Prasówka 26.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobra chwila na sprawdzenie, co ważnego wydarzyło się wczoraj?
Czy to dobra chwila na sprawdzenie, co ważnego wydarzyło się wczoraj? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „PIT-11 dla fiskusa w 2020 r. Tylko do końca stycznia, a potem grzywna lub inna kara. Uwaga na ulgę dla młodych! [27.01.2020 r.]”?

Prasówka 26.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 PIT-11 dla fiskusa w 2020 r. Tylko do końca stycznia, a potem grzywna lub inna kara. Uwaga na ulgę dla młodych! [27.01.2020 r.]

Do końca stycznia pracodawcy mają czas na dostarczenie w formie elektronicznej PIT-11 do urzędu skarbowego. Duża część przedsiębiorców pozostawia zwykle dopełnienie obowiązku przekazania informacji o dochodach pracownikom na ostatni moment. W tym roku duża ilość zmian w przepisach powinna skłonić do wcześniejszego wypełnienia PIT-11.

📢 Rewolucja w urlopach wypoczynkowych 2020. Zamiast 26 dni będzie 35 dni urlopu dla każdego pracownika? [27.01.2020 r.]

Nie 20 dni, nie 26 dni, ale aż 35 dni za każdy rok pracy miałby wynosić nowy urlop wypoczynkowy dla każdego kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Taką propozycję zgłosiły związki zawodowe i jest ona analizowana przez organizacje pracodawców.

📢 Tragiczny pożar w miejscowości Dziewięć Włók (pow. sztumski) 26.01.2020. Jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko poparzona [zdjęcia]

Pożar w miejscowości Dziewięć Włók 26.01.2020. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w nocy w gminie Stary Targ (powiat sztumski). W zgliszczach domu jednorodzinnego strażacy znaleźli ciało kobiety. Mężczyzna, który samodzielnie opuścił dom, odniósł poważne poparzenia.

Prasówka 26.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zakopane. Burza w sieci po odkryciu "pensjonatu u morderców" [27.01.20]

Przez kilka ostatnich dni na jednej z największych grup facebookowych zrzeszających miłośników Zakopanego trwała prawdziwa burza! Wywołał ją wpis użytkowniczki, którą podczas przeglądania zakopiańskiej bazy hotelowej zaintrygował jeden z pensjonatów. Kobieta poszperała trochę w artykułach prasowych sprzed lat i odkryła, że prowadzi go dwójka braci, którzy w 2003 zabili swoją własną siostrę. Kobieta postanowiła zaapelować do internautów by omijali - jak to nazwała - "Pensjonat u Morderców".

📢 Rzekomy Wampir z Bytowa chciałby wrócić do domu. Prosi, żeby go nie wymeldowywać. Gmina wycofała się z przetargu na jego dom (zdjęcia)

Gmina Borzytuchom na razie wycofała się ze sprzedaży domu, w którym mieszkał Leszek Pękalski. Wójt próbuje wymeldować z gminnego lokalu w Osiekach zabójcę. Powód? Skazany na 25-lat rzekomy Wampir z Bytowa zadzwonił do urzędu i stwierdził, że bardzo chciałby po wyjściu z więzienia wrócić do Osiek.

📢 Zabytkowa wozownia z Oliwy od 3 lat czeka na wyremontowanie zniszczonej elewacji

Od trzech lat nie udaje się wyegzekwować naprawy elewacji ponad 200-letniej wozowni stojącej w Parku Oliwskim. Pomorski Konserwator Zabytków, który jest właścicielem obiektu, analizuje możliwości prawne pociągnięcia wandala do odpowiedzialności.

📢 Pogrzeb Józefy Krośnickiej, ambasadorki Pruszcza Gdańskiego 25.01.2020. Nauczycielka i miłośniczka historii zmarła w wieku 105 lat [zdjęcia]

W uroczystościach pogrzebowych zmarłej w wieku 105-lat Ambasadorki Pruszcza Józefy Krośnickiej, które odbyły się w sobotę, 25 stycznia, wraz z rodziną uczestniczyli mieszkańcy, znajomi, przyjaciele, absolwenci, przedstawiciele władz samorządowych, w tym burmistrz Pruszcza Janusz Wróbel, starosta powiatu gdańskiego Stefan Skonieczny, wójt gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, senator Ryszard Świlski oraz przedstawiciele stowarzyszeń, zrzeszeń, organizacji kombatanckich, placówek kulturalnych i oświatowych.

