18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk, Sopot: Drzwi Otwarte w teatrze Wybrzeże (ZDJĘCIA)

red.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru teatr Wybrzeże przygotował w weekend wiele atrakcji, m.in. wystawę poświęconą Lucynie Legut i Stanisławowi Michalskiemu, czytanie dramatów oraz zwiedzanie teatru w ramach Drzwi Otwartych.

W piątek, nie tylko z okazji Dnia Teatru, ale i również w w ramach obchodów Roku Heweliusza, na scenie Malarnia w Gdańsku odbyło się czytanie sztuki "Elżbieta H." Anny Wakulik, , przygotowane przez Katarzynę Kalwat. Natomiast w sobotę, o godz. 18, również w Malarni usłyszymy "Heweliusza i Temponautów" Przemysława Jurka, przygotowane przez Jakuba Roszkowskiego. Obie te sztuki zajęły ex aequo trzecie miejsce w konkursie na dramat poświęcony Janowi Heweliuszowi.

Stanisław Michalski nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych pomorskich aktorów
Anegdoty aktora Stanisława Michalskiego
Gdańsk: Pożegnaliśmy Stanisława Michalskiego

W niedzielę, 27 marca o godz. 18 w foyer teatru Wybrzeża w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy "Twarze Wybrzeża" dokumentującej sceniczny dorobek Lucyny Legut i Stanisława Michalskiego, zmarłych niedawno wybitnych aktorów związanych z gdańskim teatrem przez ostatnich kilkadziesiąt lat.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godz. 12.30-17, a z ważnymi biletami także przed spektaklem. Wstęp wolny.

Zmarła aktorka, pisarka, malarka i autorka Lucyna Legut
Gdańsk: Pożegnaliśmy aktorkę Lucynę Legut
Gdańsk: Lucyna Legut: My, akotrzy, bywamy śmieszni do łez

Sporym, jak co roku, zainteresowaniem teatralnych widzów cieszyły się w sobotę Drzwi Otwarte w Sopocie. W tym roku po raz pierwszy "od kuchni" można było zobaczyć nową Scenę Kameralną.

W niedzielę tajemnice sceny będzie można zgłębiać w budynku głównego teatru Wybrzeże. W godz. 11-15 będzie można zwiedzić zaplecze sceniczne, garderoby, pracownię krawiecką oraz magazyn rekwizytów i kostiumów.

Ze względu na ogromne zainteresowanie zwiedzaniem teatru w latach ubiegłych, konieczne są wcześniejsze zapisy widzów pod adresem [email protected] lub w kasach teatru.

Więcej na ten temat na stronie teatru Wybrzeże

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki