reklama

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 4.12.2019. Matematyka. Co było na próbnym egzaminie z matematyki z Operonem? [arkusz próbny]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem rozpoczął się we wtorek 3.12.2019 r. egzaminem z języka polskiego. Wydawnictwo przygotowało zestaw próbnych arkuszy egzaminacyjnych, wzorowanych na arkuszach z CKE. Drugiego dnia uczniowie zmierzyli się z matematyką. Co było na próbnym egzaminie ósmoklasisty z Operonem z matematyki? Sprawdź!

Operon jest jednym z prywatnych wydawnictw oświatowych, które podjęły się przygotowania testów na próbny egzamin ósmoklasisty. CKE w 2019 roku nie zdecydowała się na przeprowadzenie próbnego egzaminu.

Czytaj także

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem jest odwzorowaniem egzaminu państwowego – ma identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są w wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce.

Czytaj także

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem 4.12.2019. Matematyka

Próbny egzamin z matematyki rozpoczął się we wtorek, 4 grudnia 2019 r. o godz. 9, a zakończył o godz. 10:40 (czas trwania 100 minut).

Co było na próbnym egzaminie z matematyki 4.12.2019 [arkusz]?

Uczniowie zmierzyli się z 15 zadaniami zamkniętymi. W każdym z nich można było wybrać jeden z czterech dostępnych wariantów odpowiedzi. W przypadku 6 zadań otwartych ósmoklasiści musieli rozpisać swoje obliczenia, na podstawie których uzyskali pożądany wynik.

Ci, którzy rozwiązali dobrze wszystkie zadania, będą mogli uzyskać 30 punktów. Zadania otwarte i zamknięte mają po 50 procent udziału w wyniku końcowym.

Jak zwykle nie zabrakło ułamków, procentów i potęg. Uczniowie musieli zmierzyć się także z wyznaczaniem niewiadomej z równania, kątami, odczytywaniem danych z wykresu i obliczaniem długości odcinka. W arkuszu znalazły się też zadania z figur na płaszczyźnie i figur geometrycznych oraz trójkąta wpisanego w okrąg.

Arkusz próbnego egzaminu ósmoklasisty oraz klucz odpowiedzi znajdują się na stronie wydawnictwa Operon.

Próbny egzamin ósmoklasisty. Jak przebiega?

Wydawnictwo Operon zachęca dyrekcje szkół oraz nauczycieli do zorganizowania tych dni w szkole tak samo, jak podczas kwietniowego państwowego egzaminu ósmoklasisty: odświętne przygotowanie sal, prośba o uroczysty strój uczniów, przestrzeganie reguł obowiązujących na egzaminie, np. w zakresie przedmiotów, które uczeń może mieć przy sobie w trakcie egzaminu. Dzięki temu uczniowie będą mieli szansę doświadczyć wszystkich warunków panujących na egzaminie i stosownie się do tego przygotować.

Próbny egzamin ósmoklasisty. Czy jest obowiązkowy?

Próbny egzamin ósmoklasisty nie jest obowiązkowy. O zorganizowaniu próbnych egzaminów decydują dyrekcje poszczególnych szkół. Do nich też należy decyzja, które wydawnictwo wybiorą jako autora próbnych testów egzaminu ósmoklasisty.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Harmonogram

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020 zostanie przeprowadzony w dniach:

  • język polski: 3 grudnia 2019 r. godz. 9-11 (czas trwania 120 minut)
  • matematyka: 4 grudnia 2019 r. godz. 9-10.40 (czas trwania 100 minut)
  • język angielski/język niemiecki: 5 grudnia 2019 r. godz. 9-10.30 (czas trwania 90 minut)

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ...

Egzamin ósmoklasisty 2019. [3.11] Matematyka - test próbny ó...

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Kiedy wyniki?

Dyrektorzy szkół uczestniczących w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty otrzymują do wyłącznej dyspozycji raport z wynikami całej szkoły. Nauczyciele mają dostęp do raportów z wynikami klasy oraz indywidualnych wyników uczniów z przedmiotu, do którego wprowadzali wyniki.

Dokument będzie potwierdzeniem rzetelności dotychczasowej edukacji obecnych ósmoklasistów - przekonuje wydawnictwo Operon.

  • 16.01.2020 r. nastąpi udostępnienie raportu Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem oraz opublikowanie rankingów ogólnopolskich,
  • od 23.01.2020 r. będą wysyłane certyfikaty do szkół z rankingu TOP 10 w Polsce oraz TOP 3 w województwach,
  • 05.03.2020 r. od godz. 09:00 zostaną udostępnione arkusze II edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem.

Raport ogólnokrajowy, do którego mają dostęp wszyscy zainteresowani, nie zawiera danych poszczególnych szkół, a jedynie informacje zbiorcze o wynikach całej populacji.

Czytaj także

Kiedy właściwy egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty dla uczniów, którzy kończą szkołę podstawową, odbędzie się w dniach 15 - 17 kwietnia 2020 roku. Dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych czy wypadków losowych nie będą mogli wtedy napisać egzaminu, przygotowano termin dodatkowy – od 1 do 3 czerwca 2020.

Czytaj także

Egzamin ósmoklasisty 2020 - harmonogram

  • język polski –15 kwietnia 2020r. (środa) – godz. 9:00
  • matematyka –16 kwietnia 2020r. (czwartek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny –17 kwietnia 2020 r. (piątek) – godz.9:00

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z języka polskiego. Testy z G...

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 z języka polskiego. Testy z G...

Egzamin ósmoklasisty 2019 JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI I ARKU...

Egzamin ósmoklasisty 2018/2019 CKE - matematyka. Arkusze egz...

Egzamin ósmoklasisty 2019 MATEMATYKA [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWI...

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie