Medalowe pożegnanie z Bydgoszczą. Nasi lekkoatleci pokazali się z dobrej strony w mistrzostwach Polski na Stadionie Zawiszy

Weronika Lizakowska i młodsza od niej Olimpia Breza stanęły na podium. Julia Koralewska (AZS AWFiS Gdańsk) ostatecznie była 14. Przemysław Świderski
Weronika Lizakowska i Olimpia Breza z Remusa Kościerzyna, Agnieszka Ellward z Floty Gdyniaoraz kobieca sztafeta 4x100 metrów AZS-u AWFiS-u Gdańsk postarali się w sobotę, 29 czerwca 2024 roku o medalowe zakończenie rywalizacji podczas 100 mistrzostw Polski w lekkoatletyce na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

100. PZLA mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy 2024

Cztery medale dołożyli ostatniego dnia 100 mistrzostw Polski w lekkoatletyce reprezentanci Pomorza. Pięknie ułożył się bieg kobiet na 5000 metrów. Prym wiodły w nim zawodniczki KUKS-u Remusa Kościerzyna. Weronika Lizakowska wygrała wyraźnie z czasem 15.38,15, a jej klubowa koleżanka Olimpia Breza zajęła trzecią lokatę z czasem 15.53,07. Rozdzieliła je Eliza Megger (LKS Pszczyna) z "życiówką" 15.45,47.

W chodzie na 10 000 metrów wicemistrzynią Polski kobiet została Agnieszka Ellward z WKS-u Floty Gdynia. Jej czas to 46.22,97. Do złotej Olgi Chojeckiej (WLKS Nowe Iganie) straciła prawie 2 minuty i 18 sekund. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie Pomorze reprezentował chodziarz Dominik Barbużyński z KL-u Lechii Gdańsk. Zajął on szóste miejsce z czasem 46.05,95.

Aleksandra Belowska, Kamila Sobczyk, Kamila Stempkowska oraz Aleksandra Piotrowska z AZS-u AWFiS-u Gdańsk postarały się o brązowe krążki w rywalizacji sztafet 4x100 metrów. Nasze sprinterki uzyskały czas 45,47. Złota sztafeta AZS-u AWF-u Katowice miała rezultat 44,67, a srebrna AZS-u AWF-u Warszawa 45,13.

Klasyfikację medalową 100 mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy wygrał AZS UMCS Lublin z 11 medalami (5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe). Drugi był KS AZS AWF Katowice - 8 (4 - 3 - 1), a trzecie KS Podlasie Białystok - 6 (3 - 2 - 1). Szóste miejsce przypadło SKLA Sopot (2 złote i 1 srebrny), a dziewiąte Remusowi Kościerzyna (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy). W zestawieniu województw Pomorze znalazło się na trzecim miejscu z 12 krążkami (6 - 3 - 3).