się zmieniło!

Ołowianka, Wyspa Spichrzów, czy Hala Targowa. Minęło zaledwie dwadzieścia lat, a miejsca te zmieniły się nie do poznania. Porównujemy najbardziej rozpoznawalne miejsca miasta sprzed dwudziestu lat z tymi, jakie mogliśmy napotkać w 2020 r.! Poznajecie wszystkie te miejsca? W niektórych przypadkach różnica jest naprawdę ogromna!

📢 Dramatyczne sceny w Gdańsku. Zwierzę utknęło w metalowej siatce otaczającej posesję. Nie przeżyłoby, gdyby nie pomoc ludzi

Zwierzę utknęło się w metalowej siatce otaczającej jedną z gdańskich posesji. Z pomocą ruszyli ludzie, którzy dostrzegli bezbronną fretkę.

📢 Rozliczy ZUS czy emeryci muszą sami złożyć PIT roczny za 2022 w związku ze mianami w podatkach wprowadzonymi przez Polski Ład

Polski Ład pozmieniał mocno przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Poza wprowadzeniem rekordowo wysokiej kwoty wolnej od podatku - 30 000 zł i obniżeniem od 1 lipca 2022 r. stawki pierwszego progu tabeli podatkowej sporo zmian dotyczy płacenia i poboru zaliczek na podatek, inne też w konsekwencji są formularze rocznego rozliczenia podatku, w tym PIT-37 i PIT-36, które najczęściej dotyczą osób pobierających emeryturę. Do tej pory podatnicy, dla których emerytura była w roku podatkowym jedynym źródłem dochodu korzystali z tego, że roczne rozliczenie podatkowe przygotowywał dla nich - i za nich - ZUS. A jak jest w tym roku, z rocznym zeznaniem podatkowym, PIT za 2022 rok?

📢 Ci prezydenci polskich miast dali największe nagrody. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na czele "listy rozrzutności"

Chętnie i często mówią o kryzysie i braku pieniędzy w budżetach, a jednocześnie suto nagradzają swoich współpracowników zajmujących eksponowane stanowiska. Mowa o prezydentach miast i ich "bizantyjskich" nagrodach. Który z włodarzy był dla swoich pupili najhojnieszy?

📢 Bal studniówkowy maturzystów lęborskiego "Rolniczaka". W Kistonie rozpoczęli tradycyjnym polonezem. ZDJĘCIA

Trwa sezon imprez studniówkowych. W ostatni piątek stycznia w hotelu Kiston w Kistowie na balu studniówkowym spotkali się maturzyści Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. To ważne wydarzenie rozpoczął zgodnie z tradycją polonez. Następnie uczniowie zatańczyli popularną "belgijkę". Maturzyści podziękowali kwiatami swoim wychowawcom, pozostałym nauczycielom i dyrekcji a także rodzicom.

📢 Kondolencje. Co taktownie powiedzieć rodzinie zmarłego? Jak złożyć kondolencje? Jak je napisać? - pożegnanie, nekrologi [SMS, DRUK, LIST]

Kondolencje, jak je składać? Co powiedzieć rodzinie zmarłego? Zobacz konkretne przykłady. Jak taktownie złożyć kondolencje po śmierci bliskiej osoby.

📢 Najlepsze życzenia na urodziny. Jak napisać życzenia urodzinowe? Czego życzyć? Co napisać na urodziny? Zabawne SMS i wierszyki

Zbliżają się urodziny bliskiej osoby i nie masz pomysłu na życzenia? Pomożemy ci! Sprawdź najciekawsze, śmieszne życzenia urodzinowe. Zobacz też wierszyki i smsy urodzinowe.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 28.01.2023

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki 28.01.2023

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Zaskakujące ceny starych mebli. Tyle teraz kosztują meble z PRL-u. Sprawdź, czy masz je w domu. Kupcy są w stanie zapłacić fortunę 28.01

Krzesła, fotele i stoły warte dużo pieniędzy. Sprawdź, czy masz je jeszcze u siebie w domu. Możesz je sprzedać i zarobić jak nigdy. Wśród tych najbardziej wartościowych warto wymienić fotele 366 Chierowskiego czy krzesła typu Lisek. Dlaczego meble z czasów PRL-u są tak popularne? Co wpływa na ich cenę i wartość? Sprawdź, czy dalej masz je w domu.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 28.01.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Chorążowie Marynarki Wojennej upamiętnieni. W setną rocznicę powstania Akademii Marynarki Wojennej odsłonięto pamiątkową tablicę

Akademia Marynarki Wojennej upamiętniła absolwentów Szkoły Chorążych Marynarki Wojennej w latach 1968 – 2002. 27 stycznia w Gdyni Oksywiu odsłonięto pamiątkową tablicę. Wydarzeniu towarzyszyło zwiedzanie uczelni oraz uroczyste spotkanie absolwentów z 34-letniej historii szkoły.

📢 LOTTO WYNIKI 27.01.2023 r. Liczby Eurojackpot, Lotto, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 27.01.2023 na żywo

Lotto wyniki 27.01.2023 r.! Czy losowania w piątek, 27.01.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 27.01.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 27.01.2023 r.!

📢 Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023 NA ŻYWO. Wyniki, tabele, terminarze 27.01.2023 r. Dania - Francja w finale! Gdzie oglądać?

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn POLSKA I SZWECJA 2023. Terminarz, tabele + aktualne WYNIKI NA ŻYWO. Mistrzostwa zaczęły się 11 stycznia 2023 roku, a zakończą się 29 stycznia 2023 roku. Gdzie oglądać mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w telewizji i internecie? Gdzie stream online z mistrzostw? Tutaj na bieżąco aktualizujemy wyniki z mistrzostw świata piłkarzy ręcznych i tabele grupowe. Sprawdzaj wyniki na żywo i online!

📢 Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023. Zszokowana Szwecja. Dania i Francja zagrają o złoto. Terminarz i tabele zawodów

Cztery miasta w Polsce i pięć w Szwecji organizują mistrzostw świata w piłce ręcznej w styczniu 2023 roku. U nas są to Katowice, Kraków, Płock oraz Gdańsk, a u naszych północnych sąsiadów Sztokholm, Göteborg, Malmö, Jönköping i Kristianstad. Prezentujemy program mistrzowskich zawodów. Terminarz wszystkich grup i tabele będziemy na bieżąco aktualizować. Reprezentacja Polski zakończyła udział na drugiej części, notując łącznie trzy zwycięstwa i trzy porażki. Sklasyfikowana została na 15 miejscu.

📢 Do wzięcia jest 1000 albo 1500 zł. Wniosek o dodatek elektryczny można składać tylko do 1 lutego

Do 1 lutego można składać wnioski o dodatek elektryczny. Wsparcie wynosi 1000 zł lub 1500 zł, w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

📢 Lechia Gdańsk - Wisła Płock 29.01.2023 r. W jakim składzie zagrają biało-zieloni? Łukasz Zwoliński czy Flavio Paixao w ataku?

Lechia Gdańsk - Wisła Płock. W niedzielę (29.01.2023 r.) Lechia Gdańsk zagra u siebie z Wisłą Płock w meczu PKO Ekstraklasy. Na kogo postawi trener Marcin Kaczmarek? W ataku zagra Łukasz Zwoliński czy Flavio Paixao? Sprawdźcie przewidywany skład Lechii Gdańsk na mecz z Wisłą Płock.

📢 Cheerleaderki z Gdyni rozgrzewają publiczność podczas meczów mistrzostw świata w piłce ręcznej w Ergo Arenie

Cheerleaders Gdynia to słynna grupa tancerek, która występuje podczas największych wydarzeń sportowych w całym kraju. Sympatycznych dziewczyn nie mogło zabraknąć w hali Ergo Arena, gdzie rozgrywane są najważniejsze spotkania mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn.

📢 Jak mieszkają Polacy? Gdzie są największe mieszkania? Gdzie nie ma bieżącej wody, gdzie nie ma ubikacji i kanalizacji mimo XXI wieku?

Polskie mieszkania i domy są jednymi z najbardziej przeludnionych. Są także jednymi z najmniejszych wśród krajów rozwiniętych. W niektórych województwach sporo z nich nie ma nawet ustępu czy wody z kranu.

📢 Tczew zrezygnował z Fali, bo bezpłatna komunikacja jest tańsza. Czy i w Gdańsku jest to możliwe?

Tczew będzie miał bezpłatną komunikację miejską, dla wszystkich, bez względu na grupę wiekową i miejsce zamieszkania. Taką informację przekazał prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. Bezpłatne przejazdy mają obowiązywać od września. Radny miasta Gdańska, Przemysław Majewski popiera tę decyzję i ma nadzieje, że inne samorządy również to rozważą.

📢 Holenderskie F-35 już w Malborku. Kontyngent z samolotami piątej generacji przygotowuje się do rozpoczęcia natowskiej misji

Holenderskie F-35 już dotarły do Malborka. W piątek, 27 stycznia, wylądowały na lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Żołnierze Królewskich Holenderskich Sił Powietrznych (Koninklijke Luchtmacht) w lutym i marcu wzmocnią stąd ochronę wschodniej flanki NATO.

📢 Kolizja przy skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Żwirowej w Kwidzynie. Kierujący vw potrącił prawidłowo jadącego 52-letniego rowerzystę| ZDJĘCIA

Kierujący volkswagenem potrącił 52-letniego mieszkańca Kwidzyna, przejeżdżającego jednośladem, przez oznakowany przejazd dla rowerzystów. Sprawdźcie, co się stało.

📢 Straż Miejska w Sopocie pomogła mężczyźnie, który rzekomo źle się poczuł. Teraz może mieć spore problemy

W czwartek 26 stycznia Straż Miejska w Sopocie udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie, który upadł, przechodząc przez przejście dla pieszych. Poszkodowanego prewieziono do szpitala, jak się okazuje całkiem niepotrzebnie.

📢 Henry Cavill w Warhammerze oczami SI - jak sie prezentuje? Robi wrażenie, więc zobaczcie koniecznie

Zobaczcie, jak według SI prezentuje się Henry Cavill w uniwersum Warhammera, w związku z zapowiedzianą ekranizacją gry Warhammer 40,000? Obrazy stworzone przez Sztuczną Inteligencję robią wrażenie. Sprawdźcie koniecznie.

📢 Policjanci z Gdańska poszukują 15-letniego Konrada Kaźmierczaka

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu prowadzą poszukiwania opiekuńcze 15-letniego Konrada Kaźmierczaka z Gdańska. 25 stycznia około godziny 12:40 15-latek wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił. Każdy, kto widział osobę ze zdjęcia lub wie, gdzie może przebywać, proszony jest o kontakt z Policją

📢 Pobierałeś choć jedno świadczenie z ZUS w 2022 r.? Dostaniesz ważny list - ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 r. Przed 1 marca kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Rozpoczynamy prezentację liderów plebiscytu w skali województwa

Poznaj osoby, które za sprawą lokalnych społeczności zdobyły dotychczas wiele głosów w plebiscycie Osobowość Roku.

📢 Niezwykłe zdjęcie misia na Marsie obiegło świat. Zobacz fotografię przesłaną przez sondę kosmiczną

Najnowsze zdjęcie zrobione na Marsie przez sondę kosmiczną zdobyło rozgłos na całym świecie. Wszystko przez to, że przedstawia… „misia” na powierzchni czerwonej planety. Niecodzienna fotografia to ciekawy obraz pozaziemski. Zobaczcie sami.

📢 Bateria w twoim smartfonie szybko się rozładowuje? Wyłącz te 7 aplikacji. Błyskawicznie wyczerpują baterię w telefonie

Cały czas powstaje masa nowych urządzeń mobilnych, które prześcigają się w ilości najnowocześniejszych funkcji. Posiadają one coraz pojemniejsze i większe baterie, jednak często nie czuć różnicy w czasie działania w stosunku do starszych telefonów. Wynika to z faktu, że coraz więcej wymagających apek wyczerpuje całą energię w mgnieniu oka. Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Oto 7 aplikacji, które skracają czas pracy smartfonu.

📢 Kultowy film "Titanic" Jamesa Camerona wraca na ekrany kin. 25 rocznica wielkiego hitu. Od kiedy w kinach?

To już pewne! Film "Titanic" wraca na ekrany film! Od pierwszego pokazu "Titanica" mija ćwierć wieku. Katastroficzny film ze zmienionym kadrem powróci w Polsce na duże ekrany. Kiedy ponowna premiera kultowego filmu Jamesa Camerona?

📢 Jest zgoda na rozbudowę węzła Gdańsk Południe. "Zaczynamy inwestycję drogową, która ma kluczowe znaczenie"

Jest zgoda pomorskiego wojewody na rozbudowę węzła Gdańsk Południe w miejscu łączącym Obwodnicę Metropolitalną Trójmiasta oraz istniejące drogi S6 i S7. Już wkrótce ruszą prace budowlane.

📢 Wpadł w poślizg i zderzył się z dwoma samochodami! Wypadek w Kartuzach 26.01.2023

W czwartek, 26 stycznia 2023r. wieczorem, doszło do wypadku na ulicy Chmieleńskiej w Kartuzach. Jedna osoba została poszkodowana.

📢 Tak wzrosną emerytury w 2023 r. Waloryzacja będzie rekordowo wysoka, świadczenia mogą wzrosnąć o 14,8 proc. KALKULATOR

Tegoroczny wzrost emerytur będzie rekordowy. Wszystko wskazuje na to, że świadczenia pójdą w górę jeszcze bardziej niż prognozowano w ubiegłym roku. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg szacuje, że waloryzacja w marcu może wynieść co najmniej 14,8 proc.

📢 Policja apeluje o czujność. Podejrzane zachowanie kierowcy w powiecie wejherowskim. Obserwuje domy?

Pod domami w różnych miejscowościach powiatu wejherowskiego zatrzymuje się samochód i po kilku minutach odjeżdża - takimi obserwacjami w mediach społecznościowych podzielili się internauci. Wejherowska policja apeluje o czujność.

📢 Katarzyna Niezgoda i jej nowe życie. Była partnerka Tomasza Kammela schudła 30 kg i zmieniła kolor włosów. Zobacz, jak się prezentuje

Katarzyna Niezgoda była partnerką Tomasza Kammela. Dzisiaj jest o niej znów głośno, a to za sprawą jej spektakularnej metamorfozy. Kobieta odnosi sukcesy w pracy i w życiu prywatnym. Zachwyca swoim intelektem, smykałką do biznesu oraz karierą, ale nie tylko. Zobacz, jak się zmieniała na przestrzeni lat. Jej styl ubierania może być inspiracją dla kobiet dojrzałych o okrąglejszych kształtach.

📢 Trendy w aranżacji 2023. Jak urządzić kuchnię, by była nowoczesna i wielofunkcyjna?

Rodzinna, przytulna, klimatyczna, a przy tym wypełniona niebanalnym designem, estetyczna i wielofunkcyjna – właśnie taka powinna być nowoczesna kuchnia w 2023 roku. Wspólnie z designerką wnętrz podpowiadamy jakich elementów nie może zabraknąć w kuchennej aranżacji, jakie kolory wybrać, na jakie materiały wykończeniowe się zdecydować.

📢 Te gwiazdy bardzo rzadko pokazują swoje dzieci: Kasia Tusk, Małgorzata Kożuchowska, Łukasz Nowicki... Kto jeszcze? Zdjęcia

Chociaż wiele znanych osób regularnie publikuje zdjęcia swoich pociech, są też takie, które wstrzymują się od tego typu publikacji. Kasia Tusk, Marcin Prokop, Łukasz Nowicki... Kto jeszcze? Sprawdźcie, które gwiazdy bardzo rzadko chwalą się swoimi pociechami.

📢 Odkrywaj Pomorze. Wystarczy odrobina słońca, aby nawet i zimą widok na Zatokę Gdańską i Sopot zaparł dech w piersiach [ZDJĘCIA]

Sopot, choć uchodzi za typowo wakacyjny kurort, wcześniej kojarzony również z licznymi kuracjuszami, którzy wybrali Zatokę Gdańską na miejsce swojej rekonwalescencji, to zimą, a zwłaszcza o poranku potrafi zachwycić. Mowa oczywiście o plaży, a dokładniej o widokach, które zapierają dech w piersiach. Kto w końcu nie raz zastanawiał się nad tym, co widzą ptaki o wschodzie słońca? Zobaczcie sami!

📢 LOTTO WYNIKI 26.01.2023 r. Liczby Lotto, Lotto Plus, numery duży lotek, Multi Multi, Kaskada. Losowanie Lotto z 26.01.2023 na żywo

Lotto wyniki 26.01.2023 r.! Czy losowania w czwartek, 26.01.2023 okażą się dla Ciebie szczęśliwe? Poniżej na naszej stronie publikujemy wyniki Lotto z 26.01.2023 r. Zobacz wyniki LOTTO z 26.01.2023 r.!

📢 Tak zmieniła się Jola Rutowicz z "Big Brothera". Po ciemnych włosach i długich tipsach nie ma śladu. Jak wygląda? Zdjęcia

Jola Rutowicz zyskała popularność dzięki programowi "Big Brother", gdzie przyciągała uwagę m.in. dość wyrazistym wizerunkiem. Ten jest jednak tylko wspomnieniem. Nowe zdjęcia są tego najlepszym dowodem.

📢 Nowe wiadukty kolejowe w Kartuzach nabierają kształtów. Jak wyglądają? Zobaczcie zdjęcia

PKP PLK chwali się postępami prac przy budowie łącznicy w Kartuzach. Zarys powstających wiaduktów widać wyraźnie. Gdy prace dobiegną końca, koleją z Kartuz i Kościerzyny do Trójmiasta uda się znacznie szybciej przejechać.

📢 Nyborg-Mawent z Malborka stał się najnowocześniejszą firmą w Europie. Nową halę naszpikowano technologiami. Zdjęcia

Malborczycy mogą być dumni. W ich mieście powstała hala firmy Nyborg-Mawent SA. Niedawno zaprezentowano, co skrywa obiekt. Zespołu trzech komór akustycznych, które zbudowano w Malborku, nie powstydziłby się świat, bo to pierwsza tego typu infrastruktura badawcza i w Polsce, i w Europie. Projekt nazwano „Colubris”, czyli koliber, którego bezdźwięczny i szybki ruch maleńkich skrzydeł był inspiracją na każdym etapie realizacji.

📢 Tragedia na torach w Sławnie. Śmierć 19-latka. Nowe informacje - aktualizacja

W Sławnie doszło do tragedii. Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji, w czwartek 26.01.2023 r., około godziny 16:00 doszło do potrącenia przez pociąg 19-latka. Co ustalono?

📢 Tramwaje w Gdyni. To nie żart. Do gdyńskiego portu przypłynął statek z tramwajami z Korei. Pojazdy marki Hyundai mają trafić do Warszawy

Tramwaje w Gdyni. Trolejbusy - tak, ale tramwaje? Takie hasło wprawia w osłupienie chyba każdego, kto zna Gdynię. I tu pojawia się niespodzianka, bo tramwaje w Gdyni są, tylko w porcie. Przypłynęły z Korei i są dedykowane dla miasta Warszawy.

📢 Pościg za nietrzeźwym kierowcą z Sopotu do Gdańska. Zatrzymany miał 1,5 promila i zataczał się. Zobaczcie zdjęcia z 26.01.2023 r.

Kompletnie pijany kierowca uciekał policjantom z Sopotu na gdańską Żabiankę. Pościg zaczął się, gdy patrol ruchu drogowego zatrzymał samochód jadący wcześniej. Pijany kierowca, zapewne obawiając się, że i on zostanie sprawdzony, wyminął kontrolę i zaczął uciekać. Gdy został dogoniony i zatrzymany, wysiadał z samochodu, zataczał się.

📢 Tczew rezygnuje z Fali. "Efekt, jaki uzyskujemy nie rekompensuje kosztów, które ponosimy". Od września komunikacja będzie bezpłatna!

Tczew będzie miał bezpłatną komunikację miejską - dla wszystkich - bez względu na grupę wiekową i miejsce zamieszkania - taką informację przekazał prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. Bezpłatne przejazdy mają obowiązywać od września. Wcześniej na propozycję ratusza muszą zgodzić się radni. Rada Miejska ma stosowne przepisy głosować na lutowej, bądź marcowej sesji Rady Miasta.

📢 Ryanair wyprzedaje loty! Super tanie bilety. Dokąd możemy polecieć? LISTA

Ulubiona "tania linia lotnicza" Polaków, czyli Ryanair, właśnie ogłosiła gorącą wyprzedaż. Już od 65 złotych możemy wybrać siię na zimowe wakacje, romantyczny weekend, czy spontaniczny city-break. Dokąd polecimy?

📢 Milionowe straty sześciu osób w związku z funduszem inwestycyjnym, który zakładał znany profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Sprawę bada CBŚ

Sześć osób złożyło zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z działalnością funduszu inwestycyjnego, którego założycielem jest znany profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Pokrzywdzeni ponieśli milionowe straty, a sprawą zajmuje się Centralne Biuro Śledcze Policji - ustaliła PAP.

📢 Co się stało z Iwoną Wieczorek? Do sprawy zaginięcia wraca dziennikarz, który widział akta. Nie jest optymistą

Czy 19-letnia Iwona Wieczorek została zamordowana? A może jest szansa, że żyje? Te pytania od przeszło 12 lat zadaje sobie niemal cała Polska, a obecnie próbuje na nie odpowiedzieć prokuratorskie Archiwum X. Czy uda się rozwikłać tę zagadkę? Głos w sprawie zabrał znany dziennikarz śledczy Mikołaj Podolski, który jako jeden z niewielu widział część akt sprawy. Nie jest on jednak optymistą.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Starogard Gdański. Był pobudzony, nie było z nim kontaktu wzrokowego. Okazało się, że w kieszeni ma metaamfetaminę

Starogardzcy policjanci zatrzymali 38-latka, który w kieszeni kurtki schowane miał ponad 300 gramów metaamfetaminy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w czasie interwencji domowej, po tym, jak na widok mundurowych próbował pozbyć się zabronionych w Polsce środków. Teraz mieszkaniec Kociewia usłyszy zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych.

📢 Białoruś - nieszczęśliwa kraina obiektywem malowana. ZDJĘCIA

Niewielu się tutaj zapuszcza, jeżeli nie musi. Zwłaszcza teraz, gdy tuż za naszą wschodnią granicą szaleje wojna… A szkoda, bo Białoruś ma wiele do zaoferowania. Zwłaszcza historycznych pamiątek po Rzeczpospolitej Obojga Narodów, której przez stulecia była integralną częścią.

📢 Tak zmienił się Filip Chajzer, który rzekomo rozstał się z narzeczoną. Dziennikarz przerwał milczenie. Czym się dziś zajmuje?

Filip Chajzer jest jedną z czołowych gwiazd TVN-u. Niedawno media obiegła informacja, że rozstał się z narzeczoną. Sam zainteresowany zabrał głos. Przy okazji przypominamy, jak się zmieniał się dziennikarz.

📢 Złożenie PIT-2 powoduje, że pracownik otrzyma na rękę wynagrodzenie wyższe o ok. 300 zł

Formularz PIT-2 złożony u pracodawcy pozwala zmniejszyć comiesięczne zaliczki na podatek o 300 zł. A to oznacza, że pracownik otrzyma wyższą pensję na rękę. Formularz PIT-2 składa się zazwyczaj tylko raz. Mogą złożyć go nie tylko etatowcy, ale też m.in. zleceniobiorcy, wykonawcy dzieł i osoby na kontraktach.

📢 Nielegalne składowanie odpadów na terenie zakładu górniczego w Węsiorach. Na miejscu inspektorzy ochrony środowiska i prokurator

Na terenie zakładu prowadzonego przez firmę deweloperską Wroński ujawniono liczne nieprawidłowości. Na miejscu pracują inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, prokurator, policjanci i biegły z zakresu ochrony środowiska. Badania wykażą, co było składowane i zakopywane na terenie zakładu górniczego w Węsiorach w gminie Sulęczyno. Po zaostrzeniu przepisów, które weszły w życie 1 września 2022 r., za przestępstwa odpadowe grozi kara nawet 10 milionów złotych i 10 lat pozbawienia wolności.

📢 Śmiertelny wypadek w gminie Darłowo. Kobieta zmarła w szpitalu

Bardzo groźnie na drodze wojewódzkiej 203 w okolicy Dąbek i Bukowa Morskiego (gm. Darłowo). Jak informują strażacy ze Sławna, zderzyły się tam dwa samochody - dostawczy i osobowy. Według strażaków dwie osoby były ranne, a w tym u kobiety zostały przywrócone funkcje życia. Oboje zabrano karetkami do szpitala.

📢 TOP 20 najdroższych domów w Gdyni na sprzedaż! Piękne wnętrza czekają na nowych właścicieli

Luksus to mało powiedziane! Oto TOP 20 najdroższych domów w Gdyni wystawionych na sprzedaż. Urządzone w różnym stylu i skrojone pod różnego klienta, ale ich wspólny mianownik to niewątpliwie niesamowicie przestronne, a przede wszystkim urządzone ze smakiem wnętrza. No i oczywiście cena, która czasami wynosi nawet kilkanaście milionów złotych! Materiały pochodzą z serwisu otodom.pl.

📢 Tak zmieniła się Ewa Wachowicz. Miss Polonia pokazała zdjęcie sprzed 30 lat. Metamorfoza robi wrażenie

Ewa Wachowicz pochwaliła się okładką tygodnika "Miliarder" sprzed 30 lat. Od tego momentu Miss Polonia przeszła sporą metamorfozę. Archiwalne zdjęcia są tego najlepszym dowodem.

📢 Pasja może słono kosztować. Potężne składowisko aut w powiecie bytowskim

Takie hobby miłośnikowi motoryzacji odbije się czkawką. Mieszkaniec niewielkiej miejscowości w gminie Tuchomie na posesji zgromadził 350 zepsutych samochodów i kilkaset opon. Za nielegalne składowisko odpadów grozi mu aż milion złotych kary!

📢 Pożegnanie dowódcy JRG Malbork. Tak dziękuje się za służbę w Państwowej Straży Pożarnej. ZDJĘCIA

Z Komendą Powiatową PSP w Malborku żegna się przechodzący na emeryturę dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W zimowy poranek strażacy przygotowali kapitanowi Andrzejowi Lewnie mokre pożegnanie.

📢 Tak mieszka Dominika Gwit. Świeżo upieczona mama i jej mąż uwili sobie stylowe gniazdko. Zdjęcia są tego najlepszym dowodem

Dominika Gwit niedawno urodziła synka. Świeżo upieczona mama i jej mąż, Wojciech Dunaszewski, uwili sobie stylowe gniazdko. Dowodem są zdjęcia, które opublikowali w mediach społecznościowych. Zobaczcie.

📢 Najlepsze memy po nominacji Fernando Santosa. Poprawicie sobie humory. "Trenował Cristiano Ronaldo, a teraz Grzegorza Krychowiaka"

Piłkarska reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Został nim Fernando Santos, który w 2016 roku doprowadził reprezentację Portugalii do mistrzostwa Europy. Teraz ma osiągać sukcesy z biało-czerwonymi. Internauci i przygotowali znakomite memy w związku z nominacją Santosa. Uśmiejecie się. Zapraszamy do oglądania.

📢 Livia Salon Ślubny w Gdańsku. Poszkodowanych coraz więcej, a kwota ich strat sięga już ponad 157 tysięcy

Właścicielka gdańskiego salonu ślubnego Livia "zapadła się pod ziemię". Ida Listewnik nie odbiera telefonów i nie odpisuje na wiadomości, a poszkodowanych cały czas przybywa. Po naszym wczorajszym artykule o zamknięciu salonu i oszukaniu ponad 60 kobiet do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" zaczęły zgłaszać się kolejne ofiary.

📢 Tylu katolików chodzi co niedzielę do kościoła w woj. pomorskim. Znamy statystyki diecezji z ostatnich lat. Sprawdź raport o religijności!

Ilu katolików chodzi do kościoła w województwie pomorskim? Instytut Statystyk Kościoła Katolickiego opublikował dane o religijności Polaków i liczbie praktykujących katolików. Wiemy też dokładnie, jaki odsetek katolików w poszczególnych diecezjach na Pomorzu korzysta regularnie z sakramentu komunii świętej. Jak sytuacja wygląda obecnie na Pomorzu w poszczególnych diecezjach i jak zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?

📢 Paulina Smaszcz: metamorfoza. Tak zmieniła się była żona Macieja Kurzajewskiego. ZOBACZCIE ARCHIWALNE ZDJĘCIA

Paulina Smaszcz ostatnio zaskoczyła internautów. Dziennikarka nie ukrywała swojego zachwytu nad najnowszymi piosenkami Shakiry i Mile Cyrus, w których wokalistki rozliczają się z byłymi partnerami. Na Instagramie pokazała wideo, w którym w samej marynarce tańczy do hitu „Flowers”. Gwiazda telewizji od momentu rozpoczęcia przygody w show-biznesie przeszła sporą metamorfozę. Archiwalne zdjęcia w naszej galerii są na to najlepszym dowodem.

📢 Agnieszka Chylińska pochwaliła się odważną metamorfozą. W takim wydaniu jest nie do poznania. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Agnieszka Chylińska na Instagramie zapowiedziała premierę teledysku do trzeciego singla z albumu Never ENDING Sorry…. Na potrzeby klipu przeszła sporą metamorfozę. Zresztą nie po raz pierwszy. Sprawdźcie, w kogo wcieliła się gwiazda.

📢 11 lat od brutalnego morderstwa małej Madzi z Sosnowca. Tą sprawą żyła cała Polska

11 lat temu doszło do brutalnego morderstwa półrocznej Madzi z Sosnowca. Winna okazała się być matka dziewczynki, która obecnie przebywa w więzieniu. W rocznicę okrutnej zbrodni, przypominamy szczegóły i historię tej okrutnej zbrodni.

📢 Studniówkowy walc do piosenki Lady Gaga hitem Internetu. Zobaczcie nagranie, które podbija YouTube

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie przygotowali na studniówkę niesamowity spektakl. Zatańczyli do piosenki Lady Gaga "Hold my hand". Nagranie okazało się hitem na YouTube.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u. Te przedmioty były bardzo popularne w kuchni. Dzisiaj nie każdy potrafi zgadnąć, do czego służyły

W PRL-u niemal każda kuchnia pełna była gadżetów, które miały ułatwić życie paniom i panom domu. Niektóre przedmioty funkcjonują do dzisiaj, tyle że w nowej odsłonie, inne stanowią dla młodszych pokoleń istną zagadkę. Przypominamy kultowe urządzenia i przybory kuchenne z PRL-u.

📢 Foxy eye to makijaż dla kobiet, które borykają się z problemem opadających powiek. Zobacz, jak go wykonać i odmłodzić się o kilka lat

Kobiety z opadającymi powiekami mają problem podczas wykonywania makijażu oczu. Jak wykonać taki make-up powiększający oko i sprawić, że będzie się wyglądało młodziej? Wystarczy poznać technikę malowania, jaką jest foxy eye.

