MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słupsk: Budżet uchwalony w atmosferze domysłów

Robert Gębuś, Kinga Trubicka
Przy głośnych spekulacjach o cichej koalicji PO z prezydentem Słupska, radni przegłosowali projekt budżetu na 2011 r., który zakłada 49 mln zł deficytu w miejskiej kasie. Wszystko dlatego, że rajcy klubu PO mówili jednym głosem z prezydentem w sprawie budżetowego projektu magistratu. Wyłamała się jedynie radna PO, Anna Bogucka-Skowrońska.

Budżet, który przeszedł 15 głosami "za", przy 8 głosach "przeciw", zakłada, że w tym roku dochody miasta wyniosą ok. 443 mln zł, natomiast wydatki sięgną 0,5 mld zł.

- Ten budżet jest budżetem wirtualnym - ostrzegał Robert Kujawski, radny PiS. - Wydatki w stosunku do roku poprzedniego rosną o 20 mln złotych.
- Dochody są realne - przekonywała Anna Łukaszewicz, skarbnik miasta. - To trudny budżet. Rosną jednak i dochody, i wydatki.

Podejrzenia o koalicję PO z prezydentem wywołało wspólne głosowanie i wypowiedź prezydenta Macieja Kobylińskiego, który oświadczył, że wybrał już swojego zastępcę. Nie chciał jednak zdradzić, kto to jest. Przypomnijmy, że wcześniej do tego stanowiska przymierzany był Krzysztof Sikorski (PO).

- Prezydent pojawił się w poniedziałek na posiedzeniu klubu PO, by zaproponować autopoprawkę do budżetu - mówi jeden z radnych. - Uchwała budżetowa przeszła z kosmetycznymi poprawkami większością połączonych głosów PO i Lewicy. To może wskazywać, że istnieje już jakaś koalicja - snuje domysły.
Zaprzecza temu Zbigniew Konwiński, szef słupskiej PO.
- Procedury mówią wyraźnie, że porozumienie musi być poparte uchwałą zarządu powiatowego PO - mówi Konwiński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki