Dwie firmy chętne do oszklenia powstającej nowej rotundy palmiarni w gdańskim Parku Oliwskim. Cała inwestycja ma prawie 2 lata opóźnienia

MPZaktualizowano 
mat. prasowe
W środę, 9 października otwarte zostały oferty w przetargu na oszklenie rotundy w Parku Oliwskim. Prace te pozwolą na dokończenie budowy obiektu, w którym znajduje się 180 letni daktylowiec. Miasto na ten cel przeznaczyło 8,6 mln zł.

O dokończenie szklenia rotundy ubiegają się dwie firmy. Firma WGsystem Paweł Jedlecki z Gorlic, która wyceniła prace na kwotę 8,5 mln zł oraz firma Glass Space sp. z o.o. z Warszawy, która złożyła ofertę w wysokości 9,49 mln zł. Teraz złożone przez wykonawcę dokumenty zostaną sprawdzone i jeśli będą zgodne z określonymi w postępowaniu wymaganiami, podpisana zostanie umowa na realizację robót. Zakończenie prac nastąpi po 9 miesiącach od daty podpisania umowy.

- Jeśli wykonawca dopełni wszystkich formalności, podpisanie umowy nastąpi pod koniec października, natomiast przekazanie placu budowy możliwe będzie na początku listopada – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny organizującej przetarg Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przypominamy, że pierwotnie nowa palmiarnia gotowa miała być w listopadzie... 2017 roku. W trakcie realizacji rotundy zmianie uległ projekt jej konstrukcji, a co za tym idzie zmieniła się także technologia wykonania oszklenia. Z uwagi na specyfikę prac uznano, że szklenie rotundy wykonane zostanie przez firmę wyspecjalizowaną w tej dziedzinie i umowa z dotychczasowym wykonawcą została rozwiązana. W trakcie przerwy realizacyjnej oraz podczas prowadzenia prac związanych ze szkleniem rotundy, nadzór botanika nad roślinnością znajdującą się w obiekcie jest kontynuowany. Po rozwiązaniu umowy z wykonawcą konstrukcji rotundy, zawarto umowę na pielęgnację roślinności, do momentu podpisania umowy z wykonawcą szklenia. Następnie zapewnienie właściwych warunków roślinności należeć będzie do wykonawcy szklenia.

Czytaj także

Jeszcze w tym roku DRMG planuje rozpocząć III etap rewitalizacji i przebudowy kompleksu budynków palmiarni, związany z przebudową Oranżerii. Prace, oprócz zabezpieczenia zabytkowego budynku przed degradacją i poprawą stanu technicznego, wyeksponują jego wartości kulturowe. Oranżeria zostanie przebudowana również, by móc jeszcze lepiej wyeksponować znajdujące się w niej rośliny. W tym celu renowację przejdą nadproża. Pojawią się także nowe okna. W obiekcie znajdować się będzie przestrzeń przeznaczona na kawiarnię oraz pomieszczenie, które może zostać wykorzystane na sale konferencyjną lub dydaktyczną. To z oranżerii będziemy w przyszłości przechodzić do rotundy, w której znajduje się palma. Przetarg na przebudowę oranżerii ogłoszony zostanie w listopadzie tego roku, a realizacja prac przewidziana jest do końca 2020 r.

"Co roku powstaje kilkanaście nowych odmian". 17. Festiwal Róż w Ogrodzie Botanicznym UW

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A bogaci Duńczycy wybudowali taki "namiot" z... folii, gdzie jest odtworzony fragment lasu deszczowego. Z wieżą widokową, jeziorkiem i fruwającymi wszędzie motylami... Z kwiatami, owocami i oplatającymi wieżę lianami...

Może warto ściągnąć pomysł, zamiast wyłamywać otwarte drzwi?

Dodaj ogłoszenie