Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaprzęg Świętego Mikołaja w Fundacji Ja Też. Przekazaliśmy czek na prezenty dla podopiecznych

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zaprzęg Świętego Mikołaja dotarł do gdańskiej Fundacji Ja Też! Wraz z Partnerami, którzy dołączyli do naszej akcji, obdarowaliśmy inicjatywę wspierającą dzieci, młodzież i dorosłych z zaburzeniami rozwoju, funkcjonowania i osoby z zespołem Downa. W środę, 28 lutego, przekazaliśmy na ręce przedstawicielki zarządu czek na ponad 41 tys. zł.

Zaprzęg Świętego Mikołaja obdarował podopiecznych Fundacji Ja Też

Nasza akcja Zaprzęg Świętego Mikołaja ma na celu obdarowanie jak największej liczby dzieci prezentami. Środki te umożliwią także wyjazdy integracyjne na ferie zimowe. W tegorocznej edycji wraz z firmami, które postanowiły dołączyć do naszego przedsięwzięcia, obdarowaliśmy Fundację Ja Też.

ZOBACZ TAKŻE: Tak dla Jaj! Podsumowanie akcji profilaktyki nowotworów męskich. Badajcie się!

Misją Fundacji są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

- Środki, które otrzymaliśmy od państwa, będą przeznaczone na prezenty świąteczno-noworoczne. Część pieniążków została już wydana na Mikołajki. Miały miejsce w grudniu i ponad 100 osób wzięło w nich udział - mówi członek zarządu Fundacji Wspierania Rozwoju Ja Też, Iwona Simon. - Dzieci były przeszczęśliwe, otrzymały cudowne prezenty. Pozostałe środki, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni, będą wykorzystane na wyjazd edukacyjny z aktywizacją zawodową i z włączeniem społecznym dla naszych troszeczkę już starszych podopiecznych - dodaje.

Nie tylko edukacja. Wsparcie zawodowe i włączenie społeczne

Jak podkreśla przedstawicielka Fundacji, wsparcie polega nie tylko na edukacji, ale też aktywizacji zawodowej i włączeniu społecznym. Celem wszystkich tych działań jest sprawienie, żeby podopieczni mogli czuć się jak integralna część naszego społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy dzień za nami zawodów Cavaliada Sopot 2024. Oto wyniki!

- Działamy od ponad dziecięciu lat. Mamy przedszkole, od dwóch lat współpracujemy ze szkołami podstawowymi w Gdańsku i Rumi. Teraz zajmujemy się również aktywizacją zawodową osób z zespołem Downa, gdzie staramy się je włączyć w środowiska zawodowe. Pracują w teatrze w gdańskim Teatrze Szekspirowskim i Teatrze Muzycznym w Gdyni w charakterze obsługi widza. Szukamy również innych miejsc pracy, w których mogliby pracować, czuć się potrzebni i częścią społeczności - mówi Iwona Simon.

Jak wesprzeć Fundację?

Przez pierwsze lata działalności Fundacja prowadziła gabinety terapeutyczne, ale z czasem potrzeby się zwiększyły. Intensywna praca nad poszukiwaniami nowej siedziby zaprowadziła ją na ulicę Ptasią.

- Udało nam się we współpracy z Gdańską Infrastrukturą Społeczną zająć dwa piętra. Pierwsze piętro to gabinety Fundacji. Działa tutaj też Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, a na parterze mamy przedszkole, gdzie uczą się dzieci z zespołem Downa i dzieci w normie, czyli typowa edukacja włączająca - mówi Iwona Simon.

Fundacja pod swoimi skrzydłami ma prawie 200 dzieci. To przede wszystkim pociechy z Trójmiasta, ale zdarza się, że do siedziby przyjeżdżają również osoby z całej Polski na turnusy edukacyjno-rehabilitacyjne. Bywa i tak, że trafiają tutaj dzieci zza granicy.

ZOBACZ TAKŻE: Akcja Dziennika Bałtyckiego "Zagrajmy razem" w CH Auchan Szczęśliwa Gdańsk. Wszyscy kochają planszówki

- Z niektórymi dziećmi pracujemy także zdalnie. Tego nauczyła nas pandemia. Staramy się wspierać jak najszerzej jest to możliwe - dodała Simon.

Jak można wesprzeć Fundację Ja Też? Najprostszą formą jest wpłata na wskazane konto do darowizn. Wsparcie można też okazać, przekazując 1,5 procenta podatku. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.


Partnerem ogólnopolskim naszej akcji była Muszynianka sp. z o.o. - polska firma z wieloletnia historią i tradycją. Producent naturalnej wody mineralnej „Muszynianka”, od lat realizująca strategię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Firma aktywnie wspiera lokalne społeczności poprzez projekty edukacyjne, kulturalne, a także sportowe. Ponadto angażuje się w ochronę środowiska, podejmując działania mające na celu zrównoważony rozwój i redukcje wpływu na ekosystem.

Partnerem Ogólnopolskim akcji ,,Zaprzęg Świętego Mikołaja’’ był Bank Pekao S.A., który jest jedną z największych inwestycji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 310 mld zł aktywów. Bank Pekao obsługuje ponad 6,6 mln klientów.

Międzynarodowe grono ekspertów doceniło strategiczne podejście banku do prowadzenia działalności, a także rozwiązania wprowadzane w zakresie cyfryzacji, takie jak m.in. Omnibank CRM. Bank Pekao S.A. uhonorowany został prestiżowym tytułem „Bank of The Year 2023 in Poland” przyznawanym przez jeden z najważniejszych tytułów branży finansowej – miesięcznik The Banker należący do grupy The Financial Times.

Partnerem Regionalnym była spółka Viterra Polska, która szczytnie wspomogła dzieci z Fundacji "Ja też"

Viterra Polska zajmuje się handlem, przerobem, magazynowaniem, przeładunkiem i transportem zboża, roślin oleistych, olejów spożywczych i śruty. Spółka jako część międzynarodowej grupy zadebiutowała w Polsce w 1997 roku. Od tamtej pory ściśle współpracuje z producentami żywności, lokalnymi importerami, dystrybutorami oraz instytucjami państwowymi. Jest odpowiedzialna za dostarczanie polskich upraw do odległych części świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Zaprzęg Świętego Mikołaja w Fundacji Ja Też

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki