W Malborku nad Nogatem znaleziono zwłoki psa. "Uwaga, drastyczne zdjęcia!" - tak swoją informację rozpoczyna Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks o martwym psie wyrzuconym jak worek śmieci.

Wolontariusze otrzymali w niedzielę, 10.02.2019 r. zgłoszenie o martwym psie znalezionym w lesie nad Nogatem. Przy drodze do śluzy Szonowo zastali martwą suczkę amstaffa. Na miejsce wezwali policję.

- Już wiemy, kto jest właścicielem psa, bo po tym, jak wstawiliśmy zdjęcia na nasz profil na Facebooku, dzwonili do nas ludzie - wyjaśnia Krystyna Panek, prezes Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks.

A zdjęcia wyglądają drastycznie. Wygolony brzuch, zawinięta łapa... Informację o potencjalnym (bo to jeszcze niepotwierdzone) właścicielu członkowie Reksa przekażą policji, licząc, że funkcjonariusze ustalą przyczyny porzucenia zwierzęcia w takim stanie. Z nieoficjalnych informacji, które wolontariusze otrzymali od mieszkańców, wynika, że pies mógł się zatruć oparami podczas deratyzacji. Ale to są tylko przypuszczenia.

- Mieliśmy też sygnały, że suczka była bita - dodaje Krystyna Panek.

Czytaj również: Ktoś wyrzucił torbę z żywym psem do kosza na śmieci w Chojnicach. Przedtem zwierzę zostało skatowane. Policja szuka sprawcy [zdjęcia]

Stowarzyszenie wyjaśnia, że w niedzielę policja powiadomiła Straż Miejską, a ta miała ustalić, kto... jest właścicielem terenu, gdzie znaleziono zwłoki psa. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, do kogo należało zwierzę, więc to właściciel terenu miałby pokryć koszty utylizacji.

Wolontariuszy zbulwersowały na pewno dwie sprawy - że psa potraktowano jak worek śmieci oraz zupełna nieznajomość przepisów. Zgodnie z prawem, nie wolno ot, tak pozbyć się zwłok czworonoga.

O sprawie piszemy też w serwisie malbork.naszemiasto.pl

Czytaj też: Zbiórka na leczenie psa Szczepana. Jego właściciela nie stać na kurację po operacji oka zwierzaka [zdjęcia]

Zobacz także: Wyrok za bestialskie skatowanie psa. Sprawca ma iść na pół rokuj do więzienia!

POLECAMY NA STREFIE AGRO: