MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci Politechniki Gdańskiej będą mieli wpływ na rozwój Sopotu. Miasto podpisało z uczelnią deklarację współpracy

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Już wkrótce Opera Leśna zostanie rozbudowana o nową salę widowiskową na 1500 osób.
Już wkrótce Opera Leśna zostanie rozbudowana o nową salę widowiskową na 1500 osób. Piotr Hukało
Studenci Politechniki Gdańskiej będą mieli wpływ na rozwój Sopotu. A to za sprawą podpisanego w poniedziałek, 8.06.2020, listu intencyjnego między władzami kurortu a przedstawicielami uczelni. W ramach współpracy organizowane będą studenckie konkursy architektoniczne. Pierwszy z nich dotyczy koncepcji zagospodarowania terenu wokół Opery Leśnej i jej przebudowy.

- Trzeba powiedzieć uczciwie, że żaden większy i poważniejszy obiekt nie powstałby w Sopocie, gdyby nie współpraca z Politechniką Gdańską – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Najlepszy przykład stanowi Opera Leśna z unikatową konstrukcją dachu, budowa Centrum Haffnera z tunelem, który został wykopany poniżej poziomu wód gruntowych czy budowa dworca o głębokim wykopie przy linii kolejowej. Żadna z tych inwestycji nie odbyłaby się, gdyby nie dobra współpraca z Politechniką Gdańską.

Podpisanie listu intencyjnego między Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej a Gminą Miasta Sopotu

List intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju i rewitalizacji Sopotu został podpisany między Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej a Gminą w poniedziałek, 8.06.2020, na terenie Opery Leśnej.

- Misją Politechniki Gdańskiej jest działanie na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. Nasi studenci muszą pracować i uczyć się na rzeczach konkretnych, dlatego tym bardziej jest nam miło włączyć się w tego typu współpracę

– mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej. - Nasi studenci bardzo chętnie przeznaczą swoją energię, swoją pomysłowość i swoje zasoby na rozbudowywanie i upiększanie Sopotu.

Pierwszy z konkursów, w którym biorą udział studenci Politechniki Gdańskiej dotyczy koncepcji rozwoju Opery Leśnej i jej przebudowy. Prace projektowe dotyczą całej infrastruktury i terenu wokół obiektu, z wyłączeniem sceny i widowni. Jury konkursowe oceni je 25 czerwca br. Już teraz wiemy jednak, że Opera zostanie rozbudowana o nową salę widowiskową na 1500 osób.

- Jestem przekonana, że połączenie młodzieńczego spojrzenia studentów z ponad 100-letnim, zabytkowym obiektem przyniesie rewelacyjne efekty. Bo naszym zamierzeniem było stworzenie z Opery Leśnej nie tylko miejsca znanego z festiwali, ale miejsca, które będzie tętniło życiem przez cały rok i do którego chętnie będą przychodzić wszyscy mieszkańcy Trójmiasta i nasi goście

– mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. - Wierzę, że pomysły studentów będą niestandardowe, że przełamią pewne schematy i stereotypy. Że studenci zaproponują coś, z czego sami będą w przyszłości korzystać. Zaczynamy od Opery Leśnej, ale myślę, że na tym nie skończymy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki