Arka Gdynia wysoko wygrała sparing z wicemistrzem Irlandii Północnej. Co z Olafem Kobackim? Może trafić do angielskiej Championship

Olaf Kobacki może odejść z Arki Gdynia
Olaf Kobacki może odejść z Arki Gdynia Jakub Steinborn
Arka Gdynia efektownie wygrała pierwszy mecz sparingowy, a z dobrej strony pokazał się nowy nabytek zespołu, czyli Szymon Sobczak. Żółto-niebiescy ograli Linfield FC 5:2, choć przegrywali po pierwszej połowie. Na boisku zabrakło Olafa Kobackiego, który wkrótce może kontynuować karierę na Wyspach Brytyjskich.

Olaf Kobacki i Karol Czubak to na pewno kluczowi zawodnicy w zespole z Gdyni. Brak awansu do PKO Ekstraklasy wyzwolił spekulacje, że obaj mogą opuścić zespół żółto-niebieskich. I nie można wykluczyć, że Arka będzie walczyć o krajową elitę bez Olafa i Karola.
Dziś wydaje się, że bliższy odejścia jest Kobacki, bo jego zabrakło w sparingu, podczas gry Czubak pojawił się na boisku i strzelił gola. W kontekście Olafa najczęściej mówi się, że może trafić do angielskiej Championship, a skrzydłowym mają się interesować Norwich, Derby County oraz Sheffield Wednesday.

Arka zagrała mecz sparingowy w Gniewinie z Linfield FC, czyli aktualnym wicemistrzem Irlandii Północnej. Trener Wojciech Łobodziński musiał postawić w większym wymiarze na młodych zawodników, bo wciąż kontuzjowani są Martin Dobrotka oraz Janusz Gol, a po wypożyczeniach do klubów wrócili Alassane Sidibe, Tornike Gaprindaszwili oraz Hubert Turski. Pojawili się za to nowi zawodnicy, czyli Damian Węglarz, Adam Ratajczyk, Joao Oliveira i Szymon Sobczak. Wynik meczu otworzył Czubak, ale przed końcem pierwszej połowy drużyna z Irlandii Północnej strzeliła dwa gole. Druga połowa spotkania to już zdecydowana dominacja żółto-niebieskich, którzy strzelili aż cztery gole. Dwa z nich zdobył Sobczak, który tuż przed swoim drugiem trafieniem nie wykorzystał rzutu karnego. Zaliczył jednak występ na plus i widać, że będzie wzmocnieniem dla zespołu prowadzonego przez trenera Łobodzińskiego.

Arka od 1 do 10 lipca drużyna będzie na zgrupowaniu w Danii, w ośrodku Vildbjerg Sports niedaleko Herning. W Skandynawii rozegra dwa mecze sparingowe - 7 lipca z Viborg FF, a 10 lipca z Randers FC. Po powrocie do Gdyni piłkarze Arki będą przygotowywać się na miejscu, a pierwszoligowy sezon zaczną od wyjazdowego spotkania ze Stalą Rzeszów.

Arka Gdynia – Linfield FC 5:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Karol Czubak (10), 1:1 Ethan McGee (42), 1:2 Chris McKee (44), 2:2 Szymon Sobczak (47), 3:2 Kacper Skóra (59), 4:2 Dawid Gojny (71), 5:2 Szymon Sobczak (89)

Arka: (I połowa) Węglarz - Tomal, Stolc, Marcjanik, Lipkowski - Staniszewski – Ratajczyk, Adamczyk, Jakubczyk, Joao Oliveira - Czubak. (II połowa) Lenarcik - Navarro, Górecki, Azacki, Gojny – Borecki - Sawicki, Kaczmarek, Zieliński, Skóra - Sobczak