Mieszadła do ścieków i urządzenia pomocnicze od polskiego producenta BIOX

Materiał informacyjny BIOX
W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny oraz rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa stawiają przed nami nowe wyzwania związane z ochroną środowiska. Jednym z kluczowych obszarów, w którym podejmowane są intensywne działania mające na celu minimalizację negatywnego wpływu człowieka na ekosystemy, jest gospodarka ściekami. Oczyszczalnie ścieków oraz innowacyjne urządzenia do ich skutecznego przetwarzania stanowią fundament dla zachowania czystości wód i ochrony zdrowia publicznego.

Urządzenia w oczyszczalniach ścieków - mieszadła zatapialne

Podstawowymi urządzeniami w oczyszczalniach ścieków są mieszadła zatapialne. Wykorzystywane są one w celu zapobiegania zagniwaniu cieczy oraz ograniczania osadzania się zawiesin i osadu na dnie zbiorników. Mieszadła śmigłowe wspomagają również pracę urządzeń natleniająco-mieszających w przypadkach zbyt słabej hydrauliki komór oraz poprawiają efekty natleniania rusztów napowietrzających i dyfuzorów przez wywołanie cyrkulacji poziomej.

W ofercie polskiego producenta BIOX z Giżycka dostępne są mieszadła śmigłowe HYDRA oraz Turbo. MIeszadła zatapialne HYDRA to niewielkie urządzenia wykorzystywane do pracy w ciągłym zanurzeniu w niedużych zbiornikach. Model ten został opracowany przez firmę ponad 20 lat temu i do tej pory jego konstrukcja jest niezmienna. Maksymalna moc mieszadeł Hydra to 2,2 kW. Mieszadła TURBO charakteryzują się z kolei zakresem mocy do 5,5 kW, dzięki czemu wykorzystywane są w przypadku większych zbiorników. Ich solidna konstrukcja, duża moc oraz wysoka jakość wykonania to gwarancja bezpiecznej i długotrwałej pracy przez lata w najtrudniejszych warunkach.

Żurawiki, wciągarki, prowadnice - czyli urządzenia ułatwiające pracę mieszadeł

W ofercie BIOX oprócz mieszadeł zatapialnych i innych urządzeń niezbędnych do funkcjonowania oczyszczalni ścieków takich jak natleniacze strumienicowe, dekantery czy zbieracze i zatapiacze flotatów, dostępne są także urządzenia ułatwiające, chociażby montaż czy opuszczanie mieszadeł m.in. żurawiki ocynkowane i ze stali nierdzewnej, wciągarki i prowadnice.
Żurawiki do oczyszczalni ścieków dostępne są w trzech modelach:

  • przenośne żurawie proste sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje konieczność częstego opuszczania i podnoszenia ciężkich ładunków. W oczyszczalniach wykorzystywane są w przypadku instalacji i obsługi pomp lub mieszadeł jak również podczas wykonywania przeglądów i konserwacji urządzeń. Żurawie proste dostępne są w wersji materiałowej ze stali nierdzewnej lub ocynkowane.
  • żurawie ukośne podobnie jak poprzedni model sprawdzają się jako urządzenia ułatwiające pracę w oczyszczalniach ścieków. Z uwagi na swoje wymiary i funkcje, chętnie wykorzystywane są także jako żurawie warsztatowe.
  • żurawie składane to trzeci model żurawi od firmy BIOX. Możliwość składania żurawia pozwala na jego łatwy transport nawet w samochodzie osobowym. Dzięki temu model ten wykorzystywany jest nie tylko na stałe w oczyszczalniach czy przepompowniach, ale również jako mobilny żurawik budowlany. Ponadto istnieje możliwość zamówienia żurawia w wersji standardowej z wysięgiem równym 1,5 m oraz wysokością podnoszenia ładunku na 2,2 m lub w wersji compact z krótszym o 45 cm wysięgnikiem ułatwiającym transport żurawika.

Prowadnice mieszadeł i wciągarki od BIOX

Mieszadła zatapialne wymagają konstrukcji, która zapewni ich odpowiednie ustawienie w zbiorniku. Standardoweprowadnice od BIOX wykorzystywane są do instalacji i obsługi mieszadeł zatapialnych. Konstrukcja prowadnicy standardowej umożliwia obrót i blokadę mieszadła wokół osi pionowej kolumny jak również ustalenie pozycji roboczej na dowolnej wysokości za pomocą blokady wysokości.

Prowadnice samoobsługowe wyposażone są dodatkowo we wciągarkę, co niweluje konieczność montowania osobnego systemu do podnoszenia i opuszczania urządzenia. Wciągarka dostępna jest w dwóch wersjach materiałowych: ze stali ocynkowanej oraz nierdzewnej - polecanej w przypadku stosowania w środowiskach agresywnych.

Prowadnice samonośne, podobnie jak samoobsługowe, także posiadają wciągarkę umożliwiającą podnoszenie i opuszczanie wybranego urządzenia. Z uwagi na swoją konstrukcję prowadnica, nie posiada stopy dolnej i w efekcie nie ma konieczności kotwienia jej do podłoża. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku zbiorników o nieregularnych kształtach lub gdy istnieje ryzyko uszkodzenia izolacji wewnętrznej zbiornika.

Istnieje także możliwość zakupu osobnej wciągarki linkowej. W ofercie BIOX dostępne są wciągarki samohamowne, których konstrukcja opiera się na mechanizmie bębnowym z napędem ręcznym, z jedno lub dwu stopniową przekładnią. Wciągarki ręczne wykonane są zarówno ze stali ocynkowanej jak i nierdzewnej. Maksymalny udźwig: 800 kg

Serwis i gwarancja urządzeń do oczyszczalni ścieków

Wysoka jakość i solidność wykonania urządzeń BIOX to jedne z ich głównych zalet, które doceniają kupujący. Istotną kwestią jest jednak także dostępność części zamiennych oraz szybki serwis w przypadku awarii - z uwagi na polską produkcję części zamienne produkowane są w Polsce, co zapewnia krótki czas wysyłki oraz niweluje długi okres przestoju danego zakładu z powodu awarii określonego urządzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki