W gminie Stężyca seniorzy żyją taniej i mniej płacą za leki. Karta Seniora daje zniżki w 18 punktach handlowych gminy

Lucyna Puzdrowska
W gminie Stężyca od października br. funkcjonuje Karta Seniora, uprawniająca starsze osoby do zakupu tańszych leków, produktów spożywczych, przemysłowych i usług. Do projektu gminnego dołącza coraz więcej partnerów: sklepów i usługodawców. Kilka dni temu przyjęty został nowy „Program osłonowy w zakresie pomocy na zakup lekarstw dla starszych mieszkańców gminy Stężyca na lata 2020-2023”.

Pomoc finansowa z programu przysługuje zameldowanym na stałe mieszkańcom gminy Stężyca i jednocześnie mieszkającym na terenie gminy Stężyca, którzy ukończyli 65 lat.

Czytaj także

Zasiłek na zakup lekarstw otrzymają seniorzy, których dochód nie przekracza 600 proc. kryterium dochodowego z pomocy społecznej, czyli 3168 zł na osobę w rodzinie i 4206 zł na osobę samotną.

Jako dochód liczą się wszystkie przychody osoby/rodziny, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, za wyjątkiem m.in. jednorazowych świadczeń socjalnych i świadczenia uzupełniającego ( tzw. 500+).

Każdy senior może złożyć wniosek w ramach programu nie więcej niż jeden raz w roku, przez cały rok 2020.

Do wniosku należy dołączyć: faktury imienne, potwierdzające, że wnioskująca o zasiłek osoba wykupuje lekarstwa, a także dokumenty potwierdzające dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (zaświadczenia, oświadczenia, decyzje ZUS, KRUS lub inne).
Pomoc osobom uprawnionym przyznawana będzie ze środków własnych gminy Stężyca, w ramach zadań własnych gminy, nie więcej niż 200 zł, raz w roku.

Z Kartą Seniora taniej

W gminie Stężyca seniorzy żyją taniej i mniej płacą za leki. Karta Seniora daje zniżki w 18 punktach handlowych gminy
Ze zbiorów gminy Stężyca

Starsi mieszkańcy posiadający Kartę Seniora Gminy Stężyca mogą obecnie liczyć na całkiem sporo tańszych artykułów w wybranych sklepach, aptekach i punktach usługowych na terenie gminy. Do programu przystępuje coraz więcej podmiotów.

Dla przykładu: w kwiaciarni w Stężycy cały asortyment dostępny jest o 20 proc. taniej, w aptekach asortyment sezonowy tańszy jest nawet o 30 proc. Dwie pizzerie w Stężycy oferują seniorom dania obiadowe o 10 proc. tańsze, w tym jedna wszystkie zupy po 5 zł. starsze panie mogą też liczyć na upusty 10 i 5 procentowe na zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Upusty dają też sklepy spożywcze i piekarnie - tańsze dla seniorów są pieczywo, wędliny i inne artykuły.

Aktualnie starsze osoby mogą liczyć na zniżki w osiemnastu sklepach i punktach usługowych na terenie gminy Stężyca. Partnerów systematycznie przybywa.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie