W Brukseli upamiętnili w środę prezydenta Gdańska. W siedzibie Komitetu Regionów uroczystość nadania foyer imienia Pawła Adamowicza

Ewelina Oleksy
W siedzibie Komitetu Regionów w Brukseli uroczystość nadania foyer imienia Pawła Adamowicza https://www.facebook.com/skarbek.mateusz
W środę, 10 kwietnia, w Brukseli, upamiętniono tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W uroczystości brała udział rodzina i współpracownicy Adamowicza.

W siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli upamiętniono dziś prezydenta Pawła Adamowicza.

- Dziś dla mnie i moich bliskich bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Foyer w siedzibie Komitetu Regionów nazwane zostało imieniem Pawła Adamowicza. Razem z Piotrem, bratem Pawła odsłoniliśmy pamiątkową tablicę. Jestem dumna, że mój mąż jest symbolem otwartości, solidarności i jedności także w Europie- informuje Magdalena Adamowicz, wdowa po zmarłym prezydencie Gdańska.

W uroczystości udział brali m.in. marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz przedstawiciele miejskich radnych.

Na tablicy upamiętniającej Pawła Adamowicza zamieszczono tekst:

“Prezydent Gdańska (Polska), członek Europejskiego Komitetu Regionów
Zmarł 14 stycznia 2019 roku, zamordowany w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. Upamiętniony za trwające całe życie zaangażowanie na rzecz demokracji lokalnej i Europejskim wartościom wolności, tolerancji i solidarności.
“Prawda i miłość przezwyciężą kłamstwa i nienawiść”
Václav Havel "

W Brukseli upamiętnili w środę prezydenta Gdańska. W siedzi...

Miejsce poświęcone pamięci Pawła Adamowicza znajduje się też m.in. w Pradze, stolicy Czech.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

Są różne zbączenia w Brukseli!

Dodaj ogłoszenie