📢 Modne paznokcie 2023. TOP wzory na paznokcie. Subtelność i lekki błysk rządzą, choć i odważne panie znajdą coś dla siebie. Zobaczcie

Modne paznokcie na 2023 rok zadziwiają swoją różnorodnością. Klasyka - to słowo najlepiej opisujące trendy w manicure na nadchodzący rok. Dołączona jest do niej odrobina magii, a dokładnie - brokatu. Te paznokcie będą hitem. Wybrane przez nas inspiracje paznokciowe jasno pokazują, że najmodniejsze będą subtelne wzory i kolory. Zebraliśmy dla was zdjęcia wzorów, które będą się pięknie prezentować na dłoniach. Sprawdźcie!

📢 Moda plus size. Przygotuj się na wiosnę 2023. Zobacz ubrania dla kobiet, które chciałyby ukryć boczki i brzuszek

Moda plus size, czyli dla pań o okrąglejszych kształtach nie musi być nijaka i nudna. Bez względu na to, jaki rozmiar nosisz, możesz wyglądać stylowo, elegancko i atrakcyjnie. Oto kilka porad dla pań plus size i propozycje ubrań na wiosnę 2023.

📢 Był uroczysty polonez i wyjątkowe stroje. Uczniowie I LO w Starogardzie Gdańskim bawili się na studniówce w Borzechowie ZDJĘCIA

Maturzyści I LO w Starogardzie Gdańskim rozpoczęli bal studniówkowy uroczystym polonezem. Były piękne stroje i czas na wielką zabawę przed egzaminem dojrzałości. Młodzież bawiła się w klimatycznej sali Ośrodka Wypoczynkowego Neptun w Borzechowie.

📢 Trasa Kaszubska na niezwykłych zdjęciach z lotu ptaka. Zobaczcie ZDJĘCIA, WIDEO

Trasa Kaszubska służy kierowcom już od 21 grudnia 2022 r., kiedy to nastąpiło jej uroczyste otwarcie. Zobaczcie jak największa inwestycja drogowa trzeciej dekady na Pomorzu prezentuje się z lotu ptaka. Robi wrażenie!

📢 Gdańsk w okresie PRL. Tak wyglądało miasto w latach 60' i 70'. Poznajesz te miejsca? Zobacz archiwalne zdjęcia!

Nowo wybudowane lotnisko w gdańskim Rębiechowie, kamień węgielny pod budowę osiedla Zaspa czy strajki robotników i studentów. To tylko niektóre z ważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w Gdańsku w latach 1967 - 1974. Jak wyglądało miasto w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej? Przedstawiamy galerię archiwalnych zdjęć Gdańska z tego okresu.

📢 Tak wygląda największa wystawa klocków Lego w Europie. Jest już dostępna w Gdańsku. Na jej przygotowanie zużyto kilka milionów elementów!

W galerii handlowej Metropolia w Gdańsku otwarto największą w Europie wystawę z klocków Lego. Ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzeni, kilka milionów elementów, a także sfera zabawy dla najmłodszych, którzy mogą stworzyć swoje własne konstrukcje!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Tak wyglądają partnerki polskich skoczków. Zobaczcie zdjęcia Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego z ich kobietami GALERIA

Polscy skoczkowie narciarscy osiągają znakomite wyniki. Mają wspaniałych i oddanych kibiców w osobach swoich partnerek, które są pełne uroku. Koniecznie zobaczcie zdjęcia Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i innych polskich skoczków narciarskich z ich partnerkami. Zapraszamy do oglądania.

📢 Makabryczne odkrycie strażników miejskich przy lotnisku w Gdańsku. Na chodniku przed budynkiem leżało kilkadziesiąt martwych ptaków. WIDEO

Podczas ostatniego weekendu, na chodniku przy lotniskowym budynku w Gdańsku, uwagę jednego z pasażerów zwróciły leżące nieopodal ptaki. Jak się okazało, kilkadziesiąt zwierząt nie dawało oznak życia. Na miejscu pojawił się patrol gdańskich strażników miejskich.

📢 Kim był Nikoś czyli Nikodem Skotarczak - jeden z najbardziej wpływowych mafiosów z Trójmiasta i ojciec chrzestny mafii? [zdjęcia Nikosia]

Nikodem Skotarczak był ojcem chrzestnym trójmiejskiego podziemia i jednym z najbardziej wpływowych członków mafii w Polsce. Jak przebiegła jego kariera?

📢 Jeden dzień zmienił życie całej rodziny. 4-letni Mikołaj zakrztusił się i zapadł w śpiączkę. Potrzebna pomoc!

Ta dramatyczna historia rozpoczęła się blisko 12 miesięcy temu. 9 lutego 2021 roku był dniem, który zmienił w piekło życie jednej z elbląskich rodzin. Pomóżmy jej wyjść z tego piekła...

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror sto...

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki