MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2020. Konferencja w Tczewie posła Kacpra Płażyńskiego w sprawie wyborów prezydenckich. „Działamy w synergii i osiągamy sukcesy”

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Posłowie PiS w Tczewie ws. wyborów prezydenckich, 13.06.2020 r.
Posłowie PiS w Tczewie ws. wyborów prezydenckich, 13.06.2020 r. Jagoda Kicka
Posłowie PiS Kacper Płażyński oraz Kazimierz Smoliński spotkali się w sobotę, 13 czerwca z mieszkańcami Tczewa. Konferencja dotyczyła czerwcowych wyborów prezydenckich. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Łączy nas Polska”. To element kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy.

Posłowie PiS w Tczewie ws. wyborów prezydenckich

– Posłowie Prawa i Sprawiedliwości na co dzień są wśród was, bo polityka powinna być blisko ludzi. I też taki jest nasz Pan Prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję. Państwo wiecie, że jest to jedyny prezydent w historii naszej ojczyzny, który odwiedził wszystkie powiaty. Teraz kampania wyborcza trwa tyle, ile może trwać, więc Pan Prezydent nie może być wszędzie, chociaż na Pomorze jeszcze wróci, my posłowie jeździmy po naszych okręgach, spotykamy się z ludźmi i przypominamy, co się udało w Polsce zrobić przez ostanie pięć lat – mówił na powitanie poseł Kacper Płażyński.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w okolicy Dworca PKP.

– To jeden z przykładów na to, co się w Polsce udało. Bo przez te pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy w zawrotnym tempie się rozwinęła. I ten dworzec, który teraz jest modernizowany z myślą przede wszystkim o tych najsłabszych, o niepełnosprawnych, o ludziach którzy mają problemy z poruszaniem się, ale żeby umożliwić im dotarcie do szerszych zakątków Polski. Dworzec jest modernizowany właśnie w ramach programu modernizacji 200 dworców kolejowych w Polsce – mówił Płażyński.
Dodał, że za pasem kolejny program przywrócenia mniejszych przystanków.

– To jest jeden z konkretnych przykładów, jak działa rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak działa prezydent Duda.

– Działamy w synergii i osiągamy ogromne sukcesy. Te sukcesy, poza programami społecznymi, spowodowały, że Polakom w Polsce łatwiej, wygodniej się żyje. Takich przykładów jest wiele – dodał.

Kampania prezydencka PiS na Pomorzu. Jakie inwestycje?

Po Kacprze Płażyńskim głos zabrał poseł Kazimierz Smoliński, lokalny przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

– Hasło, które przyświeca kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, to „Obronimy Polskę plus”. Mamy teraz wybór między Polską plus a Polską minus – czyli 300+, 500+, inwestycje strategiczne, przekop kanału na Mierzei Wiślanej, który otworzy możliwość rozwoju tej wschodniej części naszego kraju, ale to również inwestycje lokalne, tj. tczewski dworzec, na który ma być wydane 17 mln zł. Obok mam nadzieję niedługo zostanie zagospodarowany budynek byłej poczty. Jest realizowana w tej chwili droga 22 koło Tczewa, ale przygotowywany jest projekt na budowę drogi 22 przez całe województwo pomorskie – mówił poseł Smoliński.

Co dalej z mostem w Tczewie?

– Czekamy na przetarg na obwodnicę metropolitalną, czekamy na zakończenie procedury, żeby rozpocząć budowę obwodnicy Starogardu Gdańskiego i w najbliższym czasie zapadnie decyzja co do dalszego finansowania mostu w Tczewie.

Dodał, że w ostatnich czterech latach Skarb Państwa przeznaczył ponad 30 mln zł na remont tego mostu.

– Ta formuła dotychczasowego remontu przez samorząd powiatu tczewskiego wyczerpała się. Samorząd po dwóch etapach zakończył możliwość dalszego finansowania z wkładem własnym, więc musimy znaleźć rozwiązanie, żeby ta budowa była realizowana ze środków państwowych albo środków samorządowych województwa pomorskiego – dodał Smoliński. – Myślę, że jeszcze w czerwcu, a najpóźniej w lipcu, będą decyzje w sprawie remontu tego obiektu.

O stanowisko w sprawie Mostu Tczewskiego poproszono również Kacpra Płażyńskiego.

– Temat mostu jest bardzo gorący w Tczewie. Zastanawiamy się, jak to powinno wyglądać już od dawna. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę tę szczególną historię Tczewa w kontekście II wojny światowej.

Sama historia mostu jest szczególna, jeśli chodzi o te wydarzenia wrześniowe, zaangażowanie naszych saperów, żołnierzy. Biorąc to wszystko pod uwagę ja nie mam wątpliwości, że ten most musi być odbudowany, ale z zachowaniem tego historycznego znaczenia.

Powiedział, że jest przekonany, że taki konserwator zabytków jak Igor Strzok, nie podejmie decyzji pochopnie.

– Myśląc o takich zabytkach użytkowych, które nam są potrzebne do codziennego funkcjonowania, musimy na to patrzeć z jednoczesnym zachowaniem wartości historycznej, a z drugiej strony nie możemy dłużej oczekiwać, że procedury administracyjne będą trwać i trwać. Tutaj faktycznie potrzebny jest nacisk posłów, opinii publicznej, żeby to się szybko skończyło i żeby można było wrócić do realizacji tej inwestycji, ale realizacji zgodnej z zalecaniami konserwatora zabytków – mówił Płażyński.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki