Tradycyjnie tę grupę kwitnących roślin kojarzymy przede wszystkim z przebiśniegami, krokusami, tulipanami i narcyzami. Tymczasem do wyboru mamy dużo więcej ciekawych i - co istotne - niezbyt wymagających gatunków. Dzisiaj proponujemy skondensowany poradnik: co, kiedy i gdzie sadzić.
Powodzenie uprawy zależy nie tylko od dobrego przygotowania gleby, wyboru i przygotowania cebul, ale także od właściwego terminu oraz głębokości i gęstości sadzenia.
Zbliża się jesień, także na naszych działkach. Sezon sadzeni...
Generalnie przyjmuje się, że rośliny cebulowe najlepiej rosną i najobficiej zakwitają posadzone w miejscach słonecznych lub tylko lekko ocienionych, ale i tutaj zdarzają się wyjątki, np. śnieżnik najlepiej czuje się pod krzewami.

Co do gleby - cebulkom najlepiej jest w niezbyt ciężkiej, przepuszczalnej, starannie uprawionej. Otwory, w których je umieszczamy, powinny mieć głębokość trzykrotnej ich wysokości. Bardzo ważna jest jakość cebul - muszą być zdrowe i dorodne. Łuski nie mogą być uszkodzone czy pokryte plamami. Można zaprawić je specjalnymi preparatami (uwaga na ręce!) przeciw grzybom. Warto je sadzić w osłonkach: to ulubiony przysmak np. nornic.
ZOBACZ TAKŻE; Turyści oblegali Dolinę Chochołowską. Wszyscy chcieli zobaczyć krokusy (WM)
Gazeta Krakowska
POLECAMY NA STREFIE AGRO:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?