MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdynia chce połączyć Oksywie Górne z Dolnym i ogłasza otwarty konkurs dla biur architektonicznych na przygotowanie koncepcji inwestycji

OPRAC.:
Łukasz Kamasz
Łukasz Kamasz
Oksywie Górne i Dolnym mają być połączone
Oksywie Górne i Dolnym mają być połączone mat. prasowe
Laboratorium Innowacji Społecznych ogłosiło otwarty konkurs dla biur architektonicznych na przygotowanie koncepcji inwestycji, które poprawią dostęp do przestrzeni dzielnicy oraz będą sprzyjać sąsiedzkiej integracji. Powstać ma m.in. piesze połączenie pomiędzy Oksywiem Górnym i Dolnym, miasto otwarte jest równaboratorium Innowacji Społecznych ogłosiło otwarty konkurs dla biur architektonicznych na przygotowanie koncepcji inwestycji, które poprawią dostęp do przestrzeni dzielnicy oraz będą sprzyjać sąsiedzkiej integracji.ież na sugestie dotyczące urządzenia pobliskiego parku leśnego.

Rewitalizacja Oksywia w Gdyni. Co zakłada koncepcja?

Laboratorium Innowacji Społecznych ogłosiło otwarty konkurs dla biur architektonicznych na przygotowanie koncepcji inwestycji, które poprawią dostęp do przestrzeni dzielnicy oraz będą sprzyjać sąsiedzkiej integracji.

Pierwsza część konkursu rozstrzygnąć ma pomysł na skrót przez las pomiędzy ul. Żeglarzy a planowaną ul. Nową Zieloną, a także zwiększyć dostępność i bezpieczeństwo terenu.

Druga natomiast, dotyczyć ma urządzenia parku leśnego – to aż 18 ha terenu między ul. Bosmańską a ul. Śmidowicza.

Rozwiązania mają pozwolić na optymalne wykorzystanie terenu na cele rekreacyjne , przy minimalnej ingerencji w jego leśny charakter. Wybrana koncepcja będzie głosem w dyskusji o przyszłości tego miejsca.

Architekci mogą zgłaszać swoje prace do 30 listopada. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 21 grudnia.

Rewitalizacja Oksywia w Gdyni. Co zmieni się w ramach gminnego programu?

Gminny Program Rewitalizacji działa na Oksywiu od 2017. Jak zaznacza gdyński samorząd to pogłębiony proces, wyprowadzający okolicę i jej mieszkańców z różnego rodzaju kryzysów. Program uwzględnia zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, a jego szczegółowy zakres został wypracowany razem z mieszkańcami.

Wśród założeń dla działań rewitalizacyjnych jest połączenie górnej i dolnej części Oksywia. Mieszkańcy i mieszkanki niejednokrotnie zgłaszali, że znacznie ułatwi to poruszanie się po okolicy, a także poprawi dostępność do usług i przestrzeni publicznej. Ale z wielu rozmów wiemy, że obecny, fizyczny podział dzielnicy, sprzyja też tworzeniu podziałów wśród mieszkańców.

– Rewitalizacja to nie tylko działania inwestycyjne, to także wspieranie m.in. sąsiedzkiej, międzypokoleniowej integracji. Połączenie dzielnicy jest więc potrzebne, a równie ważne jest tworzenie miejsc spotkań, gdzie sąsiedzi mogą się poznawać i umacniać więzi – mówi Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca gdyńskiego Komitetu Rewitalizacji.

Masz informacje? Redakcja Dziennika Bałtyckiego czeka na #SYGNAŁ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki