Skatowanego, ale wciąż żywego psa znalazły w poniedziałek, 11.02.2019 r., mieszkanki Chojnic w pojemniku na śmieci przy ulicy Zielonej w Chojnicach. Poraniony pies został wpakowany do torby i zasypany popiołem. Trwają poszukiwania sprawcy.

AKTUALIZACJA 12.02.

Schronisko dla Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach zorganizowało zbiórkę pieniędzy, które mają być przeznaczone dla osoby, która pomoże znaleźć sprawcę skatowania Popiołka – psa, który w poniedziałek został wyciągnięty z pojemnika na śmieci przy ulicy Zielonej w Chojnicach. Organizatorzy zbiórki chcą zebrać 3 tys. zł.

Chcesz pomóc? Kliknij TUTAJ!

„Potwór, który to zrobił musi zostać zidentyfikowany i pociągnięty do odpowiedzialności – czytamy na stronie zbiórki. - Ta zbiórka jest po to, by ufundować nagrodę dla tego, kto wskaże sprawcę lub udzieli istotnych informacji prowadzących do jego wykrycia.”

Nadwyżka w zbiórce zostanie przeznaczona na diagnostykę i leczenie oraz ewentualną rehabilitację Popiołka.

TUTAJ przeczytasz więcej o zbiórce!

W PONIEDZIAŁEK PODAWALIŚMY...

Przed wrzuceniem do pojemnika na śmieci ktoś skatował zwierzaka. Jest on dotkliwie pobity. Na szczęście pies jest już bezpieczny. Kobiety, które go znalazły, przekazały go strażnikom miejskim. Trafił do schroniska dla zwierząt w Chojnicach.

Zobacz galerię

Sprawą zajmuje się policja. Prosi o kontakt osoby, które wiedzą, kto jest „właścicielem” pieska ze zdjęć. Informacje można przekazać policji (tel. 52 395 61 05) lub strażnikom miejskim z Chojnic (tel. 52 397 97 80).

Czytaj też: Martwy pies znaleziony nad Nogatem. Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks zawiadomiło policję

Zobacz również: Zbiórka na leczenie psa Szczepana. Jego właściciela nie stać na kurację po operacji oka zwierzaka [zdjęcia]

Wyrok za bestialskie skatowanie psa. Sprawca ma iść na pół rokuj do więzienia!

POLECAMY NA STREFIE AGRO: