Oferta liceów ogólnokształcących w Gdańsku na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów 8 klas szkół podstawowych. Profile klas w gdańskich LO

mk
Zbliża się rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020. Prezentujemy ofertę gdańskich liceów ogólnokształcących dla absolwentów szkół podstawowych.

Sprawdź: Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018 [LO - punkty]. Rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020 w Gdańsku

W roku szkolnym 2019/2020 w jednej szkole spotkają się dwie grupy uczniów: absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Obie grupy będą jednak realizowały odrębne programy nauczania oparte na obowiązujących te roczniki podstawach programowych, dlatego nie ma możliwości, aby spotkały się w tej samej klasie.

Egzamin ósmoklasisty za nami. Niebawem ruszy rekrutacja do szkół średnich - osobno dla uczniów VIII klas szkół podstawowych i osobno dla uczniów III klas gimnazjów.

Oferta LO 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych:

Oferta liceów ogólnokształcących w Gdańsku na rok szkolny 20...

Podwójny rocznik - dwa rodzaje klas w roku szkolnym 2019/2020

W czerwcu 2019 r. gimnazja w Gdańsku ukończy ok. 3500 uczniów, a klasy VIII - ok. 3800.

- W roku 2019 planujemy utworzyć 154 oddziały dla ponad 4600 uczniów. Mamy nadzieję, że planowana w roku 2019/2020 liczba oddziałów pozwoli na zachowanie równych szans w dostępie do edukacji zarówno absolwentom gimnazjów, jak i szkół podstawowych – informowała nas Olimpia Schneider z gdańskiego magistratu.

Miasto Gdańsk powołało też nową szkołę - X LO, które rozpoczęło działalność w 2017 roku.

Zobacz też: Punkty po ukończeniu szkoły podstawowej. Jak liczy się punkty po 8 klasie? Rekrutacja do szkół średnich na rok 2019/2020

Uczniowie kończący VIII klasę podstawówki mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.

Zobacz też, jakie klasy oferują gdańskie licea ogólnokształcące dla absolwentów gimnazjów:

Oferta liceów ogólnokształcących w Gdańsku na rok szkolny 20...

Zobacz też: Egzamin ósmoklasisty 2019 w Gdańsku

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie