Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stocznia Wojenna PGZ w Gdyni ogłasza przetarg i szuka inwestorów. Sprzedaje część terenów po upadłej Stoczni Marynarki Wojennej

MT
Stocznia Wojenna PGZ w Gdyni ogłasza przetarg i szuka inwestorów. Sprzedaje część terenów po upadłej Stoczni Marynarki Wojennej
Stocznia Wojenna PGZ w Gdyni ogłasza przetarg i szuka inwestorów. Sprzedaje część terenów po upadłej Stoczni Marynarki Wojennej Piotr Hukało/Archiwum
Stocznia Wojenna ogłosiła możliwość zagospodarowania przez podmioty zewnętrzne części jej terenów przy ul. Śmidowicza i nabrzeżu Północnym z bezpośrednim dostępem do basenu IX w obszarze morskiego portu Gdynia. To istotny element realizowanego przez spółkę z grupy PGZ planu modernizacji upadłej Stoczni Marynarki Wojennej.

Stocznia zamierza zbyć lub oddać w długoterminową dzierżawę część tzw. terenów wschodnich leżących w obrębie Stoczni, na których znajdują się m.in. budynki biurowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz drogi i infrastruktura energetyczna.

Całość oferowanych gruntów to niespełna 7 ha, na których można zorganizować działalność produkcyjną, portową, ale także polegającą na wynajmie powierzchni biurowych.

Pozbycie się części terenów wynika z palny restrukturyzacji, poprawy efektywności i skupienia działalności na majątku ściśle wykorzystywanym do produkcji czy remontów.

Dawne zakłady produkcyjne na Pomorzu. Archiwalne zdjęcia!

- Sukcesywnie od dwóch lat opuszczamy kolejne budynki produkcyjne i magazynowe leżące na terenach najbardziej oddalonych od miejsc budowy i remontu okrętów i relokujemy poszczególne funkcje bliżej nich, aby wyeliminować straty czasu produkcyjnego na przemieszczanie się pracowników i materiału. Przenosząc poszczególne wydziały produkcyjne modernizujemy docelowe ich miejsca warsztatowe, jak na przykład będące obecnie na ukończeniu przygotowanie warsztatu elektrycznego. W naszych planach jest budowa nowej hali produkcyjnej na potrzeby wydziału mechanicznego, rurarskiego i ślusarskiego. Na ten cel chcemy pozyskać środki inwestycyjne pochodzące z udostępnienia podmiotom zewnętrznym tej części naszego majątku, która nie jest nam niezbędna do działalności - podkreśla Konrad Konefał, prezes zarządu Stoczni Wojennej.

Stocznia Wojenna PGZ w Gdyni ogłasza przetarg i szuka inwestorów. Sprzedaje część terenów po upadłej Stoczni Marynarki Wojennej

Stocznia Wojenna PGZ w Gdyni ogłasza przetarg i szuka inwest...

Prezes dodaje, że nawet po planowanym zmniejszeniu obszaru działalności i wykonanych dzięki temu inwestycjach Stocznia będzie gotowa do realizacji kluczowych programów modernizacji marynarki wojennej.

- Analizy wykonane przez nasze biuro projektowo – technologiczne pokazują wyraźnie, że na mniejszym terenie moglibyśmy uzyskać nawet 7 razy większą moc produkcyjną niż obecnie wykorzystywana, co prawdopodobnie znacznie przewyższa zapotrzebowanie rynkowe. Biorąc pod uwagę dostępne miejsce możemy realizować na różnych etapach budowę nawet trzech okrętów klasy fregata. Pewne jest, że na mniejszym terenie mocy produkcyjnych nam nie zabraknie, oczywiście tych materialnych. Inna sprawa to zasoby ludzkie, ale to już osobne zagadnienie - dodał Konefał.

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

Stocznia w ogłoszeniu nie ogranicz podmiotów i rodzajów działalności, które mogłyby znaleźć swoje miejsce na jej terenach. Oferty można składać zarówno na część, jak i całość oferowanych gruntów i budynków. Nie ma także preferowanego trybu objęcia tych nieruchomości przez oferenta, dopuszczono sprzedaż i dzierżawę. Czas na przesłanie ofert upływa 13 marca.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki