Konflikt w firmie Drutex w Bytowie. Nie będzie śledztwa prokuratorskiego w sprawie podejrzenia o wrogie przejęcie firmy??

Maria Sowisło
Prokuratura Rejonowa w Bytowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie podejrzenia o próbę wrogiego przejęcia firmy przez ówczesnego wiceprezesa Druteksu w Bytowie. Leszek Gierszewski na decyzję zażalił się do sądu.

Sprawa dotyczy tak zwanego wrogiego przejęcia firmy, czyli podjęcia działań w celu przejęcia udziałów, akcji tudzież możliwości podejmowania decyzji przez inne osoby niż dotychczas. Doniesienie złożył 17 lutego prezes Druteksu Leszek Gierszewski. W dokumencie wskazywał, że dopuścić się tego miała wiceprezes (córka Gierszewskiego) oraz bratanek prezesa.

- Okoliczności, które zostały podniesione w zawiadomieniu, nie były uzasadnionymi podejrzeniami o działanie na szkodę spółki. W mojej ocenie materiał dowodowy na etapie postępowania wyjaśniającego nie wypełniał przesłanek czynu zabronionego. Czy sąd podzieli moja opinię, okaże się po rozpatrzeniu zażalenia – mówi prokurator rejonowy w Bytowie Ryszard Krzemianowski.

Tymczasem zarząd bytowskiej spółki został już zmieniony. Funkcje prezesa pełni nadal Leszek Gierszewski, wiceprezesem jest Kamila Newlin-Łukowicz, a członkiem zarządu Jacek Sierzputowski.

Czytaj także

Nie można oprzeć się wrażeniu, że wszystkie te działania wywołał konflikt rodzinny w Druteksie. Jak już wspominaliśmy, 18 lutego wejścia do biurowca firmy strzegł patrol najsłynniejszego w Polsce detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Według oficjalnych informacji, wejść na posiedzenie Rady Nadzorczej nie mogła jej przewodnicząca Grażyna Gierszewska, żona prezesa. Jak się okazuje, nie było to jedyne działanie podjęte przez agentów Rutkowskiego. Karolina Dobranowska, która w firmie była wiceprezesem, otrzymała wypowiedzenie z pracy w trybie natychmiastowym. Odebrano jej także służbowy samochód i telefon komórkowy.
Podobnie, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, postąpiono z Bogdanem Gierszewskim, członkiem zarządu firmy i dyrektorem generalnym, który jest bratankiem prezesa. Nie może już dysponować służbowymi autem i telefonem. Na celowniku znalazł się również Rafał Gierszewski, dyrektor do spraw handlowych i jednocześnie bratanek prezesa Leszka Gierszewskiego. Informacją o zajęciu mienia firmy chwalił się w portalu społecznościowym Krzysztof Rutkowski.

Czytaj także

Wszystkie te działania mają mieć związek z podejrzeniem o wrogie przejęcie firmy. Prezes Leszek Gierszewski podejrzenia rzucił na swoją córkę. Wówczas oświadczenie wydała Grażyna Gierszewska, żona prezesa. Wyczytać z niego można było, że Leszek Gierszewski jest pod ogromnym wpływem swojej faktycznej partnerki życiowej, która obecnie została wiceprezesem. Przed sądem gospodarczym z kolei toczą się postępowania w sprawie ostatnich decyzji dotyczących spółki.

Zobacz jedno z najważniejszych wydarzeń w Druteksie w ostatnich latach:

Otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie. Imprezę p...

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie