Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2015 z Operonem. Tematy na testach 8.01.2015 [OPINIE, ARKUSZE]

MJANZaktualizowano 
Próbny test szóstoklasistów 2015 z Operonem odbył się 8 stycznia. Monika Jankowska
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych napisali 8.01.2015 roku próbny test szóstoklasisty 2015. Sprawdzian szóstoklasisty przygotowało Wydawnictwo Operon. W grudniu podobne testy przeprowadziło CKE. Sprawdźcie, jakie tematy pojawiły się na próbnym sprawdzianie! Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Język polski i matematyka-ODPOWIEDZI
Sprawdzian szóstoklasisty 2016. Język angielski- ODPOWIEDZI

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2015 z Operonem rozpoczął się 8.01 2015 roku o godz. 9. W tym roku do sprawdzianu przystąpiło ok. sześc i pół tysiąca szkół w całej Polsce. W województwie pomorskim szkół tych było 355. W Gdańsku próby sprawdzian szóstoklasisty z Operonem odbył się w 35 szkołach, w Gdyni – 15 szkołach, a w Sopocie – w dwóch.

Uczniowie z gdańskiej szkoły nr 21 twierdzili, że test był w miarę łatwy. Mówili też, że nieco łatwiejsze były zadania z części humanistycznej. Zadania, z jakimi musieli się zmierzyć dotyczyły np. historii sztuki:rozpoznać na rysunku kolumnę dorycką i odpowiedzieć na pytania do tekstu pt. „O budowie starożytnych kolumn”.

Na sprawdzianie pojawił się też wiersz Tadeusza Kubiaka „Na start”. Zadania otwarte dotyczyły tematyki sportu. Szóstoklasiści musieli napisać ogłoszenie, o biegu rodzinnym na 5 km i sprawozdanie z wydarzenia sportowego, które obejrzeli.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Przykładowe zadania. Język polski i matematyka [ARKUSZE,ODPOWIEDZI]

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2015 z Operonem - zadania z matematyki i przyrody

Z zadań matematyczno-przyrodniczych niektórym trudność sprawiło zadanie otwarte, które polegało na obliczeniu objętości prostopadłościanu. Po przerwie dzieci pisały test z języka obcego.

- Dzieci dużo ćwiczyły, pisały również egzamin przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, więc myślę, że sobie poradzą – mówi dyrektor SP 21, Lidia Lisińska. - W szkole mamy też kurs podnoszący kompetencje matematyczno-polonistyczne. Chcemy jak najlepiej przygotować dzieci do kwietniowego sprawdzianu.

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 odbędzie się 1 kwietnia 2015 roku.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014/2015 z CKE 17.12.2014 r. [PRZYKŁADOWE ARKUSZE, WIDEO]

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kaśka

nom więcej pkt miałam z polskiego

h
hehe

na ile punktów napisaliście?

K
Kasia

Był trudny z matematyki a z Polskiego okej :D

Dodaj ogłoszenie