reklama

Rozbudowa Drogi Zielonej i tunel pod Pachołkiem. Ruszają spotkania dla mieszkańców [HARMONOGRAM]

Marcin LenartZaktualizowano 
Karolina Misztal
Nowe połączenie komunikacyjne będzie służyć nie tylko mieszkańcom Osowej czy Oliwy - skorzystają na tym wszyscy - przekonują urzędnicy.

Nowa Kielnieńska, Nowa Spacerowa z tunelem pod Pachołkiem i Zielony Bulwar - jedni krytykują, inni nalegają na szybką realizację nowej trasy komunikacyjnej dla Gdańska. Jakie korzyści niesie ze sobą ta inwestycja? Tego mieszkańcy dowiedzą się na sześciu spotkaniach informacyjnych zorganizowanych przez Biuro Rozwoju Gdańska przy wsparciu rad dzielnic.

Czytaj: Arcybiskup Głódź poparł Drogę Zieloną w Gdańsku. Radni PiS mają kłopot

Po artykułach w „Tygodniku Trójmiasto” na temat tej inwestycji zawsze jest dużo opinii. Trasa dzieli nie tylko mieszkańców, ale także radnych, działaczy miejskich i ekologów. Niektórzy mówią o kolejnej odsłonie gigantomanii w Gdańsku, inni chcą zamykać ramę komunikacyjną miasta.

Zobacz: Droga Zielona w Gdańsku budzi kontrowersje [MAPA]

Dlatego warto się wybrać na spotkania ws. nowej trasy komunikacyjnej.

- Każda inwestycja transportowa budzi kontrowersje. Pojawiają się obawy mieszkańców w sąsiedztwie planowanej drogi o jej kształt i rolę. Jest to uzasadnione, dlatego w trakcie tych indywidualnych spotkań spróbujemy rozwiać wątpliwości. Pamiętajmy, że jesteśmy jeszcze na początku procesu inwestycyjnego - stwierdza Edyta Damszel-Turek, dyrektor Biura Rozwoju Gdańska.

Planowana trasa rozpoczyna się od tunelu pod Martwą Wisłą, następnie biegnie na skraju osiedli mieszkaniowych Zaspy, Przymorza, Żabianki oraz terenów zielonych Pasa Nadmorskiego. Kolejnym jej etapem jest tunel pod Pachołkiem i Nowa Spacerowa oraz węzeł Wysoka (omijając Oliwę i Osowę). Jej ostatni odcinek sięga do planowanej obwodnicy Metropolitalnej poprzez ulicę Nową Kielnieńską.

Obecnie DRMG przygotowuje zamówienie publiczne w celu wyłonienia wykonawcy, który opracuje dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla układu łączącego drogę wojewódzką nr 218 z ul. Kielnieńską i Zielonym Bulwarem w Gdańsku.

Radni Gdańska za rozbudową Drogi Zielonej [ZDJĘCIA]

Nowa trasa w Gdańsku. Harmonogram spotkań

Spotkania odbędą się w siedzibach Rad Dzielnic od godziny 16:00 do 19:00

  • 19 września - Osowa; ul. Wacława Balcerskiego 35
  • 20 września - Przymorze Małe; ul. Czerwony Dwór 25
  • 21 września - Oliwa; ul. Opata Jacka Rybińskiego 10
  • 26 września - Żabianka-Jelitkowo-Tysiąclecia-Wejhera; ul. Szyprów 3
  • 27 września - Zaspa-Młyniec; ul. Pilotów 7
  • 28 września - Przymorze Wielkie; ul. Jagiellońska 5

W siedzibach rad dzielnic projektanci Biura Rozwoju Gdańska czekać będą na mieszkańców - to okazja do uzyskania przez wszystkich zainteresowanych informacji z pierwszej ręki, co zapewne pomoże w wypracowaniu własnej opinii dotyczącej trasy.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Poporopopo

Możesz nienawidzić Budynia, ale tunel jest potrzebny. Znam wielu głupków,KTÓRZY przekornie będą protestować, bo to inwestycja Budynia. Ambulans nie dojedzie do twojego umierającego dziecka,ojca, brata itd, ale tacy jak ty będą zadowoleni,że Budyniowi się sprzeciwili. Nich wasze PiSowskie rodziny umierają, ale za to Adamowicz będzie "zły",że nie będzie mógł wam wybudować tunelu. Z nienawiści jeszcze się podpal publicznie,to będą ciebie czcili w miesięcznice, a wszyscy Peowcy będą wściekli,że jesteś poparzony ,a oni nie.

T
Tobi

Dla tych dwoch to chyba miejsce jest gdzie indziej ???

Dodaj ogłoszenie