Odchodzący wiceprezydent ocenia siebie i samorząd

  Odchodzący wiceprezydent ocenia siebie i samorząd

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Z Marcinem Szpakiem, odchodzącym wiceprezydentem Gdańska, rozmawia Paweł Rydzyński
  "Wiecie państwo, jak nazywa się ten, kto ucieka z pola bitwy?" - pytał dziennikarzy pół żartem, pół serio Paweł Adamowicz, ogłaszając Pana dymisję. Jak prezydent zareagował, gdy poinformował go Pan, że odchodzi z urzędu?
  Był niemile zaskoczony i w pełni go rozumiem. Ale wszystkie nasze rozmowy odbywały się w atmosferze szacunku i zrozumienia, relacje nie zostały nadszarpnięte. Zrobiłem też wszystko, by moje odejście wywołało jak najmniejsze szkody dla miasta.

  Gorszego momentu nie dało się wybrać? Lada chwila rozpoczynają się największe inwestycje związane z Euro 2012.
  Nigdy nie będzie idealnego momentu. Można by rozważać odejście przy zmianie następnej kadencji, w 2010 r., ale wtedy większość inwestycji także będzie jeszcze w toku. Taki organizm jak miasto zawsze ma projekty niedokończone.

  Skarżył się Pan, że funkcja wiceprezydenta pochłania wiele czasu. Ale przecież w Enerdze też nie będzie Pan pracował od 8 do 16.
  Nigdy tak nie pracowałem. Jako wiceprezydent zajmowałem się i stadionem, i drogami, i tramwajami, i nowoczesnymi technologiami… Do tego oficjalne spotkania, zespoły robocze, konferencje. Pogodzenie funkcji menedżerskiej z "reprezentacyjną" jest trudne. W Enerdze będę miał znacznie bardziej uporządkowane środowisko pracy.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo