Nigdy nie jest za późno, by uczyć się muzyki - wywiad z Remigiuszem Pacochą

DF
Z Remigiuszem Pacochą z Gdańska rozmawia Dominika Fenikowska.

Jakie masz wykształcenie muzyczne?
Od dziecka rodzice próbowali mnie namówić na zapisanie się do szkoły muzycznej, ale nie bardzo chciałem się uczyć. Dopiero później zainteresowałem się muzyką i teraz żałuję, że nie rozpocząłem nauki wcześniej. Śpiewam dopiero od pięciu lat.
Co robisz na co dzień?
Studiuję historię na Uniwersytecie Gdańskim, jestem na trzecim roku. Teraz szukam pracy i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś związanego z moim zainteresowaniem sztuką. W weekendy śpiewam w zespole.
Co to za zespół?
Nazywa się Maxime i należy do moich rodziców. Gramy na weselach, studniówkach, balach i festynach. Zespół istnieje od ponad dziesięciu lat i jest bardzo profesjonalny.
Czy grasz na jakimś instrumencie?
Nie, tylko śpiewam. Potrafię grać na pianinie, ale słabo. Jestem samoukiem. Nie miałem dość motywacji, aby kontynuować naukę gry na instrumencie. Chciałbym zacząć jeszcze raz, bo uważam, że nie jest nigdy za późno, by uczyć się muzyki.
Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w castingu do naszej gali?
Jestem absolwentem Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Gdańsku. Uczęszczałem na zajęcia tańca, śpiewu i aktorstwa, dlatego tematyka castingu mi pasowała. Chciałem się sprawdzić i stanąć przed profesjonalnym jury. Byłem ciekaw, co jurorzy powiedzą o moim śpiewie.
A czy masz swój ulubiony musical?
Tak, to "Taniec Wampirów". Podoba mi się pod każdym względem, znam wszystkie piosenki. Pierwszy raz obejrzałem go w Teatrze Roma w Warszawie i wtedy zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie