Modernizacja kompleksu palmiarni w gdańskim Parku Oliwskim. Ruszył przetarg na remont oranżerii i szklarni [zdjęcia]

MP
Ruszył przetarg na remont oranżerii i szklarni w gdańskim Parku Oliwskim Karolina Misztal
Choć wciąż nieukończona jest nowa rotunda palmiarni, to władze Gdańska już planują kolejną inwestycję w kompleksie. Odnowione oranżeria i szklarnia mają być gotowe w 2021 roku.

Przypomnijmy - 4 listopada podpisano umowę na dokończenie szklenia palmiarni w Parku Oliwskim. Budowa tej konstrukcji opóźniona jest ponad 2 lata, czego przyczyny wielokrotnie opisywaliśmy

Czytaj także

Prace przy szkleniu potrwają 9 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji to 8,5 mln złotych. W kolejnych tygodniach trwać będą szczegółowe pomiary, które są koniecznie do przygotowania szkła. Właściwe prace rozpoczną się w połowie I kwartału 2020 roku. Wykonawca będzie pielęgnował daktylowiec w czasie prowadzenia prac. Obecnie nad zapewnieniem roślinności właściwych warunków również czuwa botanik

- informuje Aneta Niezgoda z nadzorującej inwestycję Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Palmiarnia w gdańskim Parku Oliwskim. Umowa na oszklenie obi...

Latem zakończyły się prace związane z wykonaniem budynku socjalno-technicznego, będącego II etapem rewitalizacji i przebudowy kompleksu budynków palmiarni. Oprócz zaplecza socjalnego, w budynku znajduje się węzeł ciepła, niezbędny do utrzymania odpowiedniej temperatury w palmiarni. Koszt tych prac wyniósł z kolei ok. 3.5 mln. zł.

Na modernizację (III etap) w kompleksie palmiarni czekają jeszcze dwa budynki: oranżeria i szklarnia. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tych prac. W zakresie zadania ujęto rozbudowę budynku szklarni, która zyska wszystkie niezbędne instalacje. Co ważne, to właśnie z oranżerii będziemy przechodzić do rotundy, w której znajduje się palma.

Oranżeria zostanie przebudowana, by móc jeszcze lepiej wyeksponować znajdujące się w niej rośliny

– wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, szef DRMG.

W obiekcie znajdować się będzie przestrzeń przeznaczona na kawiarnię oraz pomieszczenie, które może zostać wykorzystane na sale konferencyjną lub dydaktyczną.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Dlatego też zostanie zamontowana winda, która ułatwi poruszanie się po obiekcie. Prace związane z remontem szklarni potrwają 6 miesięcy od daty podpisania umowy, a przebudowa oranżerii - 16 miesięcy.

POLECAMY NA STREFIE AGRO:

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
graf

Skąd takie ceny razem 12 milionów ? Jako gdańszczanie żądamy szczegółowej wyceny każdej z robót i podania do publicznej wiadomości !

Dodaj ogłoszenie