Konflikt w firmie Drutex. Spotkanie prezesa Leszka Gierszewskiego z żoną nie przyniosło porozumienia

Maria Sowisło
Eksperci ostrzegają, że konflikt może się negatywnie odbić na wizerunku firmy
Eksperci ostrzegają, że konflikt może się negatywnie odbić na wizerunku firmy materiały prasowe
W czwartek 28.02.2019 r. doszło do spotkania prezesa Druteksu, Leszka Gierszewskiego z byłą już przewodniczącą Rady Nadzorczej spółki, Grażyną Gierszewską. Do porozumienia małżonków w sprawie firmy nie doszło.

Leszek Gierszewski, prezes Druteksu spotkał się w czwartek ze swoją żona Grażyną Gierszewską, która pełniła funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej.

- To było spotkanie w cztery oczy. Było bardzo krótkie. Nie wiem co dalej. Pewnie prawnicy będą się zajmować podjęciem dalszych kroków. Wykazaliśmy dobrą wolę, ale nie ma porozumienia – mówi pełnomocnik Grażyny Gierszewskiej Piotr Bordakiewicz. - Skoro strony nie mogą dojść do porozumienia, będą się tym zajmować sądy. Z naszej strony na pewno będą doniesienia do prokuratury z różnymi zarzutami. Karniści będą się tym zajmować. Na razie nie chcę tego precyzować – kwituje pełnomocnik.

Konflikt w firmie Drutex

Jak pisaliśmy, w ubiegły poniedziałek wejścia do biurowca firmy strzegł patrol najsłynniejszego w Polsce detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Według oficjalnych informacji, wejść na posiedzenie Rady Nadzorczej nie mogła jej przewodnicząca Grażyna Gierszewska, żona prezesa.

Czytaj więcej na ten temat: Wrogie przejęcie bytowskiego Drutexu? Sprawą zajmuje się prokuratura. Właściciel o pomoc prosi Rutkowskiego. Oświadczenie firmy

Jak się okazuje, nie było to jedyne działanie podjęte przez agentów Rutkowskiego. Karolina Dobranowska, która w firmie była wiceprezesem, otrzymała wypowiedzenie z pracy w trybie natychmiastowym. Odebrano jej także służbowy samochód i telefon komórkowy. Podobnie, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, postąpiono z Bogdanem Gierszewskim, członkiem zarządu firmy i dyrektorem generalnym, który jest bratankiem prezesa. Nie może już dysponować służbowymi autem i telefonem. Na celowniku znalazł się również Rafał Gierszewski, dyrektor do spraw handlowych i jednocześnie bratanek prezesa Leszka Gierszewskiego. Informacją o zajęciu mienia firmy chwali się w portalu społecznościowym Krzysztof Rutkowski.

Czytaj więcej na ten temat: Konflikt w firmie Drutex. Prezes Leszek Gierszewski zwolnił członków rodziny. Pełnomocnik żony i córki: Będziemy żądać przywrócenia do pracy

Wszystkie te działania mają mieć związek z podejrzeniem o wrogie przejęcie firmy. Prezes Leszek Gierszewski podejrzenia rzucił na swoja córkę i jej męża. Wówczas oświadczenie wydała Grażyna Gierszewska, żona prezesa. Wyczytać z niego można było, że Leszek Gierszewski jest pod ogromnym wpływem swojej faktycznej partnerki życiowej.

Na początku tego tygodnia z kolei swój sprzeciw wydała przewodnicząca Rady Nadzorczej. Nie zgadza się, by jej mąż swobodnie dysponował majątkiem wspólnym, w tym udziałami i akcjami Druteksu oraz pieniędzmi zgromadzonymi na kontach bankowych w kraju i za granicą.

Czytaj również: Konflikt w firmie Drutex. Kolejne oświadczenie żony prezesa. Sprzeciwia się swobodnemu dysponowaniu majątkiem wspólnym bez jej zgody

Eksperci ostrzegają, że konflikt może się negatywnie odbić na wizerunku firmy.

Czytaj rozmowę: Konflikt rodzinny w bytowskiej firmie Drutex. "Takie pudelkowe skandale nie powinny mieć miejsca w dojrzałym biznesie"

Sam prezes Gierszewski w oświadczeniu wysłanym do pracy w piątek, 1 marca 2019 r. zapewnia, że "sytuacja Spółki DRUTEX S.A. jest stabilna, a ostatnie wydarzenia stanowią wyłącznie konflikt wewnątrzrodzinny i nie mają żadnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną DRUTEX S.A".

Pełne oświadczenie Prezesa Zarządu firmy Drutex SA:
„W związku z informacjami podanymi przez media, pragniemy wyjaśnić, że złożony przez Grażynę Gierszewską sprzeciw oparty jest na podstawie art. 361 ustawy kodeks rodzinny i opiekuńczy, czyli dotyczy tzw. zarządu majątkiem wspólnym małżonków.

W związku z tym, wyrażony przez moją żonę Grażynę Gierszewską sprzeciw przede wszystkim nie ma zastosowania w stosunku do działalności prowadzonej przez Spółkę Drutex S.A. oraz czynności wykonywanych przeze mnie w charakterze Prezesa Zarządu Drutex S.A. Opisywany sprzeciw nie wpływa również na podejmowanie przeze mnie czynności związanych m.in. z wykonywaniem praw korporacyjnych z tytułu posiadanych udziałów czy akcji, którymi zgodnie z prawem zarządzam samodzielnie (art. 36 § 3 ustawy kodeks rodzinny i opiekuńczy).

W konsekwencji, sprzeciw ten nie oddziałuje w sferze prawnej na skuteczność podejmowanych przeze mnie w imieniu Drutex S.A. decyzji finansowych, w szczególności związanych ze sprzedażą oraz zakupami realizowanymi przez Drutex S.A., a także na inne działania odnoszące się do zarządzania majątkiem Drutex S.A.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że sytuacja Spółki Drutex S.A. jest stabilna, a ostatnie wydarzenia stanowią wyłącznie konflikt wewnątrzrodzinny i nie mają żadnego wpływu na bieżącą działalność operacyjną Drutex S.A. W szczególności, wszelkie zamówienia realizowane są przez Drutex S.A. w sposób terminowy oraz profesjonalny, jak miało to miejsce dotychczas.

W trosce o przyszłość firmy i zaufanie klientów cały zespół Drutex S.A. koncentruje się na normalnej działalności biznesowej i płynnej realizacji zamówień. W świetle ostatnich zdarzeń konieczne były zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach menadżerskich Drutex S.A, jednakże nie powodują one zmian w zakresie działalności operacyjnej Drutex S.A. oraz współpracy z partnerami handlowymi. Drutex S.A. jest spółką silną finansowo z ambitnymi planami rozwojowymi. Nasze aspiracje koncentrują się wokół umacniania pozycji lidera w branży poprzez zwiększanie potencjału oraz zaplecza produkcyjnego. Jako twórca, główny właściciel i Prezes Zarządu Drutex S.A. pozostaję osobą wyznaczającą strategię i kierunek działania firmy w następnych latach jej działalności.

W imieniu Drutex S.A.
Prezes Zarządu Leszek Gierszewski”.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adam

czy teraz czas na www.czapol.pl?

Z
Zawiść-starość?

Siłą złego na jednego. I tak ma przekichane, z chwilę noty firmy w dół i po kontraktach. Nikt nie będzie zamawiał okien w niestabilnej firmie, a szkoda. "Tak dobrze żarło"

M
M.m

Na obchodach 35 lecia DRUREXU wygladacie wspaniałe. Godne i dostojne małżeństwo. Tak cudownie opowiada Pan o zaangazowaniu calej Rodziny. TO BYŁO TAK NIEDAWNO. CZYŻBY ZŁY namieszal.?

j
jarek2000

widze to tak. Kiedyś myślałem ze stara d.... pasie nudzi i facet chce młodszej. Jest taka mozliwość. ale dzisiaj widze ten mechanizm lepiej. Ona sie starzeje bzykac sie nie chce bo instynkt dostał co chciał czyli potomstwo i zapewniony byt. Ale facet chce walić do końca swiata i tu sie interesy rozmijają. Mloda chce stabilizacji czyli kasy więc stary dostaje full opcje dupal paszcza picza jak w pornusie i jeszcze kocha... po swojemu ale kocha . To nie ma ceny mowię wam. A od zony już nic nie dostanie. Można kochać ale j... ć sie chce jak jeść. Też dobrze zarabiam już robiłem ustawkę z kobietami i myśle płakał będe a r...ał bo od zony już nie dostaje i jeszcze troche a obłedu dostane. kocham ją ale nie dam rady. I tu sósty zmysł kobiety. Jak zdecydowałem sie na skok w bok to złapałem oddech dostałem ile chce. Ale bariera została złamana. Niby tylko w glowie ale. Nie jest to wszystko takie czarno biale ludzie

K
Kinga

Tak to jest,jak staruchowi zechce sie mlodej d..y.Pozniej go "wydyma" z kasy,znajdzie mlodszego,a dziadzisko bedzie modlic sie do swojej zony i corki.

M
Marcin

ja też miałem dziś spotkanie z żoną w cztery oczy. W łazience - nie doszliśmy do porozumienia, kto pierwszy korzysta z kibla. Myślę już o prawniku, on będzie rozmawiał z jej prawnikiem. Sąd sądem, ale wysikać się gdzieś trzeba..

I
IXI

To dość typowe. Właścicielowi Drutexu żona zmierzła na tyle, że wziął sobie kochankę. Zapewne temu przeciwna stała się także córka, podjudzana przez matkę. Do tego dochodzi (poza pragnieniem babskiej zemsty) chęć jeszcze większego wzbogacenia się...

Dodaj ogłoszenie