Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Celne uderzenia

Tomasz RozwadowskiZaktualizowano 
Piątek, 24 czerwca 2016 rok.

1. Mocni tygodnia: futboliści. Na długo przed mistrzostwami Zbigniew Boniek mówił, że dla obecnej reprezentacji narodowej wyjście z grupy będzie oczywistością, a nie sukcesem. No i wyszli, w zasadzie spacerkiem. Teraz czekamy na jak największe sukcesy.

2. Odjazd tygodnia: mobilny komisariat. Miał pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa w Sopocie, który gości w sezonie niewyobrażalne tłumy turystów. Prawdopodobnie jednak nie zobaczymy go tego lata, ponieważ przewlekłe procedury przetargowe w zasadzie to uniemożliwią. Można się pocieszać, że po turystycznej awarii też się przyda.

3. Drań tygodnia:**złodziej psów**. Gdańska policja poszukiwała w tym tygodniu osoby, która przy ul. Cygańska Góra ukradła niepełnosprawnemu dziesięciolatkowi psa. Pies jest yorkiem, czyli przedstawicielem rasy ekstremalnie nikczemnej wielkości, ale to żadna okoliczność łagodząca. Podłość czynu jest bezdyskusyjna.

4. Cytat tygodnia: „Proszę zobaczyć, jak wzrosła liczba pogrzebów osób, które dożyły osiemdziesięciu i dziewięćdziesięciu lat!”. W ten deseń zachwyca się na naszych łamach demograf dr hab. Piotr Szukalski. Osobiście należę raczej do osób, którym skóra cierpnie na myśl o przeżyciu dwudziestu lat na homeopatycznej emeryturze. Długowieczność ma swoje słabe strony.

5. Kość niezgody tygodnia: pomnik Władysława Bartoszewskiego. W Sopocie powstał pomysł postawienia monumentu upamiętniającego wybitnego, ale mocno nielubianego przez PiS polityka, który zmarł w ubiegłym roku. Nazwać ton wpisów na forach nienawistnym to mało powiedzieć.

6. Krewka tygodnia:**Janina K. 65-letnia opiekunka, która kilkakrotnie spoliczkowała ośmiomiesięczne dziecko**, nad którym miała sprawować pieczę, została zatrzymana przez policjantów w Gdańsku. Podstawą zatrzymania był zapis wideo dokonany przez matkę chłopca. Warto filmować - z tego wynika.

7. Słaba tygodnia:**szpitalna dieta**. Pomorski sanepid przyjrzał się jadłospisom w lecznicach i wnioski z tej analizy są smutne. Szpitalne jedzenie jest marne jakościowo i bardzo nieurozmaicone, w dodatku wszechobecna jest w nim sól przeciwwskazana w większości diet.

8. Oręż tygodnia: pozew. Posłanka PO Agnieszka Pomaska przygotowuje pozew cywilny przeciwko gdańskiej radnej PiS Annie Kołakowskiej, która niedawno znieważyła ją w internecie, pisząc „trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”. Mam nadzieję, że ta erupcja złego wychowania będzie Kołakowską drogo kosztować. Bo w aspekt pedagogiczny kary w przypadku tej radnej, zresztą z zawodu nauczycielki, jakoś nie liczę.

9. Uczciwy tygodnia: Andrzej Gwiazda. Sympatyzujący z obozem obecnie rządzącym legendarny opozycjonista z czasów PRL skrytykował prezydenta i premier za politykę nadmiernego zbliżania się do Chińskiej Republiki Ludowej. Wygląda na to, że komunistyczny kraj, w którym notorycznie łamie się prawa człowieka i wszechobecne jest okrucieństwo wobec zwierząt, nie powinien być wzorcem dla polskiej prawicy. Nie mówiąc już o tym, że w Chinach jest rekordowo dużo cyklistów.

10. Strajkujący tygodnia: celnicy. Pracownicy polskiej Służby Celnej obawiają się zmian organizacyjnych i masowo biorą urlopy i zwolnienia. Granice jakby nie stawały się od tego bezpieczniejsze.

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

X
XYZ

Wątpię. Przecież nie rzadko mówimy o kimś, że on (ona) to jest coś (ktoś)! I za to kogoś do sądu prowadzać?
No chyba, że się jest A. Pomaską, to tak, bo ona zdaje mi się być nadwrażliwą czego dowodem między innymi było jej zgorszenie z powodu postawienia kiedyś ołtarza na dzień Bożego Ciała, który na swoje nieszczęście, zajął część ścieżki rowerowej - czego A. Pomaska już nie mogła przeżyć. Nadwrażliwość
zdaje się też można leczyć, co szczerze pani poseł polecam.

Ś
Śledź

ad. 9
Chińscy cykliści to już przeszłość. Przesiedli się na bardziej wygodne pojazdy i środki komunikacji.

Dodaj ogłoszenie