📢 HYMN POLSKI - tekst. Jak brzmi pełna wersja hymnu państwowego? Ile lat ma hymn Polski? Kiedy śpiewamy Mazurek Dąbrowskiego? Historia hymnu

HYMN POLSKI. Coraz mniej czasu zostało do 11 listopada, czyli Narodowego Święta Niepodległości. Jest to świetna okazja do tego, aby wspólnie zaśpiewać hymn Polski. W tym momencie pojawia się kilka pytań związanych z naszą pieśnią narodową. Czy znasz cały tekst hymnu państwowego? Jaka jest historia znanego Mazurka Dąbrowskiego? Jak zachowywać się podczas śpiewania hymnu? Wyjaśniamy.

📢 Pożar na gdańskiej Olszynce 19.01.2020. Palił się dom jednopiętrowy przy ul. Olszyńskiej [ZDJĘCIA]

Do pożaru domu przy ul. Olszyńskiej na gdańskiej Olszynce doszło w niedzielę, 19.01.2020 r. W środku nieruchomości przebywały trzy osoby. Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, które dogaszają ogień i oddymiają miejsce zdarzenia.

📢 Aleksandra Dulkiewicz będzie reprezentować Gdańsk oraz Związek Miast Polskich w CERM

Samorządowcy zdecydowali o wyborze nowych władz Rady Gmin i Regionów Europy zajmującej się merytorycznym wspieraniem europejskich samorządów oraz promocją silnej i zjednoczonej wspólnoty. Prezydentem wykonawczym organizacji została Aleksandra Dulkiewicz.

📢 Jaki będzie 2020 rok? Krzysztof Jackowski, jasnowidz z Człuchowa: Gorąco w polityce, zimno w pogodzie

Z Krzysztofem Jackowskim z Człuchowa, najsłynniejszym polskim jasnowidzem - o tym, co przyniesie rok 2020 rozmawia Tadeusz Woźniak.

📢 Jerzy Janiszewski: brutalnie potraktowano mój znak. Wojciech Korkuć: prawa do znaku ma Solidarność

Jerzy Janiszewski, autor legendarnego znaku Solidarności, ma zastrzeżenia do znaku zaprojektowanego przez Wojciecha Korkucia dla NSZZ Solidarność na obchody rocznicy Porozumień Sierpniowych.

📢 Mieszkańcy Kościerzyny i okolic świętowali 100. rocznicę powrotu ziemi kościerskiej do Ojczyzny [zdjęcia]

Uroczystości upamiętniające 100. rocznicę powrotu ziemi kościerskiej do odradzającej się Rzeczpospolitej odbyły się w Wielkim Klinczu i Kościerzynie.

📢 Cenckiewicz: "Wybuch gazu w Gdańsku był operacją UOP?". Szokujący wpis członka Kolegium IPN

Sławomir Cenckiewicz, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej na swoim facebookowym profilu zamieścił we wtorek wpis, w którym zasugerował, że wybuch gazu do którego doszło w 1995 roku w jednym z wieżowców w Gdańsku "był operacją UOP, zaś ofiary niezamierzonym wypadkiem przy pracy". Według historyka, mogło chodzić o "czyszczenie" akt obciążających Lecha Wałęsę.

📢 Piotr Kuryło zawiózł rowerem kielnię dla Putina, aby odbudował pokój na świecie [ROZMOWA]

Przeczytajcie rozmowę z Piotrem Kuryło, który w imię pokoju okrążył pieszo kulę ziemską, płynął kajakiem Wisłą pod prąd, a ostatnio wybrał się rowerem z portugalskiej Lizbony do Władywostoku w Rosji, pokonując ponad 15 tysięcy kilometrów.

📢 Afera Amber Gold. Ostatni "kawałek" Amber Gold pod młotek. Wypłaty możliwe już w pierwszym półroczu 2020 r., ale...

Zaczyna się licytacja wycenianego na 849 tys. zł ostatniego pakietu wierzytelności po głośnej gdańskiej piramidzie finansowej. Optymistyczny wariant to zwrot pieniędzy poszkodowanym już za kilka miesięcy, ale z „utopionych” w Amber Gold 658 mln zł otrzymają oni zaledwie około 10 procent.

📢 Motto życiowe - przykłady. Cytaty z filmów i nie tylko. Mądra sentencja życiowym drogowskazem? Jakie jest twoje motto życiowe? Sprawdź

Motto życiowe - każdy zapewne ma jakąś sentencję z którą się identyfikuje. Przykładów nie trzeba daleko szukać: internet, książki, filmy, muzyka, przekonania, media i w końcu kontakt z drugim człowiekiem - to wszystko może stać się kopalnią i inspiracją do stworzenia własnego motta życiowego. Czy łatwo jest żyć według kilku słów czy zdań? Czy wystarczy, żeby po prostu dobrze brzmiały? Zebraliśmy przykłady krótkich, dłuższych, zabawnych i tych bardziej wzniosłych, cytatów, które doskonale nadają się na motto życiowe. I jak się okazuje, wcale nie musi być po łacinie, choć po łacinie, wszystko brzmi jakoś wznioślej. Jak zatem stworzyć własne życiowe motto, unikając bycia wtórnym? Należy przefiltrować świat przez swoją osobowość i spróbować wyrazić to słowami.

📢 Zakończono prace przy zbiorniku retencyjnym "Strzelniczka II" w Gdańsku Kokoszkach [zdjęcia]

Zakończono prace przy zbiorniku retencyjnym "Strzelniczka II" w Gdańsku Kokoszkach. To kolejny element programu ochrony przeciwpowodziowej

📢 Nocny rajd kierowcy po Starym Rynku w Chojnicach. Zniszczył trzy samochody [VIDEO]

Trzy zniszczone samochody to efekt nocnego rajdu, który na Starym Rynku w Chojnicach urządził sobie jeden z kierowców. Prawdopodobnie nie miał świadomości, że jego ekscesy są nagrywane. Film z monitoringu ujawnili strażnicy miejscy.

📢 Region. Sklepy zamknięte w niedzielę - dlaczego my musimy pracować? - pyta pracownik Biedronki

Region. Czytelnik pracuje w dziale logistyki w Biedronce. Jak twierdzi do niedawna nie musiał pracować w niedzielę ( za wyjątkiem wieczorów). Teraz sytuacja uległa zmianie.

📢 Znalazł makabryczny dowód zbrodni i ludobójstwa w niemieckim obozie i przekazał go Muzeum Auschwitz-Birkenau [ZDJĘCIA]

Prywatny kolekcjoner na makabryczny album, który powstał w niemieckim obozie w Buchenwaldzie, natrafił na giełdzie staroci. Przekazał go Muzeum Auschwitz. Naszym dziennikarzom opowiedział, kiedy i jak zrozumiał, że wytworzony jest z ludzkiej skóry.

📢 Wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych. Skąd wziąć wniosek, jak go wypełnić i gdzie złożyć? Wnioski online i w siedzibie ZUS [7.11.2019]

500 PLUS DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych jest dostępny od 2 września 2019. Można go pobrać ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub w siedzibach ZUS. Rozpatrywanie wniosków zaczęło się 1 października 2019 r.. Sprawdź: jak wypełnić wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych, gdzie i kiedy złożyć wypełniony wniosek o to świadczenie.

📢 Prabuty: Młody mężczyzna skatował kota pałką. Nagranie trafiło do internetu, sam zgłosił się na policję

Na nagraniu w Internecie widać, jak mieszkaniec Prabut katuje kota. We wtorek wieczorem, w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać jak młody mężczyzna, przy pomocy pałki, bije zwierzę. Po kilku dniach sprawca i autorka nagrania, zgłosili się na policję.

📢 Serial "Motyw" z Gdańskiem w tle już dostępny online. Zobacz "Motyw" przed telewizyjną premierą w player.pl!

Pierwszy odcinek nowego serialu TVN pt. "Motyw" zadebiutował w czwartek na płatnej platformie player.pl. Większość zdjęć do produkcji nakręcono latem w Gdańsku.

📢 Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać rentę? Ile pieniędzy się dostaje?

Aby dostać rentę, trzeba być ubezpieczonym (osoby powyżej 30 roku życia przez minimum 5 lat) i koniecznie złożyć w ZUS wniosek ze skompletowanymi dokumentami. Sprawdź, co dokładnie trzeba zrobić, żeby dostać rentę.

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie