Tendencyjne opinie [FELIETON]

Barbara SzczepułaZaktualizowano 
Gdy dzwoneczek się odezwie, biegniemy do szkółki, by się uczyć różnych rzeczy, pracować jak pszczółki - śpiewała kiedyś dziatwa. Rok szkolny za pasem, a pani minister edukacji narodowej Anna Zalewska pokazała niedawno młodemu pokoleniu, jak należy odpowiadać na lekcji historii na pytanie, co się w roku 1941 stało w Jedwabnem.

Cytuję: „To jest fakt historyczny, w którym to doszło do wielu nieporozumień, do bardzo tendencyjnych opinii”. Tak odpowiadając, możecie, drogie dzieci, zasłużyć na piąteczkę z historii!

A może minister Zalewska nie ma głowy do Jedwabnego, bo zajmuje się reformą edukacji? Za rok zamiast sześcioklasowej szkoły podstawowej ma być szkoła ośmioklasowa, gimnazja znikną, pojawią się za to na powrót czteroletnie licea.

Jak jednak wykryli wścibscy dziennikarze, nowe siatki godzin, czyli wykazy lekcji poszczególnych przedmiotów w kolejnych latach nauki, które miały być wstępnym etapem reformy, nie zostały przygotowane na czas. Zainteresowani, przede wszystkim nauczyciele i samorządowcy, nie poznali dotychczas projektów ustaw wprowadzających dobrą zmianę w polskiej szkole ani nawet założeń reformy.

Nie wiadomo, z jakich podręczników będzie się korzystać w nowych, a właściwie starych, jeszcze na wzór peerelowski zorganizowanych szkołach podstawowych i nowych-starych liceach. Nikt nie wie, jak będzie przebiegać likwidacja gimnazjów i co zrobić z budynkami, w których one działają.

I co stanie się z gimnazjalnymi nauczycielami? Panuje opinia, że zapowiadany przez minister Zalewską termin wprowadzenia reformy (1.09.2017 r.) jest nierealny i trzeba go przełożyć o rok.

Przeciw likwidacji gimnazjów protestują samorządy, kadra pedagogiczna i znaczna część rodziców. Ale pani minister zapewnia, że za rok wszystko będzie OK. A jeśli nie? Wtedy pani minister pewnie powie: „Doszło tu do wielu nieporozumień, do bardzo tendencyjnych opinii…”.

barbara.szczepula@polskapress.pl

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

C
CCCP

i nim został .
CCCP = Cep Cepa Cepem Pogania. Tyle w temacie CEPIE!

c
cep

do tego w niemieckiej gazecie Fuj

c
cep

ze jestes towarzyszem bandyty Putina

a
antyDorcia

dowiesz się czytając dzisiejszy Duży Format. Jest tam zeznanie sprawcy o tym jak dostał w mordę od Niemca za samowolne zgwałcenie i zabicie Żydówek. Co na to nowy prezes IPN i Minister Oświaty?

duży Format

c
celebrytka

Pani Szczepula zmieni nazwisko bo jest za bardzo znana............tak to bylo z wami !

A
Antyduck

którzy reprezentują lobby z Kocborowa i Srebrzyska

C
CCCP

i capuje że jest ponoć "patriotą"

c
cep

a nie w niemieckim szmatlawcu pisac klamstwa i obrazac patriotow Polakow

D
Dorcia

Daj pożyć. Dużo ci płacą szkopy za tę propagandę ? Z wysługiwania się Tuskowi już jesteś znana.

a
arcykatol

GŁÓDŹ do pierścieni powinien dodawać actimelki bo PAD bredził jak nawalony.

M
Marcin

.

k
ktoś

skoro takie bzdety się wypisuje. Chory czy też nawiedzony.

p
polska niepodlegla

Ta pani reprezentuje lobby zydowskie w Polsce,tak dlugo jak beda oni zabierac glos w sprawach polskich to w rodzinach gojow dziecko ma byc widziane i poddawane kontroli ale nie ma prawa zabierac glosu !

/ oksza

wszystkiemu są winni rowerzyści i jewrieje. Z wyjatkiem Szechtera, Gronkowców ogórków -pedrylkó i innych chlubnych wyjatków...

a
adnaj

papką propagandową w reżimowych mediach nie mogą już samodzielnie zrozumieć tekstu .Taka to już ich natura że jedyną ich na to reakcją jest ubliżanie - "bezmózgowcu", "bełkot Leminga".

Dodaj ogłoszenie