300 Plus - wniosek online. Termin do 30 listopada 2018....

  300 Plus - wniosek online. Termin do 30 listopada 2018. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Program Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 zł?

  opr. Maria Poznańska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Wnioski od 1 lipca! Kiedy złożyć wniosek i dostać 300 zł na początek roku szkolnego 2018/2019?

  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Wnioski od 1 lipca! Kiedy złożyć wniosek i dostać 300 zł na początek roku szkolnego 2018/2019? ©Przemyslaw Swiderski

  300 Plus to nowy program wyprawki szkolnej 2018 na dziecko, które zaczyna nowy rok szkolny. Wnioski online złożyć można TYLKO DO 30 LISTOPADA! Wyprawkę otrzyma każde dziecko, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. Ma być ona przyznawana raz w roku, przed wrześniem. Poznajcie kryteria i zasady programu "Dobry Start". Dla kogo wyprawka szkolna 2018? Jak złożyć wniosek o 300 plus? Nadal możesz to zrobić! Termin mija 30 listopada.
  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Wnioski od 1 lipca! Kiedy złożyć wniosek i dostać 300 zł na początek roku szkolnego 2018/2019?

  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Wnioski od 1 lipca! Kiedy złożyć wniosek i dostać 300 zł na początek roku szkolnego 2018/2019? ©Przemyslaw Swiderski

  Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

  Sonda

  Czy uważasz, że program "Dobry start", w któym uczniowie otrzymają 300 zł na wyprawkę szkolną to dobry pomysł?  Wniosek 300 Plus. Wnioski online można składać już od 1 lipca  Internetowa możliwość składania wniosków o 300 plus ruszył 1 lipca. Program "Dobry Start" ma pomóc w zakupie wyprawki szkolnej. Możemy to zrobić za pomocą serwisu empatia.mpips.gov.pl i elektroniczne konto we własnym banku.

  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Kto otrzyma dofinansowanie?  Na wsparcie mogą liczyć rodzice każdego dziecka, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. Rządowa wyprawka ma być przyznawana raz w roku, przed rozpoczęciem roku szkolnego.

  Kryteria i zasady programu:

  1. Dla dzieci uczących się do 20. roku życia
  Świadczenie “Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24. roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

  2. Trzeba złożyć wniosek o 300 Plus

  Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

  3. Jak złożyć wniosek o 300 plus?
  Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie). Warto zauważyć, że gmina wykorzysta rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego 500+.

  4. Termin złożenia wniosku o 300 plus. Od 1 lipca online, od 1 sierpnia drogą papierową
  Wniosek, podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+”, będzie można składać już od 1 lipca on-line przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

  5. Kiedy wpłyną środki z 300 Plus?
  W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

  - Program będzie powszechny. To rodzice będą decydować, na co wydać te pieniądze. My ufamy polskim rodzinom i wiemy, że to one najlepiej znają swoje potrzeby - przyznaje Mateusz Morawiecki.

  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018 na dziecko. Wnioski od 1 lipca! Kiedy złożyć wniosek i dostać 300 zł na początek roku szkolnego 2018/2019? Przemyslaw Swiderski


  300 Plus. Wyprawka szkolna 2018. Warto to wiedzieć!  Program "Dobry start" rusza w roku szkolnym 2018/2019. W sumie wyprawkę szkolną 2018 ma otrzymać 4,6 mln dzieci. Ile to będzie kosztowało? Rocznie koszt programu "Dobry start, wyprawka szkolna" to 1,4 mld złotych!

  O tym warto pamiętać!

  Bez doręczania decyzji administracyjnej, aby przyspieszyć realizację programu! Jak informuje resort, zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będzie ona wydawana jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

  300 Plus nie wlicza się do dochodu! Świadczenie “Dobry start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

  300 Plus nie dostaną dzieci w przedszkolach i zerówkach! Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz te realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

  Wyprawka szkolna 2018. Program PiS "Dobry start, wyprawka szkolna"  Ruszyły spotkania przedstawicieli MRPiPS z samorządowcami, pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Są one związane z przygotowaniami rozpoczęcia procesu przyjmowania wniosków o nowe świadczenie.  Danuta Kozakiewicz o wyprawce szkolnej. Ile kosztuje wysłanie dziecka do szkoły?

  Źródło: TVN  SPRAWDŹ SIĘ! QUIZY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (66)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rodzice sknery

  Mam 14 lat 8 klasa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Moi rodzice mają gdzieś ten program a kasę wezmą dla siebie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idiotyzmy pis, skonczymy jak wenezuela

  Czarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  całe te 500+ jak przyznal nawet sam ekspertunio idealizmo morawiecki, że jest na kredyt teraz, by przekupić moherów i rodziców wymyslaja jakies dodatki, bo wybory sie zblizaja, Cały ten program...rozwiń całość

  całe te 500+ jak przyznal nawet sam ekspertunio idealizmo morawiecki, że jest na kredyt teraz, by przekupić moherów i rodziców wymyslaja jakies dodatki, bo wybory sie zblizaja, Cały ten program 500+ to przyniosł tylko spadek pracownikow, gdzie siedza nic nie robia tylko chlaja za 500+

  mam nadzieje, ze skonczy im sie ta kadencja i ze POLACY juz nie beda tacy glupii zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Studia

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Na studiach też są potrzebne podręczniki skoro do 20 roku życia należy się 300zl to dlaczego studenci są pominięci .To kolejne nieudane decyzje tego rządu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pożyczka

  Paulinna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niestety edukacja niby darmowa sporo kosztuje. W tym roku udało mi się uniknąć pożyczki bo w tatmtym roku trochę wzięłam na vivus.pl, ale spłaciłam w przeciągu miesiąca i w sumie nie żałuję.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żenada

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Moje dziecko idzie do zerówki w przedszkolu również muszę zakupić wyprawkę. Więc pytam gdzie tu sprawiedliwość???


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WYPRAWKA SZKOLNA, NIE PRZEDSZKOLNA

  MMK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  JAK SAMA NAZWA MÓWI, CHODZI O WYPRAWKĘ SZKOLNĄ, NIE PRZEDSZKOLNĄ. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyprawka dla dzieci uczących się do 20 roku

  wojtek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Dziecko 19 letnie studiuje to już nie dostanie. To znaczy nie zalicza się do grupy uczących się . Nie rozumiem tej decyzji.Stąd wniosek nie warto się uczyć , Albo uczyć się do 20 roku życia w...rozwiń całość

  Dziecko 19 letnie studiuje to już nie dostanie. To znaczy nie zalicza się do grupy uczących się . Nie rozumiem tej decyzji.Stąd wniosek nie warto się uczyć , Albo uczyć się do 20 roku życia w szkole średniej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tylko narzekanie

  mama (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  dlaczego wciąż narzekacie, mam dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym i nie dostanę na ich start, ale cieszę się, że jest szansa dla innych. Kiedyś nic nie było poza obowiązkiem edukacji i kosztami z...rozwiń całość

  dlaczego wciąż narzekacie, mam dwójkę dzieci w wieku przedszkolnym i nie dostanę na ich start, ale cieszę się, że jest szansa dla innych. Kiedyś nic nie było poza obowiązkiem edukacji i kosztami z tym związanymi, a teraz jest teoretycznie lepiej dla większości, a i tak będą ludzie co narzekają, zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Xxx

  Zerówka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Tak samo traktuja dzieci z zerowki jak przy 500plus pierwsze dziecko porazka a co one jest inne od drugiego trzeciego itd!!! Brak slow na ta nasza pożal sie Boze polityke! W zerowce sa tak samo...rozwiń całość

  Tak samo traktuja dzieci z zerowki jak przy 500plus pierwsze dziecko porazka a co one jest inne od drugiego trzeciego itd!!! Brak slow na ta nasza pożal sie Boze polityke! W zerowce sa tak samo wydatki jak pierwsza klasa albo większe bo twraz pierszak ma ksiazki za darmo a zerowka niestety nie!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WYPRAWKA SZKOLNA, NIE PRZEDSZKOLNA

  MMK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE, MOWA O WYPRAWCE SZKOLNEJ, NIE PRZEDSZKOLNEJ. LUDZIE CO Z WAMI...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zerówki

  Kc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  No tak 300+ nie dla zerowek i przedszkoli bo w przedszkolach nie płaci się za wyprawkę i nie ma podręczników to jakiś żart? Otóż gdyby ktoś nie wiedział to trzeba płacić za wyprawkę i za...rozwiń całość

  No tak 300+ nie dla zerowek i przedszkoli bo w przedszkolach nie płaci się za wyprawkę i nie ma podręczników to jakiś żart? Otóż gdyby ktoś nie wiedział to trzeba płacić za wyprawkę i za podręczniki a oprócz tego co miesiąc za przedszkole zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WYPRAWKA SZKOLNA, NIE PRZEDSZKOLNA

  MMK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE, MOWA O WYPRAWCE SZKOLNEJ, NIE PRZEDSZKOLNEJ. LUDZIE CO Z WAMI...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety strata dla rodziców

  Robert Łoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  300 złotych nie zrekompensuje konieczności zakupu książek dla dzieci. Niestety rodzice muszą kupić ksiązki, co z zeszytami ćiwczeń tworzy znaczny wydatek iw rezultacie nie zrepompensuje tego co...rozwiń całość

  300 złotych nie zrekompensuje konieczności zakupu książek dla dzieci. Niestety rodzice muszą kupić ksiązki, co z zeszytami ćiwczeń tworzy znaczny wydatek iw rezultacie nie zrepompensuje tego co poprzedni rzad zrobił dla dzieci i kieszeni ich rodziców. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo