Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE. Tematy i zadania na testach [ARKUSZE, OPINIE]

MJANZaktualizowano 
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych pisali w środę, 17.12.2014 roku próbny sprawdzian szóstoklasisty z CKE, który w 2015 roku odbędzie się w nowej formule. ARKUSZE i KLUCZ ODPOWIEDZI znajdziecie w naszym serwisie po godz. 15. Sprawdźcie OPINIE i KOMENTARZE po testach szóstoklasistów.

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Język polski i matematyka-ODPOWIEDZI
Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Język angielski- ODPOWIEDZI

Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Język polski i matematyka [ARKUSZE,PYTANIA,ODPOWIEDZI]

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 z Operonem [TEMATY]

Próbne testy szóstoklasistów 2014. Angielski [ARKUSZ CKE + KLUCZ ODPOWIEDZI]

- Szóstoklasiści po napisaniu testu wychodzili zadowoleni. Jedynym mankamentem było to, że na drugą część, z języka obcego, musiały czekać ponad godzinę – mówiła Małgorzata Gładysiewicz, dyrektor SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Sopocie. - Ale już po egzaminie z j. angielskiego wychodziły z uśmiechem.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE - TEMATY, ZADANIA

Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00 Część pierwsza skupiała się na zadaniach z j. polskiego i matematyki. Dzieci musiały napisać opowiadanie pt. "Pies na medal”. Mogły korzystać z fragmentu powieści „Biały Kieł” Jacka Londona. Musiały też krótko odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego Biały Kieł powrócił na miejsce letniego obozu Indian. Wyjaśnij powody jego zachowania, odwołując się do tekstu”.

Dzieci musiały także udzielić odpowiedzi na pytania do tekstu Anny Brzezińskiej „Jeździec z zbroi”.

Matematyka na próbnym teście szóstoklasisty, przygotowanym przez CKE

- Z zadań matematycznych największą trudność sprawiało uczniom to, które dotyczyło obliczenia objętości prostopadłościanu. Dzieci musiały sprawdzić, czy do pojemnika w tym kształcie można wsypać kilogram cukru – opowiada dyrektorka SP nr 9.

Inne zadanie polegało na analizie diagramu. Dzieci też musiały zmierzyć się z zadaniem otwartym dotyczącym oferty pensjonatu. W tabeli podano iliczbę pokoi i liczbę osób, dla których są przeznaczone, a dzieci musiały obliczyć, ile osób może przenocować w pensjonacie. Było też zadanie otwarte dotyczące procentów.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty - test z angielskiego

W sprawdzianie z j. obcego umieszczono jedynie pytania zamknięte.

- Wszystko u nas przebiegło sprawnie, a zadania odpowiadały temu, co przerabiamy z dziećmi na zajęciach – podsumowała Małgorzata Gładysiewicz.

EDUKACJA NA POMORZU: WYNIKI, ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Zobacz koniecznie: SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2015, SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015, EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015, MATURA 2015

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
GOŚĆ

MAM PYTANIE NA ILE PUNKTÓW CAŁOŚCIOWO JEST TEN CAŁY SPR

ł
łatwe

testy z polskiego i angielskiego były o wiele łatwiejsze nisz myślałam, matma była średnia

A
Anna Mamica

Był bardzo łatwy

A
Anonim

Moim zdaniem test próbny z matematyki był o wiele trudniejszy niż z polskiego . Pisząc test myślałam że będzie inaczej :)

Dodaj ogłoszenie