Sąd: Paweł Adamowicz winnym pomówienia i naruszenia...

  Sąd: Paweł Adamowicz winnym pomówienia i naruszenia nietykalności cielesnej działacza Młodzieży Wszechpolskiej. Wyrok nie jest prawomocny

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piątek, 13 lipca 2018 r., Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku uznał prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza winnym pomówienia działacza Młodzieży Wszechpolskiej oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej.
  Ogłoszenie wyroku w sprawie przeciwko Pawłowi Adamowiczowi za naruszenie nietykalności cielesnej wobec Aleksandra Jankowski z Młodzieży Wszechpolskiej
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemyslaw Swiderski

  Sąd w nieprawomocnym wyroku orzekł wobec samorządowca karę grzywny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

  Podczas ogłoszenia wyroku prezydenta Pawła Adamowicza nie było na sali.
  Przypomnijmy, w kwietniu br.
  odbyły się mediacje między Pawłem Adamowiczem, prezydentem Gdańska, a Aleksandrem Jankowskim, członkiem Młodzieży Wszechpolskiej. Nie doprowadziły one jednak do porozumienia stron. Wcześniej Jankowski złożył przeciwko samorządowcowi prywatny akt oskarżenia. Wskazuje w nim, że prezydent "uderzył go ręką w pierś" oraz nazwał faszystą. Samorządowiec twierdzi, że "stroną agresywną była MW". W związku z tym, że do porozumienia nie doszło, sprawą zajął się sąd.Zobacz galerię
  Czytaj więcej: Prezydent Paweł Adamowicz i członek Młodzieży Wszechpolskiej nie zdołali się dogadać. Mediacje spaliły na panewce, sprawą zajmie się sąd  Wydarzenia, których dotyczy spór, rozegrać się miały 7 listopada ubiegłego roku w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, w trakcie wystąpienia Adama Michnika, zatytułowanego „Dwie Niepodległości – 1918/1989 - wyzwania i bilans”. Spotkanie z dziennikarzem odbywało się w ramach Gdańskich Debat Obywatelskich.

  Na miejscu pojawili się członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Aleksander Jankowski z MW tłumaczył, że ich happening miał polegać na "ułatwieniu panu Michnikowi prowokacji na marszach niepodległości". Nawiązał tym samym do działań dziennikarza Jacka Hugo-Badera (współpracującego z "Wyborczą"), który ucharakteryzował się na ciemnoskórą osobę i wziął udział w Marszu Niepodległości, opisując później swoje doświadczenia.

  Czytaj też: Mediator będzie godził prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i członka Młodzieży Wszechpolskiej, który złożył do sądu prywatny akt oskarżenia

  Opowiadał, że udali się tam ze "smołą" (faktycznie mieszanką węgla medycznego, mąki i wody). - Aby pan Michnik mógł wysmarować całą redakcję na nasz koszt, a nie tylko jednego dziennikarza. Wszystko przebiegało normalnie, zrobiliśmy happening, nikt nie zareagował z naszej strony agresywnie, pan Michnik zareagował bardzo kulturalnie, podziękował i wtedy do akcji wkroczył pan prezydent Paweł Adamowicz - twierdzi Jankowski.

  W prywatnym akcie oskarżenia, przeciwko prezydentowi Gdańska, skierowanym przez działacza MW czytamy: "Oskarżony, stosując siłę fizyczną, dokonał ataku na moją osobę oraz dwie inne kobiety. Stosując siłę fizyczną zdecydowanie odpychał nas krzycząc słowa "Won", "Precz!" oraz pomawiając nas poprzez nazwanie mnie jak i dwóch obecnych ze mną kobiet mianem "faszystów".

  "Oskarżony, stosując siłę fizyczną, dokonał ataku na moją osobę oraz dwie inne kobiety. Stosując siłę fizyczną zdecydowanie odpychał nas krzycząc słowa "Won", "Precz!" oraz pomawiając nas poprzez nazwanie mnie jak i dwóch obecnych ze mną kobiet mianem "faszystów".

  Prezydent Adamowicz jeszcze w marcu, kiedy stawił się w sądzie w związku z pierwszym posiedzeniem, zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, że szarpał Jankowskiego. - Broniłem dostępu do Adama Michnika, i tyle - powiedział.

  - Jestem bardzo zadowolony z wyroku. Uważam, że kara jaką wymierzył sąd, jest dosyć adekwatna - powiedział po wyjściu z sądowej sali Aleksander Jankowski z MW. - Zgadzam się z większością tez, jakie sąd przedstawił w krótkim uzasadnieniu wyroku. Cieszę się, że taki wyrok zapadł - stwierdził Jankowski.

  Włodarz Gdańska (który w sądzie się w piątek nie pojawił), także zabrał głos w sprawie wyroku sądu. - Żyjemy w coraz bardziej dziwnym kraju. Ja nie wiem gdzie ja mieszkam. Rok temu Młodzież Wszechpolska wobec mnie i innych prezydentów polskich miast, wydała cywilny akt zgonu. Żadna prokuratura w Polsce nie uznała tego za coś złego, co więcej, polski sąd też uważał, że nie ma nic w tym złego, że twarze prezydentów miast Polski są opatrzone dokumentem, który się wydaje po śmierci człowieka - mówił dziennikarzom Adamowicz.

  - Młodzież Wszechpolska przychodzi, rozrabia na spotkaniu, oficjalnym wykładzie Adama Michnika. I kto jest winien? - pytał retorycznie samorządowiec, zauważając, że winien jest ten "kto staje w obronie wartości demokratycznych, prawdy".

  - Dzieje się coś złego. Kiedy składam wnioski o delegalizację ONR, prokuratura również milczy. Kiedy składam kolejne wnioski dotyczące MW, również aparat państwowy milczy. Ja się czuję dzisiaj ofiarą. Ja się czuje w polskim państwie niebezpiecznie. Ja uważam, że polskie państwo nie chroni porządku konstytucyjnego, tylko tych, którzy chcą ten porządek obalić - mówił Adamowicz.

  Ja się czuję dzisiaj ofiarą. Ja się czuje w polskim państwie niebezpiecznie. Ja uważam, że polskie państwo nie chroni porządku konstytucyjnego, tylko tych, którzy chcą ten porządek obalić

  Zapowiedział, że złoży apelację od wyroku sądu. - Będę apelował do Sądu Najwyższego - stwierdził, podkreślając, że jak będzie trzeba, zwróci się również do unijnych organów wymiaru sprawiedliwości.

  - Mówienie, że naruszyłem nietykalność osobistą pana J. jest jakimś żartem. Nie wiem czy to poważne. Mówienie, że obraziłem tego pana, jest jeszcze większym żartem. Myśmy się poczuli obrażeni, te 300 osób, które przyszły na wykład Adama Michinka - stwierdził Adamowicz.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Adamowicz WON!

  Chris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  ty bucu leśny!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucja Kulturowa.

  TED51 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1


  Zauważmy, iż te zdegenerowane Siły Ciemności wraz ze Stronnictwem Dewiantów, w kontekście obchodzonych uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości, plują w twarz Polakom, nie...rozwiń całość


  Zauważmy, iż te zdegenerowane Siły Ciemności wraz ze Stronnictwem Dewiantów, w kontekście obchodzonych uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości, plują w twarz Polakom, nie tylko w przenośni, ale dosłownie. Takie horridum spectaculum, wpisuje się w rewolucję kulturową, a w szczególności w rewoltę seksualną (czytaj poglądy Hermana Marcusa i Alfreda Kinseya, a będziesz mądrzejszy) mającą na celu ogłupienie i zniewolenie ludu. Takie działania antypolskie, można także uznać za objaw wojny hybrydowej, z której cieszą się i radują nasi wrogowie, czyli agentura obcych stronnictw: Stronnictwa Ruskiego, Stronnictwa Pruskiego, Stronnictwa Niemieckiego, Stronnictwa Dewiantów i innych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucja Kulturowa.

  TED51 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1


  Powszechnie wiadomo, iż to szatańskie misterium plugawi Krzyż, oraz figurę św. Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta Słupsk, dokonując na niej zboczone akty seksualne. Refleksyjny obywatel,...rozwiń całość


  Powszechnie wiadomo, iż to szatańskie misterium plugawi Krzyż, oraz figurę św. Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta Słupsk, dokonując na niej zboczone akty seksualne. Refleksyjny obywatel, zdaje sobie sprawę, iż ta akcja ma na celu wzburzenie obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za naszą kulturę i wiedzą, że obrażanie uczuć religijnych, sprowadzanie sztuki teatralnej do rynsztoka, nie tylko obraża inteligencję przeciętnego mieszkańca Słupska, ale sieje antypedagogikę, deprawującą i demoralizującą nasze dzieci i młodzież, podobnie jak dzikie harce uliczne zboczeńców, chuliganów i anarchistów pod ogłupiających hasłem „parada równości”.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucja Kulturowa.

  TED51 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Obraza uczuć religijnych. Kodeks Karny Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania...rozwiń całość

  Obraza uczuć religijnych. Kodeks Karny Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tubylcze Siły Ciemności którym szefuje celebryta – sodomita, agent i propagator Stronnictwa Dewiantów, nie rezygnują z prób, sprowadzenia do Słupska diabelskiej orgii pt. „Klątwa” odprawionej w ramach festiwalu „Scena wolności” (od rozumu i moralności).
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nosił wilk, razy kilka...

  Rumcajs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Super, a pozostałe „dokonania", tej łajzy ? Króla polskiego, któremu ten kmiot do pięt nie urasta , obłóczył w kodziarką szmatę-za to powinien, do końca życia wąchać smród na Szadółkach !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Deser party

  Gdańsk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

  czarny chleb, czarna kawa...
  Tęczowy Budyń za kratkami...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No, to rozumiem!

  Polihistor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

  No, i teraz już tylko jazda w dół, aż do sromotnej porażki - oby na wszystkich polach!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie kijem, to paleczka.

  Krol KiK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Anemik szarpnal zdechlakiem
  a temu az mycka spadla,
  on jest- lecz Moskopolakiem
  zas walka byla zazarta.

  Sad pobrzekujac lancuchem
  chcac stronom przychylic nieba
  i idac z postepu duchem...rozwiń całość

  Anemik szarpnal zdechlakiem
  a temu az mycka spadla,
  on jest- lecz Moskopolakiem
  zas walka byla zazarta.

  Sad pobrzekujac lancuchem
  chcac stronom przychylic nieba
  i idac z postepu duchem
  skazal -nie za to co trzeba!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sędzia-kalosz!

  lcmp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

  Wiadomo nie od dzisiaj, że weszwolactwo nie ma żadnych zdolności honorowych i takiego kupska łajna nie sposób ani pomówić, ani naruszyć jego "nietykalność"!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Budyn bije Obywateli !

  Cios na klate bo nie ma sladow ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 15

  To byl cios na klate ,ze mlodzieniec stracil rownowage.........

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!