Wkrótce otwarcie Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych. Zakończono jego budowę

danuta.strzelecka@polskapress.plZaktualizowano 
UG Cedry Małe
Zakończono budowę Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych. Niebawem odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu, który może być tętniącym życiem miejscem, integrującym mieszkańców wsi, a także służyć turystom i sportowcom.

Oddane wkrótce do użytku Centrum Kultury Rybackiej w Cedrach Małych będzie służyć mieszkańcom za świetlicę wiejską, a sportowcom za zaplecze sanitarno-socjalne. Znajdą coś dla siebie tu także turyści.
- W budynku zaprojektowano salę główną, w której na jednej ze ścian została utworzona interaktywna wystawa poświęcona rybactwu śródlądowemu oraz światu podwodnemu. Dopełnieniem wystawy są interaktywne przyciski z dźwiękami między innymi morza czy silnika łodzi rybackiej - informuje Janusz Goliński, wójt gminy Cedry Wielkie.

CZYTAJ TEŻ: W POLSCE POJAWIŁY SIĘ NIEZNANE DOTĄD OWADY
Oprócz tej sali w centrum znajduje się kuchnia, która umożliwi organizację warsztatów kulinarnych. Jest także magazyn, kotłownia oraz szatnie i toalety.
- Chciałbym, aby Centrum Kultury Rybackiej posłużyło za miejsce spotkań nie tylko mieszkańców Cedrów Małych, ale również turystów, którzy zawitają w te strony i będą chcieli organizować właśnie u nas imprezy kulturalne. Centrum będzie miejscem ogólnodostępnym - dodaje Janusz Goliński.
Całkowity koszt wraz z wyposażeniem obiektu wyniósł 904 810 zł. Na realizację tego zadania gmina pozyskała 300 tys. zł z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybactwa na operacje w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”.

QUIZ:CZY ZNASZ TE KOCIEWSKIE SŁOWA?

POLECAMY NA STREFIE AGRO:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie