Konflikt w firmie Drutex. Prezes Leszek Gierszewski zwolnił członków rodziny. Pełnomocnik żony i córki: Będziemy żądać przywrócenia do pracy

  • Dziennik Bałtycki

Maria Sowisło

Prezes Druteksu Leszek Gierszewski pozbywa się z firmy rodziny. Jak się dowiedzieliśmy, wypowiedzenia z pracy w trybie natychmiastowym otrzymali, prócz córki Karoliny Gierszewskiej-Doranowskiej, także bratanek i brat prezesa.

Ciąg dalszy afery rodzinnej w bytowskim Druteksie. W ubiegły poniedziałek wejścia do biurowca firmy strzegł patrol najsłynniejszego w Polsce detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Według oficjalnych informacji, wejść na posiedzenie Rady Nadzorczej nie mogła jej przewodnicząca Grażyna Gierszewska, żona prezesa.

Zobacz też: Wrogie przejęcie bytowskiego Druteksu? Sprawą zajmuje się prokuratura!

Jak się okazuje, nie było to jedyne działanie podjęte przez agentów Rutkowskiego. Karolina Gierszewska-Dobranowska, która w firmie była wiceprezesem, otrzymała wypowiedzenie z pracy w trybie natychmiastowym. Odebrano jej także służbowy samochód i telefon komórkowy.

Podobnie, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, postąpiono z Bogdanem Gierszewskim, członkiem zarządu firmy i dyrektorem generalnym, który jest bratankiem prezesa. Nie może już dysponować służbowymi autem i telefonem. Na celowniku znalazł się również Rafał Gierszewski, dyrektor do spraw handlowych i jednocześnie brat prezesa Leszka Gierszewskiego.

Przeczytaj również: Czy szef Druteksu, pod wpływem partnerki, działał na szkodę firmy? Oświadczenie żony - Grażyny Gierszewskiej przewodniczącej Rady Nadzorczej

Informacją o zajęciu mienia firmy chwali się w portalu społecznościowym Krzysztof Rutkowski.

Prezes Gierszewski w oświadczeniu wysłanym m.in. do mediów pisze o rozstaniu z ww. osobami oraz dziękuje im za dotychczasową współpracę.

Czytaj pełną treść oświadczenia prezesa firmy Drutex, Leszka Gierszewskiego >>>

- Staramy się znaleźć porozumienie. Próbowaliśmy podjąć rozmowy, ale nasze starania nie przyniosły efektów. Będziemy żądać przywrócenia do pracy, bo w naszym odczuciu wypowiedzenia umów o pracę z powodu działania na szkodę firmy są bezzasadne – mówi Piotr Bordakiewicz, pełnomocnik Karoliny Gierszewskiej-Dobranowskiej oraz Grażyny Gierszewskiej.

Konflikt rodzinny w bytowskiej firmie Drutex. "Takie pudelkowe skandale nie powinny mieć miejsca w dojrzałym biznesie"

Zobacz jedno z najważniejszych wydarzeń w Druteksie w ostatnich latach:

 Przemek Świderski

Otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie. Imprezę p...

 Sylwia Lis

Próba wrogiego przejęcia firmy Drutex. Oświadczenie firmy [z...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.03.2019, 12:24

PINOKIO....

27.02.2019, 15:48

Dziennikarz pomylił pojęcie brata z bratankiem- najwidoczniej !

26.02.2019, 23:56

Taka firma nie upada z dnia na dzień tylko kilka lat trwa ten proces. Z resztą już się spekuluje że ta sytuacja może mieć ogromny wpływ na rynku światowym i polskim. Wiele już takich firm było co to tworzyli imperium a upadli jak domek z kart. I właściwie w takich przypadkach schemat jest podobny..... Gdzie akcja tam reakcja... Szkoda tylko że ofiarami zawsze są pracownicy bo ci z góry nigdy nie zostają bez niczego.........

26.02.2019, 23:33

Tylko ze przez te ich rodzinne potyczki tysiące ludzi może stracić pracę..... Nic dziwnego że się każdy interesuje tematem bo sami to napędzili medialnie poza tym nie są zwykła rodziną "Kowalskich" co to siedzą w zaciszu własnego domu tylko dobrze znaną w biznesie i w społeczności nie tylko lokalnej..... Rozwiązanie jest bardzo proste gdyby nie pojawiła się nowa gęba do koryta to wszystko byłoby ok..... A tak nowa miotła chce wymiatać po swojemu z jak największym zyskiem dla siebie......

26.02.2019, 22:30

Chyba jesteś rzecznikiem osoby, której zależy na wyeliminowaniu Rodziny - dla podstępnych działań zawładnięcia Firmą.

26.02.2019, 19:39

Jeszcze jedno. Dla tych co myślą, że to już po firmie, bo spotkałem się z takimi komentarzami. Firma normalnie przyjmuję zlecenia, daje je na produkcję, produkcja produkuje, a my kierowcy staramy się żebyście gotowy produkt otrzymali możliwie jak najszybciej po wyprodukowaniu. A więc firma działa nadal pełną parą. Pozdrawiam rodzinę państwa Gierszewskich i życzę wam żeby prywatne sprawy zostały prywatnymi, a służbowe służbowym.

26.02.2019, 19:25

Od kiedy Rafał to brat Leszka? To tak można awansować z bratanka na brata? "Na celowniku znalazł się również Rafał Gierszewski, dyrektor do spraw handlowych i jednocześnie brat prezesa Leszka Gierszewskiego." Lepiej żeby każdy zajął się swoją rodziną A nie wtkaniem nosa w czyjeś sprawy rodzinne. Znam całą ich rodzinkę i jak dla mnie wszyscy są w porządku i ambitni ludzie z nich. Każdy z nich sobie radę da. A mi się pracuje dobrze w tej firmie od 2005 roku. Dziękuję i Pozdrawiam.

26.02.2019, 19:17

działania prezesa są bezprawne,nie posiada on pakietu większościowego w sumie mają z żoną 75 proc. akcji,a syn i córka 25 proc.,po połączeniu akcji pani Grażyny- żony prezesa z akcjami dzieci będą oni mieli większościowy pakiet tj.62,5 proc.,pozwalający na powołanie i odwołanie prezesa firmy Drutex.

26.02.2019, 18:56

Podejrzewam,że coś złego dzieje się z Panem G. Dotychczas szanowana Firma rodzinna - właśnie dzięki dobrej rodzinnej współpracy - idzie w niebyt - przez niezrozumiałe decyzje ( mam nadzieję, że bezprawne ) starszego Pana, który, już spokojnie powinien zająć się wnukami. Na pewno ma to drugie dno. ( nie daj Boże choroby)

26.02.2019, 18:31

A czymże to tak zasłynął w Polsce ten "najsłynniejszy" detektyw z metra cięty? Zasługami w ZOMO"? Lataniem po ulicach z największą giwerą (typowa kompensacja małego fiutka)? Debilną fryzurą w kancik póltorametrowego marines dla ubogich? Ciągnięciem "Drutexu" Panu Gierszewskiemu za dużą kasiorę? Bo nie jestem w temacie będąc za granicą?

26.02.2019, 12:42

Dupa ludzkości raju pozbawiła
Dupa Adama jabłkiem skusiła
Dupa królów mianowała
Dupa ich detronizowała

Dupa buduje, dupa rujnuje
Dupa losami świata kieruje
Dupa pomaga, dupa przeszkadza
Dupa miłuje i dupa zdradza

Dupa żebraków i królów raduje
Dupa w pałacu i w chacie smakuje
Dupa smakuje młodym i starym
Dupa tchnie żądzą, upaja czarem

Dupa pachnie, dupa śmierdzi
Dupa tez wspaniale pierdzi
Dupa wielkie kupy sra
Dupa na klarnecie gra

Dupa motorem zawsze i wszędzie
Dupa jest hasłem i hasłem będzie
Dupa krzepi i dupa rodzi
Dupa nigdy nie zaszkodzi

Dupa dziewczęta wyciąga z nędzy
Dupa najlepszą kopalnią pieniędzy
Dupa chłopaków jak w banku gromadzi
Dupa frajerów do ołtarza prowadzi

I stąd morał się taki, wywodzi:

Człowiek się rodzi, z d*** wychodzi
Człowiek się żeni na dupę wchodzi
Człowiek umiera na d**** leży
Świat cały od d*** zależy!!

26.02.2019, 12:41

Dupa ludzkości raju pozbawiła
Dupa Adama jabłkiem skusiła
Dupa królów mianowała
Dupa ich detronizowała

Dupa buduje, dupa rujnuje
Dupa losami świata kieruje
Dupa pomaga, dupa przeszkadza
Dupa miłuje i dupa zdradza

Dupa żebraków i królów raduje
Dupa w pałacu i w chacie smakuje
Dupa smakuje młodym i starym
Dupa tchnie żądzą, upaja czarem

Dupa pachnie, dupa śmierdzi
Dupa tez wspaniale pierdzi
Dupa wielkie kupy sra
Dupa na klarnecie gra

Dupa motorem zawsze i wszędzie
Dupa jest hasłem i hasłem będzie
Dupa krzepi i dupa rodzi
Dupa nigdy nie zaszkodzi

Dupa dziewczęta wyciąga z nędzy
Dupa najlepszą kopalnią pieniędzy
Dupa chłopaków jak w banku gromadzi
Dupa frajerów do ołtarza prowadzi

I stąd morał się taki, wywodzi:

Człowiek się rodzi, z d*** wychodzi
Człowiek się żeni na dupę wchodzi
Człowiek umiera na d**** leży
Świat cały od d*** zależy!!

26.02.2019, 11:36

Drutex padnie tak czy siak... Kwestia czasu... Żal ludzi którzy tam pracują... Przecież są ich tysiące..... Gdzie diabeł nie może tam babe pośle - a ta konkretną rozpuerdzieli wszystko co budowano latami!

26.02.2019, 11:31

Ta młoda siksa powinna się wstydzić że rujnuje ludzi ze swojego rodzinnego miasta. Nie ma za grosz wstydu tylko kieruje się swoim ego! A stary..... Szkoda słów na tych starych dziadów co im odpierdziela w pewnym wieku...! Pani Grażyna z resztą rodziny powinni pognac te gołąbeczki w cholere!

26.02.2019, 09:44

Pan Rutkowski nie jest detektywem.....

25.02.2019, 23:49

Co za bzdury opowiadasz!!!!!! Czy Ty w ogóle wiesz o czym mówisz? !! Śmiałe cięcia... widać ze nie znasz tematu albo jesteś kolejna głupia gąską która liczy na kogoś majątek. To jest rodzinna firma i gdyby nie te osoby to by tej firmy nie było!!!!! Żal mi ich ze taka sytuacja miała w ogóle miejsce , tera to dopiero darmozjady się do władzy dobrały, zrujnują ta firmę a co za tym idzie całe to miasto... dzięki tej całej rodzinie tyle osób miało prace a w niedługim czasie to się zmieni, przez głupia cipe tak dziadek zrujnuje rodzine i życie wielu osób...

25.02.2019, 22:37

pojęcia nie masz co piszesz. to firma budowana przez rodzinę tzn. z żoną i za jej pieniądze że spadku od samego początku. wszystkie wymueniane osoby pracuja tam od wielu lat. jeśli jak piszą udziały mają wszyscy w rodzinie to jest po p. Gierszewskim. nie wpuścił na walne zgromadzenie wspólników a to jak się zbierze to większością głosów czyli udziałów odwoła dzisiejszego prezesa i powoła nowego. p. Gierszewski sobie wtedy pogwizdze i uda się że swoją kochanką 34 letnia na emeryturę. co roku oczywiście powinien otrzymać dywidendę i to będzie na tyle

25.02.2019, 22:21

Szukam kochanka seks spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124 . lub napisz smsa o treści: Malwina na numer: 7393 odpisuje odrazu!!!
Będe ci stękała do telefonu i jęczała z rozkoszy czeka

25.02.2019, 21:44

Brawo Panie Gierszewski za zdecydowane i konkretne cięcia, szczególnie że dotyczą rodziny. Nie ma gorszego wroga niż ten we własnym gnieździe.
Wszyscy pożywiali się obficie na Pana zdolnościach ukoronowanych dużym majątkiem.
Nie ma to jak odcięcie piątej kolumny od koryta.

25.02.2019, 20:31

rafał i bogdan to bracia ( bratankowie )

25.02.2019, 20:26

Czyżby zupa była za słona?

25.02.2019, 20:12

Żal