MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żuławski Ośrodek Kultury zgromadził tłumy. Ponad 600 dzieci brało udział w spektaklu!

KK
Żuławski Ośrodek Kultury zgromadził tłumy. Ponad 600 dzieci brało udział w spektaklu!
Żuławski Ośrodek Kultury zgromadził tłumy. Ponad 600 dzieci brało udział w spektaklu! UM Nowy Dwór Gdański / Dziennik Bałtycki
- Przez ŻOK w tym tygodniu przewinęło się ponad 600 dzieci - przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, aby poznać magiczny świat bakterii za sprawą pierwszego takiego na Żuławach spektaklu edukacyjnego: „Ściekogród- bakterie ratują świat" - informuje Urząd Miasta Nowego Dworu Gdańskiego. Co wyróżniało spektakl? Walor edukacyjny!

Jak informuje gmina, podczas spektaklu można było się dowiedzieć, że woda oraz brudy, które wlewamy do toalety, wanny, zlewu, umywalki w szkole i w domu, nie znikają magicznie za łazienką, lecz specjalnym systemem rur lub wozem asenizacyjnym transportowane są do oczyszczalni, gdzie istnieje zupełnie niewidzialny świat bakterii, które ciężką pracą zamieniają brudną ciecz w wodę, która może znowu trafić do ekosystemu i służyć organizmom żywym.

- Taki proces zachodzi również w naszej nowodworskiej oczyszczalni - czytamy w komunikacie urzędu.

Przedstawienie wystawiane w Żuławskim Ośrodku Kultury zostało przygotowane przez nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie.

Spektakl wyreżyserował Krzysztof Kowalski, drugim reżyserem była Bogusława Jastrząb, a scenariusz stworzyła Małgorzata Borowska - Leszczyszyn.

Za produkcję odpowiadali:

  • Szkoła Podstawowa w Lubieszewie - Małgorzata Borowska-Leszczyszyn
  • SZOP Spółka z o.o. - Marta Dorobek
  • Żuławski Ośrodek Kultury - Monika Jastrzębska-Opitz

Spektakl zrealizowano w ramach projektu: "Ekomisja - Bakterie na ratunek" współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach projektu znalazły się także środki na realizację kolejne edycji Bioblitz - organizowanego przez Klub Nowodworski.

Partnerzy projektu: SZOP sp. z o.o., Szkoła Podstawowa w Lubieszewie, Żuławski Ośrodek Kultury, Gmina Nowy Dwór Gdański, Bio-Żuławy, Żuławski Bank Spółdzielczy, Hexonic Heat Exchangers, Klub Nowodworski, Politechnika Warszawska.

Patronat honorowy nad projektem objął burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, a patronat naukowy dziekan Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W projekt zaangażowane były również lokalne podmioty oświaty oraz spółki zajmujące się m.in. kulturą, finansami recyklingiem, czy produkcją roślinną, w tym m.in. Szkoła Podstawowa w Lubieszewie, „SZOP” Spółka z o.o., Żuławski Ośrodek Kultury, Żuławski Bank Spółdzielczy, Hexonic Spółka z o.o., Bio Żuławy Spółka o.o.

Żuławski Ośrodek Kultury zgromadził tłumy. Ponad 600 dzieci brało udział w spektaklu!

Żuławski Ośrodek Kultury zgromadził tłumy. Ponad 600 dzieci ...

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki