MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maciej Urbanek, wójt gminy Pszczółki w Europarlamencie chce dbać o pomorskie samorządy i sprawy młodych

Danuta Strzelecka
Maciej Urbanek, wójt gminy Pszczółki, deklaruje, że jako europoseł będzie dbał o sprawy pomorskich samorządów i sprawy młodych
Maciej Urbanek, wójt gminy Pszczółki, deklaruje, że jako europoseł będzie dbał o sprawy pomorskich samorządów i sprawy młodych Danuta Strzelecka
Jako skuteczny samorządowiec, równie skutecznie będę zabiegać o interes Polski oraz całego Pomorza. "Chcę być rzecznikiem pomorskich samorządów w Europarlamencie. Chcę także dbać o sprawy młodych" - mówił Maciej Urbanek podczas konferencji w Pruszczu Gdańskim. Wójt gminy Pszczółki podczas spotkania powiedział, jakie byłyby jego priorytety jako europoseł oraz podpisał europejskie zobowiązanie kandydata.

W środę, 5 czerwca, w Pruszczu Gdańskim odbyła się konferencja prasowa Macieja Urbanka wójta gminy Pszczółki kandydującego do Europarlamentu z listy Trzeciej Drogi. Podczas wydarzenia kandydata na europosła wspierali posłanka Magdalena Sroka, prezes zarządu głównego województwa pomorskiego PSL Adam Gawrylik, były starosta powiatu gdańskiego Bogdan Dombrowski oraz radny powiatu gdańskiego i członek zarządu Marek Urbanek.

Maciej Urbanek, który podczas kwietniowych wyborów został ponownie wybrany na wójta gminy Pszczółki, podkreślał, jak ważne jest to, aby europosłowie byli tymi, którzy znają samorządy. Zapowiada, że jako skuteczny samorządowiec, równie skutecznie będę zabiegać o interes Polski oraz całego Pomorza.

- Jako priorytet w przypadku elekcji potraktuję bycie rzecznikiem spraw jednostek sektora samorządowego, nie tylko w naszej części Europy, ale w ogóle w Unii Europejskiej - mówi Maciej Urbanek, wójt gminy Pszczółki kandydujący do Europarlamentu. - Chciałbym, żeby w szczególności pamiętać o takich społecznościach lokalnych, które dalej potrzebują wsparcia inwestycyjnego. Z moich doświadczeń wynika, że gdyby nie środki europejskie, determinanty rozwoju małych społeczności byłyby dużo mniejsze i dużo wolniejsze. To dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Środowiskowego, Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Obszarów Wiejskich, Pszczółki, Cedry Wielkie, Trąbki Wielkie, gmina czy miasto Pruszcz Gdański, tak dynamiczne się rozwijają. Dlatego jako europoseł będę wspierał jak największą absorpcję środków do takich regionów jak województwo pomorskie i będę strzegł tego, aby była sprawiedliwa forma podziału w każdej kolejnej perspektywie finansowej funduszy unijnych.

- Poza byciem rzecznikiem pomorskich samorządów chciałbym być też rzecznikiem spraw młodych ludzi - dodaje wójt gminy Pszczółki. - Wiemy, jak wygląda sytuacja demograficzna w Europie. Wiemy, jak wiele potrzeba na dalszy rozwój i innowacje gospodarcze, żeby się rozwijać i tworzyć coraz to lepsze warunki dla przyszłych pokoleń Europejczyków. Dlatego również nie będą mi obce sprawy, które akcentują mi moi rówieśnicy.

Z kolei posłanka Magdalena Sroka podczas spotkania przedstawiła kroki Trzeciej Drogi, które mają być reformą Unii Europejskiej.

- Te wybory to przede wszystkim bezpieczeństwo - mówi Magdalena Sroka, posłanka. - W obliczu agresji Rosji na Ukrainę, w obliczu wojny, która toczy się za naszymi wschodnimi granicami, wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, jak ważna w tym wszystkim jest zjednoczona i silna Europa, która będzie domem dla nas wszystkich, która zapewni nam to bezpieczeństwo. Dlatego jako Trzecia Droga, jako Polskie Stronnictwo Ludowe gwarantujemy, że zapewnimy środki na rozwój przemysłu zbrojeniowego. 100 miliardów euro przeznaczonych zostanie zarówno na jego rozwój w Polsce, jak i w Europie. Jak to ważne, pokazały to ostatnie lata. Jako członkowie Unii Europejskiej i jako silny głos w zjednoczonej Europie będziemy gwarantem tego, że bezpieczeństwo będzie na pierwszym miejscu

.
- Ale bezpieczeństwo, to nie tylko bezpieczeństwo dotyczące zbrojeń i gotowości armii - dodaje. - To również bezpieczeństwo żywnościowe. Tutaj gwarantujemy, że złe zapisy zielonego ładu, które tak bardzo dotykają polskich rolników, zostaną zmienione. Zmienimy te zapisy, tak żeby produkcja żywności w Polsce i Europie opłacała się, a rolnicy mogli godnie na tym zarabiać i żyć, zapewniając nam właśnie bezpieczeństwo żywnościowe.

Posłanka zwróciła jeszcze uwagę na energię z atomu, zapowiedziała walkę o likwidację zapisu nakazującego likwidację kotłów gazowych na ciepło. Trzecia Droga będzie się także starać zlikwidować czas zimowy.

Wszystkie ugrupowania podkreślają ważność pójścia na wybory i zagłosowania. Z takim apelem zwrócili się do mieszkańców Pruszcza i powiatu gdańskiego Magdalena Sroka oraz prezes PSL Adam Gawrylik.

- Te wybory są szczególnie ważne jako dla regionu. Nasz okręg pomorski do tej pory szczycił się możliwością posiadania trzech mandatów do Parlamentu Europejskiego, ale niestety ta prognozowana niska frekwencja, może spowodować, że te mandaty będą dwa. Także idźmy na wybory głosować na Trzecią Drogę - mówi Adam Gawrylik.

CZYTAJ TAKŻE: Zabytkowa kamienica przy Grunwaldzkiej odzyska swój blask. Ruszył remont elewacji

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki