MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Chałupach otworzyli kurek gazowy. To symboliczne zakończenie budowy gazociągu z Władysławowa do Juraty

OPRAC.:
Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Udział wzięli m.in. Prezes Zarządu G.EN. Operator, Paweł Chałupka (z lewej), Zastępca Burmistrza Jastarni Jacek Świdziński przedstawicielka Gminy Władysławowo, Sylwia Koss - Chludzińska, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.
Udział wzięli m.in. Prezes Zarządu G.EN. Operator, Paweł Chałupka (z lewej), Zastępca Burmistrza Jastarni Jacek Świdziński przedstawicielka Gminy Władysławowo, Sylwia Koss - Chludzińska, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. G.EN. Operator
Gaz ziemny na Półwyspie Helskim popłynął już oficjalnie. W Chałupach uroczyście otwarto kurek gazowy. To symboliczne zwieńczeniem inwestycji budowy gazociągu łączącego Władysławowo z Juratą. - Półwysep Helski był niestety przez wiele lat białą plamą na mapie gazyfikowanej Polski - podkreślają przedstawciele G.EN. Operator.

Gaz ziemny na Półwyspie Helskim. Oficjalnie odkręcili kurek gazociągu w Chałupach

Uroczysty akt otwarcia kurka gazowego w Chałupach to symboliczne zwieńczenie historycznej budowy gazociągu łączącego Władysławowo z Juratą. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Półwyspu Helskiego będą mieli dostęp do gazu ziemnego prosto z sieci przesyłowej.

W G.EN. Operator podkreślają wielowymiarowy aspekt całego przedsięwzięcia.

- Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie będzie kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców regionu poprzez rozwój systemu dystrybucji gazu ziemnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego - mówi Marta Mąkosa-Bilenda z G.EN. Operator.

Półwysep Helski był przez wiele lat białą plamą na mapie gazyfikowanej Polski. Zdecydowana większość domów ogrzewana była paliwem stałym, pozostali korzystali z pieców gazowych lub na olej opałowy.

Jak informują w G.EN. Operator, w ramach przełomowej inwestycji wybudowano 11 736 m sieci dosyłowej de 225 relacji Władysławowo – Kuźnica oraz 1 385 m sieci rozdzielczej de 63 w Chałupach.

- Dostęp do błękitnego paliwa zyskali mieszkańcy oraz ośrodki turystyczne od Władysławowa po Juratę - podkreśla operator sieci gazowej. - Zachęcamy więc do składania wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.

Gaz ziemny z sieci to duży skok w kierunku ekologii, ale i podniesienia atrakcyjności nadmorskiego regionu.

- Rozbudowa sieci gazowej na tym odcinku daje nowe możliwości - komentują urzędnicy. - Istotnie wpłynie na komfort życia mieszkańców, wygodę turystów, a także zwiększy potencjał rozwoju gospodarczego gminy.

Gaz ziemny to połączenie bezpieczeństwa, wygody i dbałości o środowisko.

- Korzystanie z gazu ziemnego do celów grzewczych pozwala wyeliminować nieekologiczne źródła ciepła, a tym samym poprawić jakość powietrza, co się doskonale wpisuje w trendy ekoturystyki na Półwyspie Helskim - akcentują w G.EN. Operator.

ZOBACZ TEŻ NA dziennikbaltycki.pl. Jest nowa maksymalna cena za prąd: Tyle będziemy musieli płacić za prąd od lipca 2024 roku. Za dużo? Sięgnij po bon energetyczny

Mieszkańcy Chałup, Kuźniocy, Jastarni Juraty zaintersowani przyłączeniem się do gazu ziemnego, mogą juz składać wnioski. Te można zrobić online na stronie internetowej G.EN. Operator lub w miejscowym oddziale firmy w Pucku.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki