Władze powiatu starogardzkiego podpisały umowy na zakup i dostawę sprzętu rolniczego i ogrodniczego, który niebawem trafi do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie. Wartość tego sprzętu to ponad 1,7 mln zł.

Placówka prowadzona przez Powiat Starogardzki otrzyma m.in. wertykulator, rębak do narzędzi, ciągnik wielofunkcyjny ogrodniczy, spychacz, zamiatarkę, ciągnik rolniczy, pług, opryskiwacz polowy, wózek widłowy, siewnik i rozrzutnik obornika. Te sprzęty znacząco ułatwią naukę w szkole oraz poprawią funkcjonowanie placówki.

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rolnikami w Głogowie i ogłosił Plan dla Wsi

- Ta inwestycja jest możliwa dzięki trwającemu projektowi „Przebudowa i remont wraz z wyposażeniem obiektów 2 centrów kształcenia ustawicznego i praktycznego w Powiecie Starogardzkim w ramach kształtowania sieci ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w województwie pomorskim” - podkreśla Starosta Leszek Burczyk. - W ramach tego projektu wsparcie uzyskały szkoły zawodowe z naszego powiatu. Zarówno w Bolesławowie, gdzie mamy Centrum Kształcenia Praktycznego, jak i w Kociewskim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starogardzie, z którego korzystać będą trzy szkoły: Zespół Szkól Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych oraz Technikum w Owidzu, pracownie zostaną wyposażone w niezbędne sprzęty i urządzenia do praktycznej nauki zawodu, a także na potrzeby przeprowadzania przez szkoły egzaminów zawodowych. Wyposażenie pracowni kształcenia praktycznego i warsztatów szkolnych zostało przygotowane z uwzględnieniem wykazu opracowanego przez MEN oraz skonsultowane z pracodawcami z danej branży.

Powiat Starogardzki konsekwentnie realizuje inwestycje infrastrukturalne oraz edukacyjne.

Zobacz również: 900 tys. złotych czeka na rolników, którzy chcą się rozwijać

- W Starogardzie Gdańskim brakowało dobrze wyposażonych centrów edukacyjnych, a realizacja takich projektów jest kolejnym krokiem do zbudowania w stolicy Kociewia placówek na miarę XXI wieku - zauważa Wicestarosta Kazimierz Chyła.

- Dwa centra kształcenia ustawicznego to kolejny dowód, że jednym z priorytetów w tej kadencji jest edukacja - przyznaje Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - W ramach tego projektu prawie 18 milionów złotych zostanie przeznaczonych na przebudowę, wyposażenie tych centrów, a do tego dojdzie jeszcze termomodernizacja obiektów, co w sumie pochłonie ponad 20 milionów złotych.

Zobacz też: "Pośredników jest coraz więcej, a rolnik nic nie zarabia". Rolnicy protestowali w Warszawie przeciw niskim cenom skupu

POLECAMY NA STREFIE AGRO: